» »

Laptop kot Workstation

Laptop kot Workstation

a9753 ::

Pozdravljeni!

Kupujem laptopa za delo. Sposoben mora biti prebaviti:

Win XP pro. in Linux RedHat ent. (dualboot)
IIS in Apache
MS Visual studio .NET 2003 arch.
Delphi
Corel
Adobe zadeve in ostala sw development navlaka...

...načeloma bo laufal po 8ur/dan in vedno na 220V...

...denarja ni neomejeno oz. bolje rečeno če bom kaj prišparal ga bom lahko drugje tudi koristno porabil, tako da vas prosim za nasvet pri konfiguraciji laptopa za udobno delo s tem kar je zgoraj navedeno in ne kaj posebej več ter morda kak konkreten nasvet (firma/model)...


...hvala in lep pozdrav, a. :)
  • spremenil: a9753 ()

mitjaje ::

Predvidevam da si kupuješ prenosnika za dalj časa, zato ti predlagam:
p4 ali amd 64bit, dobra tipkovnica, 512 ram in dokup miške


Za firmo in ceno, boš moral pogledat sam. cena je cc. 300.000 sit
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

a9753 ::

...ja sem pozabil napisat, delal bom na njem z navadno desktop tipkovniko in miško ter tudi na desktop ekran ga bom prklopi ...samostojno ga bom uporabljal zelo redko.

Wox ::

Čemu potem laptop? Ne vidim v čem je catch.
Commodore 64

a9753 ::

...Viharnik zaupaj mi - rabim laptop...

...A bi blo tole ok al je potrbno kaj pojačati konfiguracijo?

AKCIJA DELL Latitude D505 1.6GHz - Centrino
- Procesor Intel Pentium M 1.6GHz - Centrino, 400Mhz FSB, L2 cache 2MB
- 15" XGA 1024x768 aktivna matrika
- Litij-ionska 6 celična primarna baterija
- 256 (1x256)MB DDR 333 pomnilnika (max 2 GB)
- 60GB Ultra ATA 100 trdi disk
- DVD / CD-RW kombinirana enota
- IntelŽ 855GME grafična kartica z do 64MB spomina
- Mre�na kartica 10/100
- Intel Centrino konfiguracija
- 2200 Wireless LAN 802.11b/g kartica
- 56k notranji modem
- STOPTRACK label
- Bluetooth kartica
- Vgrajena zvočna kartica
- Audio priključki, 2xUSB 2.0
- Paralelna in serijska vrata
- IR Port, S-Video izhod
- Vrata IEEE 1394, RJ-11, RJ-45
- ExpressCharge� polnjenje baterije
- avtonomija baterije do 5 ur
- Dell OpenManage� Client
- te�a od 2.28 kg
- Brez operacijskega sistema
- 24 ur tehnična podpora - www.dell.com
- 1 leto garancije (mo�nost doplačila za podalj�anje garancije na 3 leta)
CENA: 247.600,00 SIT + DDV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: a9753 ()

TribesMan ::

Sicer sem sam pristaš IBMa tko da recimo T41p kot ultimativna mašina, ali pa T42... ki tudi ni slab. Sledjega lahko kupiš na bolhi, jih nekdo prodaja po smešni ceni 400.000SIT... novi so cez 600k... Pred dobrimi tremi meseci je tega T42 od prav tega modela iz bolhe, kupil moj sodelavec...in lahko rečem da je zadeva vredna vsakega fičnika.

Če pa bi rad prišparal kak penez, in glede na to da ti kvaliteta zaslona, ali trpežnost ohišja niti nista bistvena (praviš da bo večino časa za stacionarno uporabo), potem lahko vzameš kakega SoloNote 1558 ali Prestigio 157, ki sta oba zelo dobro opremljena in zmogljiva... Če se odločiš za enega od teh dveh, ti svetujem da nagradiš disk v takega z 7200 obrati... saj se ti bo to pri zahtevnejših programih zelo poznalo. Aja... pa mogoče ne bi bilo neumno če bi vzel 1GB RAMa.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Da pokomenitram še tole kar si sam predlagal...

DELLa ne maram ;) So eni najbolj nekvalitetnih laptopov kar sem jih imel čast uporabljati. Sploh pa je ta ki si ga ti izbral vse kaj drugega kot "zmogljiv" prenosnik. Največji problem je integrirana grafična kartica, ki ti bo odžirala sistemski pomnilnik in zniževala performanse v kakih grafično zahtevnih programih... Glede na to da si napisal da hočeš workstation like prenosnik, to zagotovo ni zate.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Wox ::

Se strinjam z zgornjim. Vzemi IBM-a T41. Je relativno grd, vendar še vedno najboljši laptop kar sem jih imel priliko uporabljat. Ga mamo na firmi in tu pa tam ga vzamem s sabo na teren. Jest sicer nimam kakih velikih iškušenj z uporabo te igračke za kaj resnega, razen za ogled e-pošte pa v Power pointu kaj predstavit. Drugače si pa ne predstavljam, da bi na njem delal kaj zahtevnejšega. Aja. Predvidevam da boš več al manj delal spletne aplakacije, tu pa tam pa boš svoj umotvor odnesel stranki v vpogled. A je to to?
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

cosmos ::

se strinjam glede IBM, če imaš denar zanj in ne potrebuješ dobre grafične

BTW Dell tudi ni slaba izbira, sam je pa IBM T serija še vedno ultimate notebook

bi ti pa podal še alternativo, za ceno 300-400k sit dobiš spodoben prenosnik ala Acer travel mate in SFF sistem, uporabiš naprimer kakšen shuttle ali pa Asus Pundit. Monitor si tako ali tako rekel, da že imaš.

