» »

Pi zagonu rač. imam že 600MB zasedenega rama kaj storiti?

Pi zagonu rač. imam že 600MB zasedenega rama kaj storiti?

dolenska ::

Lp
včeraj se mi je začelo dogajat da k sm mel nekaj programov odpritih sem imel kar 1GB zasedenega rama. Takoj k prižgrem rač in pridem v windows mi procesi nabijejo 600MB rama.
Imam zone alarm. Ne vem kaj mi je storiti, saj antivirus nc ne najde, sem sel pogledat v msconfig kateri procesi se mi zaženejo pa ni nobenega neznanega. ali se da se kje drugje pogledat katere procese uporablja rač.??
prosm pomagajate
pregledam sem register z regcleanarjem nic bolje
je pa res da sem imel včeraj izklopljen zone alarm in vrjetn je kaksn cudn fajl prisel.

Calligula ::

Poji v google in najdi zastonjski programcek Starter s katerim bos na lahek nacin dolocil katere aplikacije se ti lahko zazenejo ob zagonu racunalnika. Videl bos, da se po nepotrebnem nalozi ogromno enih stvari, ki se sploh ne rabijo, v tvojem primeru pa sploh bogve kake zadeve.

Pustis stvari, ki so vezane na driverje, zonealarm ipd,.. razne nero, office in ostale programske zadeve pa odklopi....

Sami ::

To lahko nastaviš tudi v winsih in sicer Run->msconfig->Startup in izklopiš stvari, ki so pri zagonu nepotrebne.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jan01 ::

To lahko nastaviš tudi v winsih in sicer Run->msconfig->Startup in izklopiš stvari, ki so pri zagonu nepotrebne.

To bo držalo ne(oziroma samo na pol). Če hočeš resnično odstranjevati iz liste zagona pojdi v register(start, run, regedit) in greš v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run. Tam pa še v HKEY_CURRENT_USER\. ..(naprej enako kot pri local machine), briši stvari, ki jih nočeš, da se zaganjajo. Aja pa še v start->startup(zagon) pobriši nezaželjene stvari...
***************************************************************************************************************************************************
Najenostavneje pa je s kakim programom recimo s zastonj Autoruns ali z enostavnim WinStartUp

S Process explorerjem lahko vidiš lepo vse procese(in še več)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

dolenska ::

lp
naj vam povem da sm zrihtal tezavo in to tako da sm formatiral disk. sem pa uporabil program za pregled procesov, vendar nism vedel kateri proces ni pravi. namreč explorer.exe je sestavljen iz večih procesov, kater pa pezdarije dela pa ne vem ker jih je več imelo podobno velikost.
v msconfigu kamor sem šel najprej pogledat ni bilo nič takega kar ne bi poznal. potlej sem ugasnil se antivirus, pa msn pa se nekaj zagonskih programov a ni nič pomagalo. v startup mapi tut ni bilo nič. v registru pa nism sel gledat ceprav mi je pošteno žal. tako da fantje hvala da ste pomagal.
lp

Mr.B ::

Če imaš NV plato ter njihov FW software, Ugasni servise od NV. So procesi so hiden pa jih ne vidiš. Pa preveri koliko je v task managerju porabljenega fizičnega spomina in kolko virtualnega pod procesi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows XP ] Samodejni zagon programov

Oddelek: Operacijski sistemi
142872 (2651) ZLOky
»

računalnik šteka v tri krasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
172460 (2087) rajsnedl
»

iz startup-a nemorem izbrisat porgramov...

Oddelek: Pomoč in nasveti
6895 (860) nightbodom
»

win xp - kateri programi se zaženejo ob zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
62081 (2008) fahrenGONE
»

Mam problem z Windowsi XP. Vse traja predolgo!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141358 (1120) korenje_ver2

Več podobnih tem