» »

Windows XP, resolucija fullscreen dos okna

Windows XP, resolucija fullscreen dos okna

bradek ::

Zadeva je sledeca.

Svez install WXP, svez install SP2, skratka vse sveze, brez cesarkoli kar bi lahko vplivalo na to.

Ko odprem cmd in ga alt-enter v fullscreen mode vrzem, se mi preklopi resolucija namesto na 640x480 na 720x400 in vse crke so stisnjene (posledica resolucije). Enako se zgodi ce pozenem bliznjico ki je nastavljena da tece fullscreen, TUDI ce bliznjici nasatvim da naj tece izkljucno v 640x480. Skratka karkoli ki tece v dosu in je na kakrsenkoli nacin v fullscreen nacinu je stvar popacena, kot da sistem ni zmozen prikazovat navadnega 640x480 okna. Graficna je Ati rage pro, ni razlike med MS driverji (original zraven wxpjev, ki so, mimogrede, recommended) in z driverji iz ATIjeve strani (ki so kancek novejsega datuma). Kje je vzrok? Je kaksna splosna nastavitev v WinXP kjer se nastavlja ta resolucija? Ekran podpira 640x480 ;) Je morda kaksna fora v osvezevanju?

Ce ima kdo kaksno resitev bi bil zelo hvalezen ;)

lp
MM

bradek ::

Zdaj sem ugotovil da mi preklopi v textmode graficna kartica, cim dam dos okno fullscreen. Kako to preprecit, ima kdo kako idejo? Stric gugl mi nc noce povedat |O

Sergio ::

hm mogoce je velik overkill, ampak pazi:

downloadaj si PuTTY. Telnetaj se na localhost in se prijavi. Prej bos najbrz moral tudi vkljuciti telnet service, ki ga, kolikor vem, WinXP imajo.

Pritisni alt+enter.

Casti mi pico naslednjic ko se vidiva.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tomay ::

Ne vem če je to tisto, kar misliš ampak probaj to.
Ko boš v command line vpiši tole:
mode con cols=80 lines=25
Voodoo 4Ever

bradek ::

Tomay hvala, bom poskusil jutri!

ToniT ::

Ko odpreš DOS aplikacijo, jo najprej odpri v oknu in potem klikni z desnim gumbom na plavo vrstico zgoraj (naslovna vrstica) in pojdi na properties (lastnosti) in tam v layout nastavi vse na 80 x 25. S tem si za stalno rešil problem z zaslonom.
Tomayev ukaz mora biti vsakokrat zagnan, naredi pa isto.

bradek ::

Hvala obema, zadeva deluje kot urica. Cudno se mi zdi da po defaultu vrze v ta mode... oziroma bolj cudno mi je da do zdaj tega nisem nikjer opazil :>

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežni disk - istočasna uporaba datotek na disku z 2 računalnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
211540 (1115) fulgur
»

Suse 8.2 težave z grafično...

Oddelek: Operacijski sistemi
91697 (1585) norvalk
»

čudna slika ob vklopu računala

Oddelek: Strojna oprema
19821 (651) mit3k
»

Low disk space in nv refresh rate zadeva

Oddelek: Pomoč in nasveti
61197 (1142) (sic)
»

WinXP capture format - please help

Oddelek: Zvok in slika
81718 (1564) urosbe

Več podobnih tem