ker kljub temu, da zelo verjetno ne boš imel težav, še posebaj ne z IBM-om, pa vseeno prenosniki v bistvi niso narejeni za "načeloma bo laufal po 8ur/dan in vedno na 220V".
Za slednje je precej bolj primeren prej omenjen klasičen, čeprav mini, PC.

a9753 ::

...mini pc & co. odpade. to sm fural do sedaj pa se ni obnesel, tako da bi prosu da se držimo laptopov...

to temo sem odpru ker ne poznam teh mobilnih tehnologij in vas prosim za nasvet pri konfiguraciji. Do sedaj sem fural to razvojno okolje na sistemu P2.6, 512MB in integrirani grafi b.p. zdej me pa zanima ekvivalent tega v obliki laptopa. proc? integrirane grafe? rami?

hvala in lp :)

cosmos ::

OK ne iz tega delat aksiom, ampak Pentium-M v centrinotih je nekje za 1Ghz hitrejši od P4
i.e.:
pentium-M 1.6Ghz je nekje P4 2.6Ghz

pri Intelu vsekakor hočeš centrino, razen če maš težav z gretjem v stanovanju >:D, pa ker se manj grejejo, je tudi verjetnost, da bo šlo kaj narobe manjša

alternativa je AMD A64, ki se ga da zelo lepo downclockat in downvoltat s primernim software-jem in dobiš praktično neslišen prenosnik
pa še pripravljen je na Longhorn (bo pa seveda obstajala tudi 32 bitna verzija tega sistema)

kar se tiče grafične:
MR7500 v IBM-ih je čist OK, ravno tako MR9000, MR9600 pa ti bo omogočala še kakšen špil pognat, sam ne bi zbral IGP variante, ker majo navadno slabe pospeševalce za video/DVD, slabšo 2D kvaliteto slike pri višjih resolucijah, če jih sploh podpirajo (to je zate pomembno ker praviš, da boš uporabljal zunanji monitor), na koncu pa ti še sistemski ram papajo

disk je pa trenutno optimalna variant, če maš denar, Seagate 100GB 8MB
pa tudi drugače ti svetujem, da disk zamenjaš za Seagate, iz tistega v prenosniku pa narediš USB disk za kakšen prenos podatkov. AGT prodaja Seagate diske za prenosnike

pa ram probi dobit 1x512MB in ne 2x256MB, tako boš lahko zadevo širil kasneje

neo977 ::

Jaz delam v sluzbi na IBM T42 + externa miska, tipkovnica, monitor in zadeva leti.

imam pa Pentium M 1.7, 1gb rama, 40gb diska, 14" @ 1024x768 - radeon mobility 7000 / 32 mb (nisem hotel 15" @ 1400x1050 - r. mobility 9700, ker so premali pixli, ceprav je blo samo 20k razlike v ceni, za igrce pa tak imam drugo masino)

laufam XPje, delphija, office, xaro in deluje SUPER. seveda je pa odvisno koliko si pripravljen dat za notebooka.

TribesMan ::

Lej ce mas 400kSIT si kupi tegale IBMa... http://www2.bolha.com/oglas1061502 Verjemi da ti ne bo žal. Tole je trenutno eden najhitrejših prenosnikov in je precej boljši kot katerikoli P4 prenosnik.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Eru ::

Zakaj centrino, če bo skoz na 220v? raje kup navadnega pentium 3Ghz ali več...

Zheegec ::

To je res. Malo še počakaš, pa Winchesterja (Athlon64) DTR (Desktop Replacement), kakšen 3700+ :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

a9753 ::

...zgleda da se bom moral res še malo stegnt pa IBMa kupt. Glede te bolhe, a je kdo že kupoval pri njemu - je zanesljiv? kako je z 3letno slo garancijo ki jo omenja - je pr njemu al pr kaki resni firmi?

lp

K0K0 ::

Dokler je imeš še trgovino na fužinah sem pri njem redno kupoval pc komponte in nisem imel nikol nobenih problemov z garancijo sem mislil tud laptopa pri njemu uzet sam pol mi ni mogu računa na firmo izstavt pa ga pač nisem mogu vzet :'(.

Vanquish ::

TribesMan: mogo malo mojih izkušenj.

V službi imamo 4 notebook-e IBM drugo pa kakih 30 compaqov, od evo800/1020 do nx 9010 pa do nx7010, sedaj še dobimo nw8000, v glavnem vsega skupaj kakih 40 compaq-ov.


Morem rečt, da vsaj o veliki nekvaliteti notebookov vsaj iz naše strani lahko samo potrdimo za IBM. Pocrkali so čisto vsi do zadnjega, s tem da niso samo oni pocrkali ampak tudi njihovi neizmerno dragi docking stationi. Crkovalo pa je vse od diskovja do kakih konkretnejših zadev.
Na koncu, pa smo poslali en docking station na servis, na kar smo po dolgem času čakanja dobili odgovor, da pa oni žal transofrmatorjev v docking stationov ne popravlajo in da naj sami poskrbimo za stvari.

V glavnem kljub temu, da so stvari pocrkale, pa smo srečni da smo se rešli IBM-a.

Tisti ki so pocrkali so bili vsi T23, sedaj pa imamo še enega T41 in ta za1x laufa brez problema.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956595 (5302) gamaman22
»

Prenosnik s Turion procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
212134 (1765) nurmaln
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517421 (9597) Utk
»

Kupujem prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
141900 (1509) JIM22
»

IBM thinkpad t42 Vs HP compaq nc6000

Oddelek: Kaj kupiti
72103 (1892) PRiMoZ-

Več podobnih tem