» »

hlajenje ohišja

hlajenje ohišja

Jan987 ::

v mojem ohišju je zelo vroče (temperatura zunaj procesorja je tudi do 47stopinj) procesor pa ima 55-60stopinj in je hlajen s vulcano 9 na 3000obratov!!
Ohišje se prezračuje z dvema ventilatorjema. Eden je originalen na ogišju (8mm) drugi pa je v reži za kartico (okoli njega je kar hladno)
kako bi ohišje dodatno shladil. Razmisljal sem že o menjavi originalnega ventilatorja ampak še nevem kako bi to izvedel saj je lukna za ventilator velika točno toliko kot je sedanji ventilator in večji sploh nebi šel gor.
Ali gdo pozna kakšno metodo k nebi preveč poglasila računalnika (ze zdaj je kar glasn) in bi ohišje bolje prezračevala in nebi bila ravno draga!!!
Povejte predloge in pa še kje bi se to dalo dobit.

Racko ::

Kolk veliko ohisje pa mas?A so v napoto kaksni kabli, ki zavirajo pretok zraka?maol bolj nam opiši :)

LP

Jan987 ::

mislim da je miditower (navadno). Nobeni kabli ne zatirajo pretoka zraka. Tm sploh ni nobenih kablov ampak jest mam občutek da pa ča hladilnik ne more dost menjat zraka!!! Sej procesor k je glajen z vulcano 9 pa je se mal navit ma cist vredu temperaturo. A bi bla mogoče šansa da dam notr kakšen močnejši hladilnik k ta je čist en talev k je bil že originaln v ohišju. na njem sploh ne morem razbrat kolk hitr se vrti.
Aja pa še napajalnik je ful glasn. kako naj zdej ugotovim al ta hrup povzroča napajalnik sam alpa njegov ventilator.

Racko ::

Hm, a hladilnik je Cu ali Al?Pa a to mas stock cooler ki si ga dobil zraven z procesorjem, gor je pa en 60mm vent?Mas AMD Athlon?Ja preprosto, napajalnik daj vn iz ohisja in ga tam zalaufaj, potem bos videl kaj je glasno...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Racko ()

markko ::

Na procesor & grafično naštimi vodnega, vse ostale ventilatorje + napajalnik dej na 5V al pa 7V. Pa boš meu tiho, pa čist zadost hlajeno kišto!
Hasta La Victoria Siempre !

Jan987 ::

kje pa spreminjam voltazo napaljalnika?

Zdele mi je crknu vulcano 9 tko da sm si zopet namontirov box hladilnik.
A gdo ve za kaksen hladilnik za priblizno 5tisoč ki bi pasov v moje ogišje ker je še vulcano 9glih komi notr in je blo samo pol centimetra placa do napajalnika!!!

Tilen ::

Povej se komponente (plata). Nekatere kazejo te temperature napacno. ProbALupdejtat bios*?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jan987 ::

bios je najnovejsi pa ceprav iz konca leta 2003
mam plato asus atn8x-x
grafično geforce fx 5600 128rama
512 noname rama
80giga exel technologi disk
tv kartica
amd anthlon xp 2400+

Upam da sm povedal vse.

Rad bi se kaksno mnenje glede zgoraj omenjenega vprasanja z novim hladilnikom!!!

Racko ::

Ja kako ti je hladilnik kr crknu?A se je baker oz. aluminij sfuku?Kaj pa ce bi sam ventilator zamenu?


LP

Jan987 ::

ma sploh mi ni tko crnu ampak je prc padu tist kabel od tistga za uravnavanje vrtlajev oz. se mi je kr stikal sesu in zdej laufa na najnizjih moznih vrtlajih kr je pa premal za hlajenje in je blo po petih minutah ko sm to zaslišov kuj 90stopinj. Zdejje sel stikal na pol in druzga dela sploh ne najdem pa tud ce bi ga najdu nevem ce bi se ga dalo prspajkat nazaj.
Drugač mentilator in hladilnik pomoje delata vredu!!!

markko ::

Voltažo ventilatorja v napajalniku spremeniš tak, da ga razdreš, poiščeš kabl, od ventilatora pa zvežeš al zalotaš na prave žice. :D
Hasta La Victoria Siempre !

