» »

TV Philips 9509

TV Philips 9509

howlow ::

Nabavil sem omenjeni TV in že čisto obupujem nad sliko! Kupil sem ga prav zaradi neverjetno dobre slike, a doma ni niti približno taka kot v trgovini.

TV je preko kabelske in sem klical naj mi dvignejo signal in so mi ga dvignili na 70dB. Slika še vedno ni bila kot bi mogla. Sem nabavil digitalni reciver; zdaj imam sicer ogromno kanalov, nekateri celo manjkajo a je slika na večini kanalov še vedno nezadovoljiva. Na parih nemških kanalih, ki so tematsko brezvezni, je pa slika dobra ( vsaj zdi se mi, počasi človek več neve kaj sploh vidi in kaj ne). TV gledam z cca. 2,5m mogoče minimalno manj.

Zdaj pa me zanima kaj naj storim? Kdo je pooblaščen serviser za philips v okolici MB ?

P.S. A je kje kaka tipka oziroma njegova funkcija ki bi vplivala na samo sliko? To še nisem naštudiral ker se ves čas tepem z sliko.

CaqKa ::

to je 100hz tv?
si iz pobrežja?

pobrežje ima namreš ločeno od kksa in ima svoj signal.
kks pa celemu ostalemu mariboru vsiljujej kanale pri katerih kakovost variira.


gnjavi onega v trgovini kjer si kupil pa kebleksega operaterja.

howlow ::

Spadam pod občino Ruše in imam kabelsko na Selnici.

Naročil sem ga preko interneta, pa sem se že pogovarjal da jim ga nazaj pošljem in sem si trenutno premislil. če ga pošljem sem nekaj časa brez, pa ziher bi rad bil da je kaj z TV narobe preden pošljem.

Še ma kdo kak predlog?

CaqKa ::

joj kak me razkuri ko uporabniki ne podajo dovolj informacij.
torej še drugič.
je 100hz tv?

bojsi ::

CaqKa: Samo mimogrede... Je na Pobrezju slab signal za 100Hz televizorje? Imas kaksne izkusnje?

lp,
D.

Valentin ::

To je eden novejših Philipsovih TV-sprejemnikov, 100 Hz, s Pixel plus 2 tehnologijo za izboljšavo slike. Imam ga tudi jaz, o čemer sem že nekaj napisal tule.

Slika ima zelo veliko možnih nastavitev. Kar se tiče digitalnih, priporočam 'Movie plus' način.

Ostalo lahko pustiš na osnovnih nastavitvah, čeprav sem jaz barve, kontrast in svetlobo nastavil po svojem okusu. Nekaj malega o tem piše tudi v navodilih, preberi.

Ker imamo pri nas zelo dober kabelski signal, je slika na skoraj vseh programih izredna. Tako, da sem s tem TV-jem zelo zadovoljen.

CaqKa ::

za pobrežje vem da je tip prišo in pogledal in stvar uredil tako da špila.

Valentin ::

> Samo mimogrede... Je na Pobrezju slab signal za 100Hz televizorje? Imas kaksne izkusnje?

Kakšno vezo ima število slik na sekundo s kakovostjo antenskega signala ?

Če je signal zanič, je slika slaba na 50Hz kot tudi na 100Hz televizijah.

howlow ::

Kot je že Valentin povedal je 100Hz TV.

Ima kdo kak predlog kaj storiti? Kje je kak servis v MB?

CaqKa ::

gnjavi operaterja pa trgovini v kateri si kupil tv.

Valentin ::

Ker praviš, da je v trgovini TV imel dobro sliko, predvidevam, da imate slab signal. V tem primeru ti TV servis ne bo pomagal kaj dosti...

Naj ti to zrihta operater, kot je že predlagal CaqKa.

howlow ::

Bom ga jutri spet poklical, pa da vidimo če bo kaj. Zadnjič ko je bil mi je pač pravil da je to pač normalno :| I think not!

