» »

Je vredno živeti?

Je vredno živeti?

Fella ::

Kaj je vam smisel življenja?

whatson ::

kot je že znano... Smisel življenja je užitek... dolgoročno gledano, smosla življenja sploh ni... ker na koncu itak vemo kaj nas čaka - večno offline... smisel življenja je ...

hm... kako že?


smisel življenja je ležanje na plaži... z možgani na OFF in čivavo na straži... :D

Fella ::

Točno! Kar neki brezveze tekamo naokoli, da bi na koncu umrli.:)

lordgreg ::

zadnjič je Seinfeld povedal na začetku ena tako ojštro glede življenja in škatel... mi je bla tak vredu, da bom kar sem povedal (približno):

1. skozi celo življenje ljudje iščemo škatle.
2. za fasungo :D, oblačila, selitev,... karkoli
3. in vedno, ko jih potrebujemo, ravno takrat nič ne najdemo.
4. sčasoma pa dobimo nek svojevrsten čut-vonj.. takoj ko vstopimo v trgovino vemo: "aha.. tu imajo pa škatle.. velike škatle..."
5. med takim množičnim celoživljenjskim iskanjem se sploh ne zavedamo.. ampak....

-- kje pa končamo??? ;)

smisel: ni ga,.. tako kot ga po eni strani nima življenje. če bi pa radi naužili se življenja in njegovih lastnosti.. ali pa ga morda v celoti ne razumete, vam priporočam knjigo "Učbenik življenja". To ni nikakršen vodnik... to je nekaj.... nekaj.... takega, česar še nisem bral! to morate prelistati...

anyways...

-eof-

undefined ::

Je vredno živeti?

Šola > služba > smrt... je "vredno" živeti za tak sistem? Po mojem mnenju, ne!

O samem smislu življenja pa kdaj drugič. ;)

Muflon1 ::

Ma v sloveniji ni za žvet znam angleško sam ne grem v anglijo ker ni sonca hm... USA Maybe? tam so pa taki kreteni da bi verjetno koga ustrelil če ne bi mene kdo prej ustrelil:D
Stran za ljubitelje skuterjev http://runnerklub.20m.com

krneki0001 ::

Vprašanje, če se splača živeti. Seveda se, vsak dan doživiš kaj novega. vsak novi dan spoznaš kako novo stvar. Poleg tega so tukaj še užitki, zabava, nore vožnje z avtomobili...itd.
Ko si malo starejši se rodijo otroci - pravjo da ni lepsega kot gledat otroka, ki raste(ne vem, pa upam da še nekaj časa ne bom vedel).
Tisti, ki preveč črno gledate na življenje (npr. šola -> služba -> umret) - najboljš da kr takoj crknete - boste dal mogoče drugim možnost da bo užival na vašem mestu.
Zame je življenje še vedno igra, in uživam vsak dan posebej, ker se mi vsak dan zgodi kaka dobra stvar.
LP
Nebivedu

luni ::

Mahja, odvisno kaksne volje sem. Mater, nisem se star niti 20 let pa sem RES imel dneve, ko sem se vsedel, pomislil in resnicno nisem nasel pravega razloga, da bi se naslednje jutro sploh zbudil. Ko tako mlad clovek zacne razmisljat o takih stvareh, potem je res kriza. Zdaj, ne vem, ampak se mi zdi da v "starih cajtih" mladi nasih starosti niti priblizno niso razmisljali o takih stvareh in me zanima zakaj za vraga se zdaj mi ubadamo s tem. Namesto, da bi ga cagirali, uzivali in se splosno meli finofajn tukaj razglabljamo o tem ali vse skupaj sploh ima smisel. In kot opazam, se vecina nagiba k negativnem odgovoru...
Artificial Intelligentia

Tr0n ::

Heh, ce tak gledas na zivljenje pol ze ni ok. IMFO zivis zato, da najdes smisel. S svojim izobrazevanjem in kasneje delom pomagas drugim ljudem, razvijas sebe in ostali svet, pridelas boljsi jutri za naslednje generacije... Po moje je to bistvo. Nenehni razvoj clovestva.

gkovac ::

Smisel zivljenja je lezaje na plazi, z mozgai na OFF in civavo na strazi! :D

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Spajky ::

Se splaca, mislim, ce gledas na stvar kot je in si prevec ne razbijas glave in ne sekiras, ker nima smisla: vceraj ni vec, jutri ni, danes je tu!
To ugotovis, ko imas za umret in tega noces in se oklenes zivljenja ko pijanec plota - torej se splaca !! - vem iz hude lastne izkusnje, katere ne privoscim nobenemu; po hudih travmaticnih dogodkih, se za vedno spremenis !! Tak to je! :-)

undefined ::

S svojim izobrazevanjem in kasneje delom pomagas drugim ljudem, razvijas sebe in ostali svet, pridelas boljsi jutri za naslednje generacije... Po moje je to bistvo. Nenehni razvoj clovestva.

