» »

Kakšen prenosnik???

Kakšen prenosnik???

mblazko ::

ojla...
kupujem prenosnik in zanj sem pripravljen dati okol 350k, loh tudi mal več ce je res kakšna akcija.
no in zacnem. grem na vse strani kjer prodajajo racunalnike, in domače strani proizvajalcev in bolj kot gledam bol mi ni jasno kaj bi kupil.
zato te prosim, da ce imas kak dober nasvet mi povej in mi pomagaj v tej zmedi.
lahko pa ti povem zakaj bom uporabljal prenosnika. rabim ga za vse studijske obveznosti. to je od worda in excela do ProE in Ansys. Ne potrebujem profi racunalnika za delo v teh programih ker imam IBM.ovo postajo za to. Ce bi pa kaj rabil pa bi mogla stvar laufat.

Mislil sem nekje vseti centrinota (pravijo da je boljsi, manj pokuri in ne vem se kaj, a ce imas kako tabelo, oz ves kak link ko je bil ta preizkus opravljen, se priporocam)

Ram sem razmislal 512MB oz bi ga raje dokupil 1024MB (ram vedno prav pride)

Disk mi ni pomemben in me ne zanima da imam 250GB :) en normalen in hiter (ce je razlika) in pomembno mi je da ima DVD pekač (podatki, filmi...)

Zaslon naj bi bil 15.4 (sem slisal da je full razlika med 15.0" in 15.4") widescreen ali ne to ne vem. ni nujno (tvoje izkušnje z temi zasloni zaženjene)

Grafika. Kako naj zacnem. Zdi se mi, da malo prodajalcev oz proizvajalcev da na to, da bi imel prenosnik dobro graficno. s tem mislim da je veliko graficnih kartic share memorijo. tvoje mislenje med share, 32MB, 64MB in 128MB.

In nazadnje se nakup. kje se najbolj spaca. pri nas, v trgovini na internetu, tujina...
kako je z garancijo ce kupis prenosnika v tulini...

to je to...
ce mislis da imas koristno infornacijo mi jo prosim sporoci. in prosim da se ne bo ta tema koncala ko se bosta dva kregala moj je boljsi in tvoj za nic. zelim si predvsem koristnih stvari.
Lep pozdrav
Marko

Mulh ::

250gb v prenosniku 8-O in pomoje tut 1024rama ne rabiš in pomoje tut ne boš dubu za to ceno :\

mitjaje ::

Pozdravljen,

če misliš uporabljat prenosnika kot prenosni računalnik in ne namizni, potem moreš vsekakor vzet centrino tehnologijo z procesorjem 1.6 dalje, saj imajo 2MB L2 casa. Z centrino tehnologijo, boš lahko uporabljal računalnik z napajanjem iz baterije cc 5h MAX, pri AMD cpu mobile pa cc 3h, pri vseh ostalih ki niso mobil procesoji pa cc 2h.

Kar pa se tiče grafike pa je takole:
Če daš veliko na grafiko, moreš prvo pogledat kakšen ekran kopuješ. Resolucija naj bo čim večja in pozabi na resolucijo 720x1000 al nekaj takega! Kar pa se tiče grafične kartice, pa je problem ta, da integrirana kartica odjema rame od primarnega ram diska, grafična kartica kot npr Radeon od ATI, pa ima svoj ram disk.

Kje je trenutno najboljše kupovat, je dobro vprašanje. Kar se tiče priznanih firem, tak računalik kot si napisal ne boš dobil ceneje kot za 350k SIT, če pa vzameš Prestigi, Solo-note, Tron-note ali kaj podobnega, pa se cene gibljejo od 250-310k SIT (odvisno od rafične kartice) Pri teh cenejših firmah, je velik problem kvaliteta ekrana, ohišja, srebrne barve ki se čez čas lušči, tipkovnice ter sledilne ploščice, ki so nekoliko slabše... itd.
www.ultrasplet.net

Boeing ::

Poglej si HP nx5000, P/N YDU399A, dobiš ga za cca 350 jurjev, mogoče še kaj ceneje, zadeva vredna svoje cene.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Meamoto ::

hp nx7010

dejvidlj ::

Pa rabiš nujno prenosnik z ločeno grafično kartico ali je lahko tudi integrirana?
Don`t worry, be happy

dejvidlj ::

Koliko ti v praksi zdrži baterija na nx5000? Vsakdo, ki ga vprašam, mi daje drugačen odgovor. V Monitrorju je bil stestiran in baterija naj bi zdržala manj kot tri ure...
Don`t worry, be happy

dejvidlj ::

Glede na osebne izkušnje, ki sicer niso pretirano bogate, bi ti skoraj svetoval kakšen Dell D505, centrino konfiguracijo. Baterija preverjeno zdrži okoli 3 ure in pol, z ustrezno zmanjšano osvetlitvijo zaslona okoli 4 ure(za centrino sicer ni veliko, a tudi povprečen IBM T41 ne zdrži prav dosti več). Laptop je povsem tih in deluje stabilno, izdelan pa ni nič slabše od ostalih v tem rangu(nx5000 ipd.) izjema je le IBM s svojo R seriijo, ki je še vedno bolj robustna od skoraj česar koli. Pa zelo priporočljivo je, da si dokupiš 3-letno garancijo, ki je pri Dell-u tudi najcenejša ca. 24.000 SIT z DDV (HP ima doplačilo 3-letne garancije ca. 34.000 SIT, IBM celo okoli 40 čukov). Servisi so pa verjetno pri vseh treh dobri.
Don`t worry, be happy

kuskus13 ::

ACER
Prenosnik ACER TravelMate TM4502WLMi_ATI 15" Centrino™ M 1.6GH WXGA, DVD± RW, 512MB

352.000 sit

Intel® Centrino™ mobile technologies, Processor: Intel® Pentium® M processor 725 at 1.6 GHz,(Dothan - 2MB L2 cache); ,Chipset Intel® 855GM, Wireless solution: Integrated Intel® PRO/Wireless 2200BG, ; standardno 512MB (2x256) DDRAM , nadgradljiv na 2048MB, ZASLON WXGA barvni z ločljivost 1280x800 pri 16.7Mio barvah, GRAFIKA ATI MOBILITY™ RADEON™ 9700, 64 MB ,OPTIČNA ENOTA DVD-Dual (+/-RW) enota,TRDI DISK 60GB 2,5" trdi disk ATA 100, GARANCIJA Garancija za Acer prenosnike je 12 mesecev. V kolikor je končni kupec fizična oseba je garancija 24 mesecev. V obeh primerih je možno podaljšanje garancije na tri leta.


JAZ KUPIL hehehehehheheheee

:D

www.pcsvet.com
kliči v dravograjsko podružnico....dodatni popust !!!
kukurikuk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika - 3 opcije

Oddelek: Kaj kupiti
493747 (2037) Jackass
»

Prenosnik Hp NX 5000 ali Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
61446 (1268) mitjaje
»

nakup prenosnika nekje do 400kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
61547 (1393) dejvidlj
»

Kupujem prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
141893 (1502) JIM22
»

Kateri notebook? cenovni razred okoli 350-400k

Oddelek: Kaj kupiti
161690 (1375) TribesMan

Več podobnih tem