» »

Neznani programi hočejo dostop do interneta?!

Neznani programi hočejo dostop do interneta?!

matjazb11 ::

uporabljam win xp pro, avast, zone alarm pro, pa se mi dogajajo čeudne stvari in sicer mi zone alarm neprestano javlja da želijo sledeči programi dostop do interneta:
8mGPJa.exe
CBrXkd.exe
CfaEZl.exe
IjWcNi.exe
j8x71E.exe
lU7Ela.exe
vseh teh aplikacij ni v računalniku, ko letega prižgem potem pa se nekako inštalirajo in sicer v direktorij, documents setings/local setings/ temp, njihova velikost pa je 10kb, takoj ko se tam pojavijo zahtevajo dostop do interneta, z zone alarmom jim dostop sicer zavrnem, jih ročno pobrišem pa se ob naslednjem zagonu zopet inštalirajo!!?? Prosim za nasvete, izkušnje ipd.

lp m
  • spremenilo: bastadu ()

bastadu ::

To si neko golazen fasal, malo zažen antivirusnega in pa ad-aware...:\

_sem_ ::

Najbrž se ti je zaredilo v HKLM/.../Run ali .../RunOnce v registryju.
Bootaj v safe mode, ker se takrat zažene manj stvari.
Toplo priporočam program po imenu HijackThis, pogooglaj in snemi z weba. Naredi ti seznam vseh kritičnih nastavitev v Winsih, kamor se rada zaredi zalega, in omogoča enostavno brisanje. Ampak moraš pa sam znat ločit zrnje od plev!

gkovac ::

Predlagam MIcrosoft Antispyware Beta1... zaenkrat mi deluje brez problemov in z real time protection... toplo priporočam!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

boss-tech ::

od microsofta ni kej pametnga za priporočat- razen worda... :)

drgač pa kombiniri adware in spybot: search & destroy - najde ogromno!

mezzene ::

se popolnoma strinjam da ni kaj za priporočat od microsofta :) ziher je zalega to ja idi pa preveri preko googla za kakšen proces gre odstraniš pa ga da izklopiš nadzor paticije (desni klik na moj računalnik - lastnosti - obnovitev sistema - izklopi obnovitev sistema na C : ) ponovni zagon -F8 save mode in potem prečesaj z kakšnim spysweeperjem ,ad awarom ...ect .
Zalege ne boš imel več , zalego lahko tudi dobiš z instalacijo kakšnega programa , sploh kakšna cadilia se ponavadi instalira , poglej tudi pod sevice če ti kakšen čuden proces laufa v ozadju
;)

riba43 ::

živijo,

namesti program Spyware Nuker. Demo različica ti ne bo avtomatsko izbrisala nepotrebnih "vsadkov", ti jih pa lepo prikaže in jih lahko ročno izbrišeš iz računalnika - tako iz registra kot iz direktorijev. Če pa si poiščeš ključ pa bo vse to šlo avtomatsko..

LP8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413131447 (20934) Qushaak
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29340292 (15274) brainiac20
»

Zasedenost CPE?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101374 (1277) jurre
»

Pi zagonu rač. imam že 600MB zasedenega rama kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51164 (996) Mr.B
»

Kateri Firewall priporocate in zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
272530 (2001) ferjan

Več podobnih tem