» »

iptables bandwidth limit

iptables bandwidth limit

AirBladE ::

Lep pozdrav,
sedaj laufam Debian box že skoraj 2 lete in zadeva špila kot se spodobi. Mašina je web, ftp,... server in seveda tudi router 10 lan mašinam.

Za firewall uporabljam doma narjeno iptables scripto v katero imam integriran bandwidth limit, ki uporablja iptables da dodeluje paketkom flage in tc za limit internetne povezave, vendar se je izkazalo da ta zadeva ni to kar bi si človek želel saj, če je pod omejitvami več mašin in ena doseže nastavljen limit začne vsem ki imajo omejitve internet štekat in zato ni kriv router ampak program zazna da je bandwidth zaseden do limita in vse omeji in ne samo tisto mašino oz. IP.

Kaj je tukaj za nardit. A pozna še kdo kako drugo rešitev oziroma ima kako scripto ki deluje boljše kot ta moja.
Če si kdaj okusil leteti, boš vedno hodil z očmi obrnjenimi v nebo. Od tukaj si in tja se boš dolgo vračal. Leonardo da Vinci

urarrr ::

Ali te zanima kaka skripta za openBSD...zadeva špila kot je treba...

obenem pa ti zna izkoristiti 100% uploada in khrati ti dela 92% dawnloada na ADSL liniji...

javi...

p.s.:trenutno mi dela preko 15 mašin v lanu in vse je ok...

lp urarrr
LP Urarrr

AirBladE ::

Jah saj če uporablaš iptables mislim da ni razlike imena naprav pa si bom že sam porihtal in ostale stvari!! Daj sendaj me zanima JA!!
Če si kdaj okusil leteti, boš vedno hodil z očmi obrnjenimi v nebo. Od tukaj si in tja se boš dolgo vračal. Leonardo da Vinci

urarrr ::

ne bo delovalo nič na linux systemu...:((

moral bi si narediti router na openBSD-ju. Je trenutno edini system ki ti podpira hkratni gor in dol na ADSL liniji. Ker verjetno si opatil če imaš upload zaseden do konca ti dawnload pade skoraj za 50%...zaradi tega sem prešaltal na openBSD...samo za router, vse druge serverje iman na slackwar 9.1 oz 10....

sem poskušal tudi sam na slacku ampak stvar ne dela ok...kot si napisal na polnih obremenitvah stvar šteka in paketi se zabivajo zaradi asimetrične linije "ADSL" ..to so pri openBSD odpravili...

štelat se da za vsak ip min..neko srednjo vrednost in maximum...oz če mu dovoliš gre lahko do konca če drugi uporabniki ne uporabljajo vseh kapacitet...jaz sem jim tako neki min oz da zasedejo vse kapacitete če so trenutno proste...

lp urarrr
LP Urarrr

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

MUC ::

Na linuxu men normalno dela .. halo .. zakaj že FreeBSD only .. načeloma sta oba UNIXa in zanju lahko skompajlaš iste zadeve

AirBladE ::

@Gwanaroth

Hvala za link vendar to že laufam kako leto in ni nism zadovoljen to mi glih probleme dela. Saj za silo je samo ne dela kot bi moralo. Nevem kaj naj nardim samo debian mi sede tak da to ni res in bi rad pri tem ostal!!
Če si kdaj okusil leteti, boš vedno hodil z očmi obrnjenimi v nebo. Od tukaj si in tja se boš dolgo vračal. Leonardo da Vinci

Poldi112 ::

Mene bi zanimala kaka skripta za bsd. Si se nisem vzel casa, da bi jo sel iskat... Ne vem pa zakaj se ni linka tu do nje oz. objave, tako da bi prosil za to.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

stoki ::

Jaz bi tudi rabil to skripto pa se noben ne oglasi na PM tako da ce kdo ima bi prosil naj mi jo poslje na stoki1313[AT]email.si alpa da link ali bilokaj.

stoki ::

Eni pa tudi hodijo na forum na vsake pol leta. A je komu ratalo zalaufat tisti Bandwidth controller se na cem drugem kot samo XP in 2k winsih?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenBSD bo zaradi ranljivosti Spectre onesposobil HyperThreading

Oddelek: Novice / Procesorji
3713630 (10774) LightBit
»

Kratek uvod v FreeBSD (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
51464245 (27983) Prospekt
»

cisco ali freeBSD

Oddelek: Omrežja in internet
91436 (1162) aleksander10
»

OpenBSD 3.9

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
193930 (2680) nejc_
»

Linux server in 486

Oddelek: Operacijski sistemi
391435 (907) CCfly

Več podobnih tem