Jan987 ::

evo ma zdej sem se odloču in sem že naroču hladilnik zalman 6000 (nevem točnega modela).
po vseh podatkih bo moral biti več kot dovolj za hlajenje mojega sistema!!!
če ni dober mi povejte v naslednji uri in pol dokler naročilo še lahko prekličem!!!

Tilen ::

ja pa kako lahko kr nekaj narocis...

jaz nekaterih ljudi res nikoli ne bom razumel. A ti je res tako vseeno za denar?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jan987 ::

ni mi vseeno za denar ampak sem gledov mnenja pa na slocompu pa jim je 2600+barton dobr hladilo tko da sploh ne dvomim da meni nebi dobr hladil.
Če ma gdo že slabe iskušnje naj mi takoj pove

markko ::

Jes sem meu tega kakšno leto na Athlonu XP 2000, ventilator sm dau na 7V, pa nikol ni blo nobenih problemov, tak da, po moje si se vredu odloču.
Hasta La Victoria Siempre !

Jan987 ::

kolk pa ti je znižal tempeaturo?

markko ::

Čuj sori, sam ne vem več. v biosu sm nastavu ShoutDownTemperature na 60, pa se nikol ni izklopu, kej več se se pa ne spounem.
Hasta La Victoria Siempre !

Jan987 ::

pa si kej navijov?
kaksno je mel frekvenco ta tvoj procesor

markko ::

Ta isti hladilnik sem meu na 2 procesorjih. najprej na celeronu 600, tega sem naviu na,mislim da 750 - 800, kasneje pa na Athlonu 2000, tega pa nisem nilč naviju. Sam jes ti res priporočam, da greš na vodno hlajenje, boš meu mir za zelo dolg cajta...
Hasta La Victoria Siempre !

Jan987 ::

ker paket vodenega pa mas.

rad bi za vse skupaj:
Porcesor
grafa
...

A pol se vedno rabim kaksen ventilator za prezracevanje?

markko ::

Jes mam thermalTake Big water. Tisti, k ga nikol niso sprobal pravijo da je šit, men pa še niti enkrat ni blo žal tistih 20 čukov. hlajen mam pa sam procesor...

Tule poglej slike, pa mal preber kk mam jes to zrihtan...
Hasta La Victoria Siempre !

markko ::

Mislim, da bi lahka tut grafično zram hladiu s tem vodnim...
Hasta La Victoria Siempre !

Jan987 ::

ker hladilnik pa maš na grafični?

markko ::

Ma nek starejši zalman, sej je skor čist isti ko tist, k sem ga meu na procesorju, pa k ga ti kupuješ, sam da je zravn še aluminij, ne sam baker. drugač povedan je mal cenejši, malenkost slabši, pa par let starejši...
Hasta La Victoria Siempre !

Jan987 ::

ma voda je predraga.
pomojem bom vzel kr identičnega tvojemu na grafi: Hladilnik Zalman CNPS6000 AlCu OEM

po vseh podatkih bo moral povsem dostojno hladi amd anthlon 2400+ navit na 2310mhg oz. 2800+.

Če ne mi prosim sporočite!!!

markko ::

Sam to še, kulk pa pride zdej AlCu?
Hasta La Victoria Siempre !

Jan987 ::

3k 500 v kompletu z ventilatorjem, nosilcem in termalno pasto tukaj

A misls da bi lahko hladil moj procesor?

markko ::

Uh, kk se je to pocenil!!! moj je bil takrat celik 7000.8-O

Ja, prepričan sem da bo vredu hladil.
Hasta La Victoria Siempre !

Jan987 ::

ma sej sem se ze odlocil. pa se zravn dobim pasto pa vse ostalo.


Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382958 (1730) rejven
»

Hlajenje 64-ke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141533 (1018) WhiteWolf
»

Hladilnik za athlon 2500+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331913 (1235) TribesMan
»

Ker cooler na AMD Xp+

Oddelek: Kaj kupiti
241469 (1000) schurda
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402149 (1422) Coinbird

Več podobnih tem