» »

A ma še kdo probleme s Siolom?

A ma še kdo probleme s Siolom?

McSpike ::

Zadnje čase je prav nemogoče surfat po tujini - uporabljam Siol. Sploh pa z IE5.5 ki takoj buti ven Cannot find server in je treba vsa okna zapret če hočeš da butasti browser spet prime... Po Sloveniji gre, v tujino pa pozabi... Toliko Cannot find serverjev kot zadnje dni pa še ne... Pa ne rečem da bi potem browser prijel na refresh... Poden vse skupaj!!!

A ma še kdo podobne probleme??

JLP ::

Ja tud kle mam take probleme.
Poleg teh pa še probleme ker SiOL nima uštimanga reverse DNS lookupa, ki bi ga mogu. Jest ga nucam.
Glede IE 5.5 je pa to znan bug. Če je kak DNS error pol po tem daš refresh in lohka samo e-zemljico gledaš k se vrti v nedogled zgorej desno.
Live long and prosper!

PaJo ::

Hm... Ja no jaz sem tudi na siolu pa nisem mel nobenih blemov zadnje dni, tako da nevem

Mel sem pa blema z PPP dostopom mi je enostavno ven vrglo da se moj racunlnik in streznik ne moreta sporazumet v PPP protokolu. Cez dva dni pa so iste nastavitve delale cisto ok. Ne me vprsat kaj je Siol to imel
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

jaz mam obcasno iste tezave kot pajo, samo sem malo bolj vztrajen tak da zadeva dela se isti dan cez kaksnih 5-10 minut
Glede tistih erroro pa mislim, da ma tudi negativni cache. Ce recimo ti hoces dostopat do www.slo-tech.com potem pa dobis od DNS serverja negativni odgovor potem si pc to zapomni in bo nekaj casa avtomatsko povedal da slo-tech ni dostpon brez da bi kaksen paket sploh poslal.
w2k ma to vgrajeno, cache pa lahko zbrises tak da napisen ipconfig /flashdns.Mozno je tudi, da ma browser tudi svoj poseben cache...

Tolip ::

Dva dneva je Siol res neki jebal,samo trenutno meni dela OK.Treba jih bo mal za jajca,pa bo bolje.

JLP ::

Ne sam mal, kr ornk jih bo traba za jajca (predpostavljamo da jih imajo).

Tist z DNS errorji u explorerju (da če daš refrsh po tem k s dobil error o dnsju) je pa IE 5.5 kriv.
To se u IE 5.0 ali manj, NS, Operi, Mozilli, .... ne dogaja.
Samo pr IE 5.5.
Live long and prosper!

McSpike ::

Ja ta bug sranje... zgleda si bom moral naštimat 5.0 nazaj... a kdo ve a se mi lahko kej sfuzla če dam nazaj 5.0 kar čez 5.5??

JLP ::

Mislm da ni glih dobr tko delat.
A nimaš u Add/Remove programs za odstrant IE 5.5.
Če maš raj tist uporab.
Live long and prosper!

mojsterpeter ::

mislm da to ne bo šlo - razen če narediš svežo instalacijo winsuxov

luni ::

Hmja meni je zadnje case tudi pogosto zacelo metati ven, da se server in klient ne moreta sporazumeti za PPP. Sem prvo mislil, da je to posledica mojega jajca ISDN modema, ampak ga zgleda SIOL serje. Pol sem pa ugotovil, da se zadeva da resit, ce nonstop poskusas gor prit. V roku 10ih poskusov se vedno uspesno poveze.

Mam pa se ene druge probleme. Recimo vcasih ko se gor povezem nic ne dela. Lucke modema zautrpinejo kdaj, ampak nic ne dela, kot da nebi bil na netu. Tud ce grem pingat arnes al siol mi vrne host unknown. Upam, da bojo hitro porihtali zadeve!
Artificial Intelligentia

PaJo ::

Ja luni ta resitev z mnogimi klici je kar cool, samo kaj ko ti teh 10 kilicev tudi po 10 impulzov pobere, kar se v celem mesecu spremni na 300 impulzov in to ni vec tako malo, pol ze razmislis ce se ti splaca siol uporabljat;(

Drugace pa sem jaz ze tudi razmislav da je moj novi modem kriv pa sem si oddahnil:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

luni ::

Pajo hm ja vidis na to pa nisem pomislil :(
Artificial Intelligentia

AndrejX ::

Občasno - zastoji. Smo se že navadili. Ampak ne za dolgo...

PaJo ::

Ja no saj zadnje cajse pa dela cisto ok:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

McSpike ::

Meni zadnje pol meseca nonstop zaj**** pri priklopu in sicer dobivam nazaj klamfe da imam narobe password potem da je nekaj narobe z nastavitvami TCP/IP in da se ni mogel priklopit na remote in da je bil disconnectan od remota itd... ko probam ene 10-krat sicer enkrat že rata samo kaj ko po vrnitvi take napake redial ne dela in moram zato vsakič posebej pognat priklop.... grozno.... poleg tega pa je tud kar je pajo reku.... 10-krat na dan, 30 krat na mesec po 4 tolarčke impulz in imamo nekej čez 1000 dodatnih tolarjev. Probaj dvakrat toliko in jih je že 2000... tako ne gre več.... bom pa sicer probal da ni slučajno z modemom kej narobe....
Kar se IE5.0 tiče ga potemtakem ne mislim na novo gor dajat če moram winsuxe še enkrat naložit ker se mi enostavno ne da ubadat 2 dni potem da vse spet nazaj nastavim in nainštaliram....

