» »

Najboljša varianta, če ne narediš letnika

Najboljša varianta, če ne narediš letnika

Srachko ::

Mene pa zanima, katera je najboljša varianta, če ne narediš letnika na faksu? Zanima me tudi, kako je z vračanjem republiške štipendije.
I can see clearly now, the brain has gone...
  • spremenil: Srachko ()

Slowenc ::

NAjboljša varjanta je, da ga ponavljaš in ga narediš v drugo. Če pa še to ne gre, pol pa še pavziraš.
Skiny gate.

fogl ::

A obstaja še kaj drugega....razen da nehaš študirat? :|
lp, klemen

Roadkill ::

Redno ponavljaš letnik in zraven hodiš na šiht.
Morš pa pazit, da ti delo ne rata preveč všeč...

R0K ::

Greš izredno delat predmete, ki ti jih ni ratalo, ko jih opraviš (v sklopu šolskega leta, v katerega bi 'moral' obiskovati če bi šol ponavljat letnik) se vpišeš redno v naslednji letnik.

V tem času, pač opraviš tiste izpite. Učiš se doma, vso literaturo dobiš, komot greš kam delat dopoldne pa še lažje je.

Cene so pa različne ... od 200jurjev napred (tudi prek 0.5mio za kako medicino, pravo) za cel letnik, za določene predmete se da pa po večini zmenit, da je manj, pač glede na to, koliko izpitov maš še za naredit ...

Sergio ::

Medicina izredno??
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

R0K ::

Kaj je tu narobe?

Veliko se kombinira z rednimi predavanji, le da imaš potem izpite in zagovore posebej.

Sicer ne poznam nobenega, ki bi študiral medicino izredno, ampak sem skoraj 100% da se da.

DavidJ ::

Jest sem pa 110% da se ne da.

Pa še nekaj v razmislek. Če si imel prejšnje leto očitne težave z opravljanjem _zgolj_ šolskih obveznosti, kako si lahko tako frdamano prepričan, da ti bo naslednje leto uspelo opravit težje predmete brez da bi hodil na predavanja in vaje in še hkrati hodit v službo?

Samo tako, da se vrnemo na realna tla. Poznam dovolj primerov, kako se to ni izšlo in so ljudje zdej že 2. leto pavzerji. Žalostno.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

R0K ::

Nismo se dobro razumeli.

Recimo, da ti ne narediš dveh izpitov in te tudi pogojno ne spustijo v naslednji letnik, potem je izredno opravljanje daleč najboljša izbira.

Seveda ti hodiš na predavanja, izredna, ki so boljša, folk se mal bl zavzame za sebe (čeprov spet odvisno od šole) in ne mi rečt, da en normalen človk ne more v enem šolskem letu narediti dveh izpitov. Pa imaš cajta za učit na pretek.

Za medicino sem pa zgolj informativno rekel, ne vem zakaj ste se tako vpiknili v to ...

Edini problem pri izrednem faksu je ta, da ko enkrat začneš hodit, vidiš da je 5x bolje kot redno in niti ne pomisliš več, da bi šol nazaj :))

STASI ::

Možnosti, ki jih ima:
-ponavlja(obdrži status)
-pavzira(lahko dela preko študenta, ampak samo v prvem pavziranju)
-prepišeš se na drugo fakulteto
-vpišeš vporedni študij
-vpišeš se na kako visoko šolo(obdrži status)
-pogojni vpis v višji letnik (pogoji določeni s statutom Univerze in fakultete)

Medicinska fakulteta niti pod razno nima izrednega študija. Poglej si razpis.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

DavidJ ::

Stasi, vzporedno? AFAIK je potrebno povprečje vsaj 8.0, da smeš vpisat še vzporeden študij.

> Edini problem pri izrednem faksu je ta, da ko enkrat začneš hodit, vidiš da
> je 5x bolje kot redno in niti ne pomisliš več, da bi šol nazaj

Ja, če ti ni težko dat tisti 400.000 do 600.000 SIT na letnik za šolnino.

> boljša predavanja

Načeloma je ravno obratno, se pa razlikuje od faultete do fakultete. Nenazadnje -- predavatelji so isti.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198180 (36997) Filip8
»

Izobraževanje naprej

Oddelek: Loža
112847 (2385) xmetallic
»

Pogojno napredovanje v višji letnik - FE

Oddelek: Šola
256197 (5695) AmaranthK
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134413 (29495) bluefish
»

Profesor na izrednem faksu zahteva preveč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8214849 (11668) Smurf

Več podobnih tem