YEAAAAAAAAHHHHH, RIGHT!! :\

ns-miha ::

seveda se splaca! ce ne zarad druzga de gres po sihtu na en TTTTTAAAAAAAAAVVVVVEEEEEEEEELLLLLLKKKKKKK PPPPPPPPIIIIIIIIIIRRRRRRRRRRR :D
sovrazim niggerje, zide

||_^_|| ::

men se splača živet zarad vikendov k se s punco vi2

ro3b ::

ni receno da je po smrti tema poglejte si na forum topic življenje po...
:D

undefined ::

Nihče nima pojma kaj je po smrti, torej je razprava o tem brezpredmetna.

Elemen_T ::

Kakor si vzameš. Če komu ni všeč sistem šola---študij---služba---pokoj naj si raje omisli kaj bolj zabavnega, npr taki si poglejte kako si živeli hipiji. Meni osebno je tak stil življenja ok. Živiš na podpovprečni ravni vendar vseeno preživiš, vse kar pa delaš je pa - žur.
No, jaz osebno imam bolj resne cilje, pomislil pa sem tudi. da bi se enostavno usedel na avtobus in šel v tropske kraje 8-)

frudi ::

kaj je smisel življenja? iskanje smisla življenja. :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Thomas ::

Samo živet se splača ... drugega nič!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Medved ::

kot je nekdo reku (mislm da lenin al pa marx ne vem), smisel življenja je ležanje na plaži:D

trillian ::

smisel zivljenja.
tolko besed o tem, a tako malo res uporabnega.
sama se malce taoista.
luni: mladina je depresivna. v teh letih je to to. moras iti skozi. in v tem ni nic slabega.
jaz se trenutno sploh ne pocutim dobro.
ampak je prav.
iskanje smisla in zalje po drugacnem so nepotrebne. si kjer si in je prav.
vse kar pride na pot je vredno dozivetja.
mogoce sem jaz nasla v tem smisel. ziveti iz trenutka v trenutek. nekam me bo ze odneslo.

love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

JurijTurnsek ::

smisla itak ni(živimo, ker je živeti normalno)
http://www.slatnaskejta.com

Binji ::

To se sprasujem vsak dan znova. Ker pa sem se vedno tukaj, da lahko napisem ta post, po moje da smisel zivljenja vseeno obstaja, ceprav je v k****.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Smisel življenja je to, kar za smisel življenja izberemo. Nič več in nič manj in nič drugega.

Jest recimo sem izbral za svoj smisel svojega življenja čimprejšnjo sprožitev Singularnosti in s tem uveljavitev PROTOKOLA.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Bajo1 ::

Spajky: Kaj se ti je pa zgodilo? (Če ne sprašujem preveč.)

Daedalus ::

Smisel življenja je ena velika samoprevara. Zakaj? Bom razložil:
-vsi ljudje imamo naravno vgrajen nagon po preživetju, se pravi življenju
-logična posledica je, da si želimo živeti
-logična posledica logične posledice je, da si predstavljamo, da ima življenje nek smisel, zato si postavljamo razne cilje, ki nam predstavlajo smisel našega obstoja
-problem pa nastane, ko ciljev ne dosežemo. Takrat nam smisel življenja ni več najbolj jasen.
-zato ljudje životarimo še naprej, brez smisla, samo nagon po preživetju nas drži pri življenju. Sicer se določen % ljudi odloči, da brez smisla ne gre in se ubijejo. Vendar res malo ljudi naredi to. Večina jih životari.

Zaključek: živjlenje nima "višjega namena". Smisel si določamo sami. To bi bilo vse. Upam, da nisem preveč zabluzil:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

SkIDiver ::

Ne vem. Moj namen je čim bol uživat, na izzi žvet, kej dosečt, se zabavat in preprosto uživat

MadMicka ::

jaz se niti ne ukvarjam s smislom življenja, ne vidm potrebe, lahko rečem, da se mi zdi življenje lepo in ga rad živim, vi pa lahko temu rečete tud "smisel", če hočete :))

neo ::

Smisel življenja je ležanje na plaži...,no ok,zaj pa resno. Smisel življenja je dobra pijača,dobra hrana in dobre bejbe.:)),brez tega se živeti ne da,vsaj jaz ne.
Neo's

Medved ::

ni smisla, je sam trpljenje in to vse starejši si večje trpljenje je dokler ne končaš bedno na ŽALAH, hmmmm velika žalost vam povem>:D;((
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Medved ::

SMRT je boleča - duševno in telesno trpljenje, psiho groza pred smrtjo:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj je za vas bistvo življenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10410476 (7650) igor0203
»

Poanta vasega zivljenja je ....

Oddelek: Loža
252806 (1768) ahac
»

Smisel življenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
967775 (5667) tsh2
»

Smisel življenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
625759 (4311) kopriwa
»

Kaj je smisel življenja?

Oddelek: Loža
381746 (1143) gumby

Več podobnih tem