» »

Projektor: Pomoč pri Namestitevi - potrebni kabli in mnenje!!

Projektor: Pomoč pri Namestitevi - potrebni kabli in mnenje!!

PeterII ::

Pozdravljeni!!

Prvo res učinkovita in hvale vredna pomoč glede hi-fija, Klik..sedaj pa je na vrsti projektor! :\
Nekaj odgovorov sem že dobil, k sem prebral vse na forumu na temo "projektor":D

Prosil vas za pomoč glede nasljednje stvari:
- Zanima me katere kable bi potreboval za gledanje projektorja iz DVD-ja, računalnika(s TV kartico, video rekorderja)? ...ozadje projektorja:
Klik
- Prav tako me zanima če bi bilo potrebno napeljati še kakšnen dodaten kabel ( v projektor in iz projektorja) ki bi mi, glede na razvoj tehnologije, lahko v prihodnosti koristil

Naj omenim še nekaj dejstev:
- Projektor bo od platna oddaljen cca. 3,3 metra, dolžina kablov 4,5 metrov
- Namen uporabe: Gledanje filmov
- Povezava med projektorjem in ostalo tehniko bo potekala po "kanalih" oz. ceveh, ki bodo pod tlaki in parketom, tako da raje več, kot manj, kablov sedaj :)
- Rad bi imel čimbolj kvalitetno povezavo oz. direktno z projektorjem v smislu tega da nimam kablov računalnika, DVD-ja speljanega, recimo, v video in potem iz videa z enim kablom v projektor
- Glavna vira izvora predvajanj bi bila DVD in računalnik

BTW...v kateri vir izvora bi bilo najpametnejše vključiti kabelsko? Videorekorder mogoče ??(V mislih imam tudi DVD-R (al kaj so že tista reč, ki kot video posname željeno na DVD)!!


Glede PROJEKTORJA samega: V mislim imam projektor Toshiba s20 (cena 270.000) Toshiba s20.
-Vaše izkušnje o njem?
-Se mogoče pojavlja "mavrični efekt"?
-Imate mogoče kakšen boljši predlog...cenovno do 350.000??

Karaktaristike Toshiba s20
Tehnika DLP projektor
Ločljivost SVGA ločljivost (800x600)
Svetlost (lumnov) 1,400 ANSI lumnov
Kontrast: 2000 : 1
Luč: 160 W / 130 W
Življ. doba luči 3.000 delovnih ur (v eko funkciji 4000 ur) ,Video združljivost NTSC, PAL, SECAM, HDTV,DVD
Ročna nastavitev ostrine in velikosti slike ,Odprava trapeza avtomatska in ročna
Velikost slike (diagonalno) 0.76 - 7.62 m ,Oddaljenost projekcije 1,16 - 10,0m
- Vhodi:
video, S-video, audio, 2xRGB
- Izhodi:
monitor (RGB), audio
Vgrajen zvočnik

No,..to bi bilo vse,..pa najlepša hvala že v naprej!!

Lep pozdrav,
Peter

VS ::

Peter kupuje projektor:
Prosil vas za pomoč glede nasljednje stvari:
- Zanima me katere kable bi potreboval za gledanje projektorja iz DVD-ja, računalnika(s TV kartico, video rekorderja)? ...ozadje projektorja:
Klik
- Prav tako me zanima če bi bilo potrebno napeljati še kakšnen dodaten kabel ( v projektor in iz projektorja) ki bi mi, glede na razvoj tehnologije, lahko v prihodnosti koristil

Najboljsi nasvet ki ti ga lahko dam glede projektorjev je: kupi tistega, ki ima ali DVI ali pa se bolje, HDMI vhod. Edino tako bos lahko ali ze zdaj, ali pa v bliznji prihodnosti, uzival v res dobri sliki tudi na velikem (100" in se vec) ekranu. Poleg DVI ali pa HDMI, ki sta digitalna, rabis vsekakor se ali SCART ali pa komponentni vhod. S-Video je OK, ampak pri vseh teh analognih vhodih ne bos uzival v polni resoluciji DVD medija. DVD priklopis na DVI/HDMI, ostale pa odvisno od kvalitete slike: za DivX/XviD je S-Video vec kot dovolj,
za obicajno, analogno, kabelsko, je kompozitni (rumeni 'cinch' kabel) dovolj
enako za VHS video, en kompozitni vhod je vec kot dovolj
za digitalno TV bi ti priporocal ali VGA vhod, ce ga projektor ima, ali pa DVI/HDMI, ce imas se katerega prostega
....

Glede PROJEKTORJA samega: V mislim imam projektor Toshiba s20 (cena 270.000) Toshiba s20.
-Vaše izkušnje o njem?
-Se mogoče pojavlja "mavrični efekt"?
-Imate mogoče kakšen boljši predlog...cenovno do 350.000??

Kolikor sem videl iz specifikacij gre za data projektor in ne za HT projektor. Kot tak bo moral vse DVDje, ki so v naravni 768x576 resoluciji, spremeniti v 800x600, kar bo povzrocilo dokaj nenaravno sliko. Namesto podatkovnega projektorja si raje omisli katerega od dobrih, in poceni, HT projektorjev. Izbira je dandanes velika, cene pa dokaj nizke, glede na to, kaj dobis za denar. Pa se slika bo v razmerju 16:9, ne 4:3.