JLP ::

Hm zadne cajte ful nkej SiOL zajebava.
Nekam počas je use skup. K da unga tanovga linka neb blo sploh.
Live long and prosper!

Loki ::

Men ne dela nic takega kot tebi Mcspike, ampak se pa vcasih ful upocasni link (recimo vcerej).

Quickbeam ::

Jaz mam že dolgo podobne probleme - ko se modem poveže ne dobim niti kilobajta (večinoma piše sprejeto okrog 300 bajtov, pošiljanje pa dela). Nobena stran se ne odpre, kot da nebi bil na netu. Včasih je treba tudi petkrat klicat da dobim delujočo povezavo. Mam pa na uniju (mb) in sicer kličem najprej na arnes v Celju in potem preko skripte na uni. Tista številka 02 2290700 je nonstop zasedena, tudi čez dan... obstaja še katera druga za uni (kjer ne rabiš skripte)? Pajo? Kdorkoli?

:\

AndrejX ::

Tudi mi na kablu, ki 24h na dan "testiramo" in "preverjamo" povezavo, imamo izkušnje ko dela, ne dela, dela, ne dela...

PaJo ::

simons> ne zal ne obstja neobene druge cifre, edina varjanta ti je kaksen ISDN s katerim dobis vezo skoraj takoj:D

Ali pa da probas si acc preko arnesa zrihtat, se baje tudi da, samo to vem da lahko lj studneti kak je pa za mb-je pa nevem;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

McSpike ::

Za tole temo sem našel ZELO primerno slikico. Težko bi bilo najti bolj primerno. Se že držite za trebuhe? Evo vam :D:D:D:D:D:



:D:D

To bi rabli zraven talat ob paketih ki jih pošiljajo!>:D>:D>:D

Justy ::

ROFL
noro, nOOro......sploh ne bom su spat:D

Justy ::

Ma kurba, ko popravlas svoj post, sploh vec ne uposteva new line;((
Da vidim ce bo zdaj uredu...

:D:D:D:D:D:D:D
:D:P:P:P:P:P:D
:D:PMcSpike:P:D
:D:P:P:P:P:P:D
:D:D:D:D:D:D:D

ahac ::

A kdo NIMA problemov z SiOLom???? >:D

Tolip ::

Prbližno 1.800.000 slovencev jih nima;)

McSpike ::

Justy, hehe sem vedel da ti bo všeč... A seka ane?:D:D>:D>:D

Cr00k ::

ja tko je pr men...mam 56,6 modem, k ga je strela iz jasnega mal pozgčkala...enivej IN TA PREKLET SIOL NE MORE ZRIHTAT BOLŠ LINKA OT 14.400?!?!?! mislm HALOOOO!!! mojmu frendu pa ulece 4,6k?!?...pomoje je to rasna diskriminacija...to je sam zato k se na ić pisem!!!!! majke jim nabijem...sam nej počakajo! bom C4 namestu okol telekomove bajte pa BUM :> jajajaja to je solušon

Justy ::

McSpike
zlo seka, boljsega primerka ne bi mogu najdit
pa se finta je v tem, da lahko to sliko gledas iz dneva v dan, pa ma vedno prav:D

MadMax ::

CrOOk: vzem voltmeter pa zmer napetost na telef. liniji. Mora bit cca 50V (par gor-dol). Ce pa mas okrog 22 so te pa na PCM dali. V tem primeru tezi na prijavo napak (977), in ce bos vztrajen, ti bodo porihtal stvar oz. dal direktno linijo.8-)

Justy ::

Kurca bojo dal direktno linijo, njim je muz zagotoviti (tako pravijo in pri tem vztrajajo) 14k prenosa, pol se jim pa jebe, ce bojo pa kakem svojem kaj rihtal, mu bojo pa se zastonj kabl polozil tud ce je v hribih doma;(

PaJo ::

Bol tezko da mu bodo, edina varjanta ki se obstja je da si naroci ISDN in takrat bo zagotovo dobil tistih 7kb/s, pac 25 jurjev bo stroskov za zacetek>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s forumom

Oddelek: Slo-Tech
281310 (1043) Koci
»

Server

Oddelek: Novice / Obvestila
151669 (1669) Tomi
»

A sem nategnu SIOL??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
544018 (2255) Izak
»

IE 5.5 problemi

Oddelek: Omrežja in internet
71652 (1520) andrej
»

Ie 5.5 Help

Oddelek: Pomoč in nasveti
71644 (1558) AlchemY

Več podobnih tem