» »

cisco ali freeBSD

cisco ali freeBSD

karantan ::

mene zanima ker router+ firewall je bolsi. ali je to cisco router (kot primer routerja, ki ga kupis u trgovini) ali je to freeBSD OS (primer os-ja, ki ga postavis kot router). s tem mislim predvsm varnost stabilnost itd. za router, ki ga kupis u trgovini sem dau primer cisco zato ker se mi zdi najbolsi router, kot router v "skatlici". fbsd pa zato ker je zelo razsirjen OS za fw/router...

lp karantan
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

Poldi112 ::

Boljsi je cisco. Freebsd je dobra poceni alternativa za majhna omrezja. Sploh domaca, kjer je cisco cisti overkill.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

enough98 ::

Cisco skrbno cuva svoj `source code' (vecinoma jim uspeva) zaradi cesar so vulnerability-ji/exploit-i relativno redki.

urarrr ::

Cisco s`source code' so že večkrat deloma oz. kak del v celoti ukradli..

Vse kar ponuja cisco ima tudi openBSD..kar je cenovno mnogo ugodneje..Seveda če je znanje za ga nastavit..

openBSD je ščitil celoten pentagon dokler ni njihov vodja opljuval Busa glede napada na IRAK.
LP Urarrr

enough98 ::

Saj pravim, da jim vecinoma uspeva.

Vsekakor pa njihov source ni tako dostopen, kakor *BSD-jev.

Edit: ni pa res, da vse, kar ponuja Cisco, ponuja tudi BSD. Cisco ima precej uporabnih proprietary resitev v svojih napravah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enough98 ()

b ::

Nisem se videl primera, kjer ne bi mogel z Linuxom ali *BSD naredit (v manjsem omrezju - manj kot recimo 200 postaj, pod 10mbps prometa) istega in vec kot s Ciscotom, ki ti ga poturijo v ta namen. (Tukaj NE govorimo o ISP-jih - kjer so zahteve za router povsem drugacne - ampak o koncnih uporabnikih)

Tudi cenovno gledano prides _bistveno_ ceneje cez s PC-om kot s Ciscotom. In ne pozabimo, s solidnim PC-om spravis cez vec paketkov kot s povprecnim Ciscotom.

Je pa res, da ti bo Cisco, ko je enkrat nastavljen, zelo verjetno delal 10 let brez kakrsnihkoli tezav. Ampak isto vellja tudi za soliden PC hardver, ce se znebis cimvec gibajocih delov (recimo flash namesto diskov ipd.)

Ne eno ne drugo pa ti ne pomaga, ce nimas nekoga, ki ti zna vsega skupaj nastavit tako kot je treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

enough98 ::

Zdravo,

ce vzames npr. Cisco 2851, vzames security/voice IOS, vanj vgradis PoE switch modul, CUE, potrebne WIC in VIC dobis napravo, katera povezuje tvoje omrezje z internetom, upravlja z VPN povezavamim, nudi telefonijo po IP, voice gateway, voice mail, osnovni klicni center (IVR), ...

Se da vse to z Unix/BSD/Linux?

zos ::

Kolikor je meni znano, je tole cisto neprimerljivo. Cisco so namenske zadeve za tiste, ki vedo zakaj jih potrebujejo. Stanejo tudi ogromno. Medtem ko BSD router postavis na vsak beden star comp, ki ti lezi doma in zadeva dela. Ze samo cena je totalno neprimerljiva. Obstajajo posebej narejene distribucije BSD-ja velike nekaj megabajtov za katere niti ne potrebujes trdega diska. Za dom ali manjsa omrezja po mojem mnenju cisto dovolj.

enough98 ::

Moj post je bil misljen kot odgovor na
urarrr: Vse kar ponuja cisco ima tudi openBSD..
in
b: Nisem se videl primera, kjer ne bi mogel z Linuxom ali *BSD naredit (v manjsem omrezju - manj kot recimo 200 postaj, pod 10mbps prometa) istega in vec kot s Ciscotom, ki ti ga poturijo v ta namen..
ter ne kot primerjava.

aleksander10 ::

V bistvu ni problem kaj kdo kaj zmore. Več ali manj za manjša podjetja lahko uporabiš tudi +BSD rešitve na "starem" PC-ju. Vedno je prašanje kaj se zgodi oz. koliko bo podjetje stalo, ko bo nekaj narobe. Kako hitro lahko zadevo poraviš sam ali s pomočjo partner+principal. Če risk assesment pove, da ni naši poslovni procesi dovisni od network infrastrukture potem lahko postavimo za dostop do interneta tudi *BSD, če pa to vpliva na poslovanje potem želimo imeti pomoč 24/7, ki nam bo pomagal odpraviti napake. Tukaj pa definitivno lahko pozicioniraš Cisco, ker le ta ima znano zelo dober support center, ki deluje 24/7.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cisco VPN in alternativni klienti

Oddelek: Omrežja in internet
293676 (3375) zee
»

Cisco 1710 usmerjevalnik in internet hitrejši od 10Mbps?

Oddelek: Omrežja in internet
432636 (2013) Bakunin
»

Nakup routerja - 300 uporabnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1309667 (6696) Spock83
»

Strežniki

Oddelek: Operacijski sistemi
101591 (1243) urkoland
»

Cisco potrdil krajo kode

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
172432 (2432) pecorin

Več podobnih tem