Google News - Na področju spletnega iskanja se je odprla nova fronta - iskanje po videoposnetkih. Različici beta svojih implementacij sta tako predstavila Google in Yahoo!. Googlova različica je šele v zgodnjem stadiju in za razliko od Yahoo!-jeve ne omogoča niti predvajanja najdenih posnetkov. Izstopa pa storitev blinkx, ki zadetke ponuja kot kratke posnetke, je pa specializirana za iskanje po televizijskih programih na spletu. In radijskih.
BluPhenix: ce bi si dobro prebral bi videl, da search deluje samo po oddajah ameriske televizije. Kobe Tai pac ni na sporedu na splosnih kanalih ampak na katerem drugem..
BluPhenix: imas prav. V novici na s-t tega ne pise. Je pa to pisalo v novicah drugih strani (kjer sem najprej prebral to) in v PR obvestilu za novinarje..
Ok, potem sva pa zmenjena. Opazil sem, da na googlu piše da je omejen le na US kanale, če greš v properties. Očitno niso hoteli tega povedati že na začetni strani.
Kakor je videti, Yahoo in Google pocneta precej razlicne strani. Yahoo isce po videu na nacin kot npr. Google po slikah: po celem spletu ter po imenih datotek s posnetki in najbrz kakem okoliskem besedilu. Google pa isce po podnapisih (nekaterih) TV programov.
- vsako sliko (ali frejm) naj skrajno podrobno opišejo v angleškem jeziku. Napišejo naj program, ki to naredi avtomatično. JPG2TXT.exe, se zaradi mene komot imenuje. AVI2DOC, tud lahko.
Evoluiraš 3D model. Iz randoma, fitnes je pa ujemanje slike z izračunanimi 2D projekcijami 3D modela.
Tako se zevoluira 3D model tistega, kar je na fotografijah. To vse je en modul.
Drug modul je korelacijski datamining med tekstom v okolici in modeli, zevoluiranimi iz slike. Model avta potem dobi text "car", "voiture" (celo "Fiat 850 Sport") in tako naprej, kot set label.
Sam rabiš CPUja dost. Tako nekako, z veliko ročnega dela, je koncipiran Cyc.
Mislim, da so to nekje že naredili. Software, ki ve kaj je na sliki in deluje tako, da imam shranjene neke vzorce in potem še sliko in oboje primerja. Mislim, da zna prepoznati okoli 50 različnih objektov. Ne vem kje sem to prebral, bom še pogledal. Je pa še v razvojni fazi.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.
Sem napisal odvisno od makeupa. Pod makeup spada recimo tudi Murphyjeva maska v Nutty proffesorju.
Sej nisem rekel, da se ne da, ampak da lahko pride dokaj hitro do napak, program zamenja kakšnega igralca in podobno. Kot je že povedal Thomas se za to rabi ogromno računsko moč in zato morajo biti algoritmi za digitalno obdelavo kar se da optimizirani, pri takih optimizacijah je pa značilno, da pride hitro do velikih napak, če ni vse v predpisanih mejah.