» »

PLS HELP ME!? SATA + WIN98 !?

PLS HELP ME!? SATA + WIN98 !?

n0name ::

zdeva je sledeča.
Kupil sem čisto nov PC in sicer:
p4 3000
MB p5p800
radeon 9550
dvd-rw
in SATA disk 160GB, Maxtorja

Sedaj pa imam problem pri namestitvi windows98, vse se nalaga vredi dokler win98 ne zahteva prvega zagona, ko bi potem moral še samo geslo vpisati itd., vendar računalnik nekako enostavno frizne pri logutipu windows 98, takrat se mi pa vse skup ustavi, samo v varnem načinu še lahko delam. Ugotovil pa sem da je to zaradi diska (ker sem dal not navadni IDE disk pa je vse delalo lepo in prav).

PROSIM POMAGAJTE KAKO NAJ USPOSOBIM SATA DISK IN WONDOWSE98, ČE JE TO SPLOH MOGOČE.

HVALA,
LP

bmandelj ::

odkrito receno ni mogoce
hardware mlajsi od enega leta (intelovi chipseti od 845 naprej) ne podpira win98 in winnt 4.0 in vseh starejsih os
tudi proizvajalci ti na svoji strani lepo povedo

lahko poizkusis v biosu ide kontroler nastimat na compatible mode (standard cmos settings in potem ide configuration) pa ti bo mogoce delalo AMPAK ZELO NESTABILNO in z zelo pogostim razsuvanjem in zmrzovanjem

tako da ti zelo priporocan win2k oz winxp
razen ce si mazohist potem pa kar nadaljuj

LP brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Spajky ::

Če nisi dobil na CD-ju od matične (ali na strani proizvajalca plate) ali diskete z driverji za chipset/SATA kontroler tudi za win98 bo huda ! Kar pa se tiče na Ide disk instaliranih Win98, ki pridejo v Safe mode, ne pa v normal mode; je kao prvo treba izklopit v Biosu HyperThreading, nato pa iti v Safe mode in instalirati tam patch za proce nad 2,1GHz in nato restartat komp, pa bo delalo!

Hot Fix for Microsoft Knowledge Base article number q312108.
Hotfix dela samo na angleški verziji pravijo, vendar sem videl da so Wind98 tudi Slo delali na 2,4GHz P4 , če ne boš rešil mi piši na mejl, da grem na tisti komp drugi teden iskat updejtan fajl zate; skini si fix tle: http://www.sjordan.com/ndis_fix.zip 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba iz AHCI na RAID0

Oddelek: Pomoč in nasveti
353430 (2784) zee
»

Procesor deluje na ~100%, ne glede na uporabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
373320 (2564) GupeM
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312971 (1285) Duhec
»

Menjava matične in ponovna postavitev starega OS-ja

Oddelek: Operacijski sistemi
201879 (1581) drzni86
»

Loop pri inštalaciji Win XP in no master disk problema!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101648 (1530) alien13

Več podobnih tem