Eh, bom vido kaj bo.

Hvala

P.S. Za vsak slučaj, kje je kak servis v MB?

Valentin ::

> Zadnjič ko je bil mi je pač pravil da je to pač normalno I think not!

Če nisi zadovoljen s sliko recimo na nacionalki, ko je kakšen prenos direkt iz studija in ko mora biti slika kristalna, potem sigurno nekaj ne štima. Seveda velja isto tudi za večino satelitskih programov.

Torej, če si preizkusil v trgovini točno tvoj TV, ga napoti naravnost tja, da se prepriča na lastne oči kakšna bi morala biti slika.

V nasprotnem primeru pa seveda obstaja možnost, da s tvojim TV-jem ni vse OK. Edino v tem primeru se lahko operater ven vleče...

howlow ::

Jaz sem TV naročil preko interneta. Sem pa v raznih trgovinah gledal sliko na tem TV in se zato odločil za nakup.

Zato pa sprašujem tudi če ve kdo kje je servis za philipse v Mariboru? Da se prepričam če je TV res O.K.

howlow ::

Kje je kak philips servis v MB ?????

gorann ::

eh si pa cuden, ponavad gres na telefon pa poklices 1188 pa jim reces ce ti dajo cifro od philips servisa v mbju:) potem ko ti dajo jih poklices pa vprasa in jim poves zakaj se gre:)
drugace pa na najdi.si mal pobrskaj ni vrag da nebi nasel zadetkov! jest osebno nevem ker nisem iz mb in nisem iz okolice mb

howlow ::

Na 1188 sem pozabil,ker jo res redko uporabljam.

Najdi.si pa neda nič uporabnega od sebe, že preizkušeno!

Turboslav ::

Active control imaš vklopljen?
Sir je dober

howlow ::

Tak na pamet nebi vedel, ker ko sva z bratom šla skozi navodila sva spreminjala marsi kaj.

Kaj mi lahko na kratko razložiš kje pa kak ga vklopi? Da nebom po nemških navodilih moral rovat.

strelko ::

Malo bolj povej kaj to pomeni, da je slika slaba... A je meglena, a so robovi ob likih na sliki bolj kockasti ali kaj drugage ? Jaz imam ta TV od decembra in sem full zadovoljen. Je pa res, da sem se (tudi s pomocjo prijatlov, ki imajo boljsi obcutek za barve) matral cca. 1 teden, da je nastavitev taka, kot je. Najbolj je pomagalo dati ostrino na nic (0) in vcasih je bolje movie plus od Pixel 2 plus. Sem pa na Telemachu v LJ. Drugace pa imajo (po izkusnjah, ker imam se nekaj krame od philipsa) najvec pojma tlele:

http://www.ntt.si/

pa jih poklic po telefonu ali pa jim poslji mail. "Navadni" (pooblasceni) serviserji, ki sem jih klical po Ljubljani niso imel pojma, ker je zadeva se prenova in nimajo izkusenj - se pa v naprej opravicujem, ce sem koga po moji pomoti dal v isti kos, ampak klical sem vsaj 3-4 servise in povsod so me usmerili na Velenje...

Valentin ::

> Najbolj je pomagalo dati ostrino na nic (0)

Pa kaj mate vsi tako slabe signale al kaj ?
Na nuli je za moj okus zelo neostra slika...

V navodilih priporočajo ostrino na 3.
Jaz se nisem mogel odločiti med 3 ali 4, sedaj mam vseeno na trojki, tako tudi Philips priporoča v navodilih.

howlow ::

Strelko:

Hvala, bom poskusil dat na 0 ostrino. Pa še menjal malo med pixel 2 plus in movie plus!

"...a so robovi ob likih na sliki bolj kockasti ali kaj drugage ? "

Točno to je problem! Žal tega nisem prej povedal. Tak da če še je kak nasvet za mene bi se veselil.

hvala

P.S. če nič nebo bom poklical te v Velenju!