Poglej, koliko stanejo tile modeli:
Panasonic AE500 ali AE700
BenQ PB6100 ali PB 6200
InFocus SP4805

Vsi nasteti modeli so zelo dobri, razlike med njimi majhne, posebej ce jih ne mores primerjati enega od drugem. :D Od tebe samega je odvisno, kateri projektor ti bo najboljsi. Kar se tice mavricnega efekta: nekateri ga vidijo, drugi ne. Nekateri dobijo glavobol (med temi sem, na zalost, tudi sam), drugi ne. Kako bo s tabo, bos moral sam poiskusiti.

Vec o projektorjih za domaco rabo pa najdes na Projector Central
Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

zile ::

Če že kupuješ DLP projektor, naj ima "colorwheel" vsaj 3x hitrost in 5 barvnih segmentov RGB. Drugače je možno, da boš doživljal t.i. "rainbow efect".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

PeterII ::

No,..super,..hvala za pomoč, kar nekaj dobrih informacij!!

Mislim da nebom ostal pri Toshibi S20....spet bom odštel več keša...bolj da vas nič več ne sprašujem :D

LP!
by
Peter

PeterII ::

....In ko že mislim da mi je vsaj kaj jasno:

Malo sem brskal po ProjectorCentral in ni mi jasno, vsaj na povedano v SLO, pa tudi malo iz. info z interneta:
- Ali niso DLP projektorji (ala. Toshiba s20, ki ima DLP ) prav namenjeni za domači kino - HT in imajo pri predvanju boljšo resolucijo in svetlost,...zakaj je so potem večinoma pri hišnih kinih najbolje ocenjeni projektorji z LCD tehnologijo, ki naj bi bili namejeni bolj za prezentacije oz. predvajanj s računalnika? :(
To dejstvo je verjetno izvor tistega...če ŽE...kupuješ DLP... pri ziletovi odgovoru oz. pomoči :D


- Glede DVI in HDMI: Pri HDMI ...kot si rekel VS...folk res ornk pohvali kvaliteto slike (ob nakupu bo to ena izmed bistvenih prepozicij)!!
Nisem pa dobil projektorj, ki bi imel DVI in HDMI inputa skupaj...vsepovsod je eden izmed njih ali pa nobeden.

P.S.: Modeli ki mi jih je naštel VS:
- BenQ in Infocus nimajo HDMI vhoda in so DLP(digital light processing ) projektorji
- Panasonic AE700 (znan tudi kot AE700U ali SLO AE700E ) ima HDMI vhod vendar je LCD projektor

Moram pa reči , da sem sedaj glede projektorja, čist zbegan,..LCD ali DLP,...vem samo da moram imeti HDMI vhod in cena cca.350.000, tako da ...help please!!

THX !!!

zile ::

Fora pri LCDjih je, če gledaš projekcijo preblizu, te lahko moti t.i "screendoor" efect. To so drobni pixli, ki letajo za projicirano sliko in se jih od blizu zelo opazi. Ponavadi zadostuje, da je gledalec vsaj 3m od projicirane slike, ni pa nujno.
Če boš montiral projektor pod strop, je priporočljivo da ima pokrovček za pokrivanje leč, na motorček. Tako se izigneš nenehnemu nastavljanju ostrine, ker vedno ko daješ pokrovček dol z leč, jih premakneš in pokvariš ostrino. Vem, da imajo to določeni modeli Sonya v rangu 300k. Potem naj ima projektor tudi protiprašni filter, ker se zna zgodit, da se bojo pojavili nekakšni oblački, balončki (bubbles), kar je zelo moteče na zelo temni (črni) podlagi.
Poglej si demo kako sploh deluje DLP
DLP vs LCD
No vsekakor še dobro preštudiraj preden se odločiš za nakup. Včasih pride tako, da še sanjaš o teh projektorjih. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

PeterII ::

Žile najlepša hvala,..bom upošteval nasvete.
Glede na mojo razdaljo gledanja si bom pa verjetno kupil DLP projektor.
Prav tako bo projektror pod stropom!

Mislim da sem nekje prebral da ni priporočljivo skupaj dajati kablov za sliko in kablov za elektriko in v zvezi tega me zanima koliko naj bi razdalja med "video - sliko" kablom in električnim kablom?

zile ::

Najboljš je el. vtičnica takoj pod stropom. 8-) Drugače pa naj gre vsak kabel v svoje nadometno korito. Se mi zdi pa, da je vsak VGA kabel zaščiten proti morebitnim motnjam iz el.omrežja.
Glede HDMI konektorja.
Še en članek glede HDMI konektorja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor: kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38369034 (1923) matobeli
»

Projektor

Oddelek: Zvok in slika
132927 (2416) filtr
»

kateri PROJEKTOR ???

Oddelek: Kaj kupiti
82177 (1980) Calligula
»

projektor

Oddelek: Zvok in slika
352437 (1979) ~Panter~
»

Projektor NEC projektor VT45

Oddelek: Kaj kupiti
51410 (1358) Laplace

Več podobnih tem