Valentin ::

@howlov, strelko

TV ima možnost samodejnega vklopa oziroma setiranje izbranega programa ob določeni uri.

Vendar moj zaostaja kakšno minuto na 2 dni. Sicer čas lahko enostavno sinhroniziraš s teletekstovim z izklopom in vklopom na aparatu, vendar me vseeno nervira...

Zanima me, ali je interna ura na vajinem TV-ju OK ?

howlow ::

Jaz sem še trenutno v fazi urejanja slike. Ta opcija z ostrino na 0 se najboljše obnese, bom pa šel še v kako trgovino preverit kake nastavitve imamajo oni.

Meni je ura točna po GMT času, torej je eno uro zadaj. Brat je enkrat omenil, ko je bral navodila, da ob izboru pravilne države bo sam prešaltal na pravi čas. Za enkrat še ni tako, sam se pa še ne poglabljam v to.

lp

strelko ::

Z uro se tudi jaz ne ukvarjam, sem pa ravnokar preveril kaj kaze in ceprav je od nabave nisem popravljal, je cca. 2-3 sekunde razlicna od tiste na teletekstu. Se pa nisem spomnil moznosti, ki jo omenjas, da se sam TV prizge na dolocen kanal ob doloceni uri... Mene pa zanima a se tudi vama pri gledanju filmov (predvsem DVD) vcasih za premikajocimi liki pojavlja motnja (ni ostro). Tega sem opazil da je manj pri movie plus kot pri pixel 2 plus kar je po mojem razmisljanju sicer cudno (najbrz bi moralo biti ravno obratno ?) ampak trenutno se na nobenem drugem TV nisem videl take ostrine, oz globinskega vtisa slike kot pri vklopljenem Pixel 2 plus (ce vklopim samo 100 Hz je cista beda), tako da imam na splosno raje ostro in globinsko sliko z vcasih pojavom omenjene motnje za premikajocimi liki.
DVDje predvajam na Philipsu LX3900. Torej se tudi pri kom drugem vcasih pojavlja motnja (megleno) za premikajocimi liki ?

strelko ::

Nasel sem se tale forum, kjer je nekaj koristnih nasvetov in izkusenj za 9509 :) .

http://www.avforums.com/forums/archive/...

bastadu ::

Mogoče ve kdo, kako se disejbla active control?

howlow ::

Glede tiste meglene slike, jaz jo opažam ko gledam nogomet in ko je kamera blizu pa recimo kak igralec mimo leti ali pa kdo žogo močneje vdari vidim bolj razmazano sliko. To se da regulirat z funkcijama dinamični kontrast in DNR. Tak sem zvedel od enega ki dela na kabelski in ima sam tak TV. Sva to skupaj probala in je tak, da ta razmazanost se ublaži ampak je slika tudi slabša zagledat. To da je slabša je seveda moje mnenje. Kak točno ti dve funkciji nastavit nevem, mislim pa da jih je treba dat na min. oziroma izklopit.

lp

strelko ::

bastadu: Mogoče ve kdo, kako se disejbla active control?

Pritisnes na tipko "Active control" na daljincu (cisto spodaj v sredini) in potem se ti cisto na vrhu pojavijo menuji, od katerih je eden Active control (mislim da je cisto levo zgoraj) in v tem se s puscicami premaknes na "izklopljen" in OK. Toliko na pamet, ker trenutno tega ne morem preverit ker drugi gledajo film, ki mene ne zanima ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD TV SONY ali PHILIPS

Oddelek: Kaj kupiti
133355 (3064) Calligula
»

[TV] CRT oz. katodni televizorji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22637962 (20405) mrheker
»

Kateri TV 16:9, 100 Hz? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
569801 (8338) Valentin
»

Slaba slika na 100 Hz TV-ju

Oddelek: Zvok in slika
141330 (1007) Caligula
»

TV Sony ali Philips?

Oddelek: Kaj kupiti
282436 (2048) mravljinec

Več podobnih tem