» »

Mikrofonski predojačevalec 8)

Mikrofonski predojačevalec 8)

T0RN4D0 ::

RAd bi izdelal predojačevalec za kondenzatorski mikrofon, pa me zanima, če ima kdo kakšno enostavno vezje?

Najraje bi zgradil kaj okoli LM386. Nekaj zanimivega/ enostavnega sem že našel, samo je za priklop n 0,5W zvočnik. Še slikivca...


Ali bi se dalo kat tole nekako preprosto modificirat, da bi lahko priklopil na zvočno ali ojačevalec?


Hvala za pomoč in lep pozdrav!
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.
  • zavaroval slike: Azrael ()

T0RN4D0 ::

No ja... tu je bolj malo sreče...

Nekdo mi je predlagal, naj uporabim to: Klikot!

Imam sicer pri roki vse (3 :D [>:Dg oz 5) ) elemente, samo ne vem kako moram to povezat na 3.5 bananco... Kolikor vem ima 3 priključke... a mi lahko kdo razloži, kam gre kater izhod? :\ (tako po domače) :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

OnTheMic ::

Ja, tale druga varianta z uporom in kondenzatorjem bo kar pravilna.
Torej, najprej priklopiš 9V baterijo in sicer PLUS na zgornji pin pri R1 (tam kjer je na shemi tudi znak +), MINUS pa spodaj na maso. Sledi priklop na bananco. Na njej imaš 3 pine, glavni je masa (največji del banance), tja priključiš maso mikrofona (in s tem tudi minus od baterije). Konico banance priključiš na C1 (kjer na shemi piše IZH), obroček med konico in maso pa lahko pustiš nepriklopljen, lahko pa ga povežeš na maso. Mikrofonski vhod na zvočni kartici je itak MONO in pobira signal samo s konice banance.
Pazi tudi na to, da boš elektrolitski kondič (0,22 mikroF) pravilno obrnil, + je na shemi na levi, - pa na IZH.

Aja, pa vedno najprej priklopi baterijo, šele nato porini bananco v zvočno kartico. Ob priklopu baterije se namreč lahko zgodi kakšna huda motnja, ki ti sesuje vhod na zvočni kartici.

Vse jasno?

LP:):\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

T0RN4D0 ::

Hm, sem odbil sedaj še za ono mojo, tam bi lahko zamenjal 470uF kondija z 1uF, pa mogoče še kakšna modifikacija...

aja, pa 0,22uF nimam elektrolita... a sploh so tak mali? (jst še nisemvidu manjšga od 1uF. :8)


No, sej najprej bom s em posusil... samo moram še ugotovit kater pin pripada konici zadi... Ker sta dva podobna... ah,pa sej to bom takoj z multimetrom ugotovil...:)



Bom naredu pa poročam.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

LOL, dela :))

a če bom z ojačevalcem naredu, a bo pol kej bolj občutljiv mikrofon? da se bo kej slišal tud z recimo 20 cm?:\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

b ::

Ce imas kondenzatorski mikrofon, bi se moral slisat tut s kaj vec kot 20cm.

Ce pa imas dinamicnega, pol ga moras pa skor v gobec zatlacit, da se kaj slisi.

T0RN4D0 ::

Hm... moral bi bit kondenzatorski, samo nisem prepričan. :\

Model je hmmm..... ECM 60... mikrofonski kapsel. :)

Lahko poskusim še z MCE 100 in enim iz mobitela... :)

SAm,o med vikendom la pa enkrat... :8)

Ajka še to- kolk je lahko napetost? največ in najmanj?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

OnTheMic ::

Sigurno je kondenzatorski, ECM namreč pomeni ELECTRET CONDENSER MICROPHONE.
Glede napetosti, višje od 9V raje ne priklapljaj, lahko pa jo spustiš, do kolikor pač mikrofon še dela, odvisno od tipa do tipa, poišči kakšne podatke (GOOGLE!!!).
Kar se občutljivosti tiče, pa so kondenzatorski mikrofoni od vseh najbolj odprtega tipa, se pravi, da morajo loviti metre daleč (recimo pri ozvočevanju in snemanju zborov in orkestrov).
Če je nivo zvoka prenizek, potrebuješ dodatni predojačevalec (tisti na prvi shemi bi moral zadostovati). Možno, da imaš celo pri nastavitvah za zvočno kartico kakšno MIC BOOST funkcijo za dodatno ojačitev MIC signala.

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

b ::

Phantom power na mesalkah je 42V. Samo verjetno niso vsi kondenzatorski mikrofoni enaki :-) Je pa za profi studijsko robo tistih 42V kar standard, se mi zdi.

Saj bi moralo kaj pisat v kaksnih navodilih, ne?

T0RN4D0 ::

Hehe, ne vem kolk je kej profi za tistih dobrih 200 sitov al kolk je že bil. :D Ne vem no... precej na blizu je treba govorit, drugač je bolj slabo... Mislim da bi rabil predojačevalec. Saj ni ravno komplicirano.... :)

Bom v petek al pa enkrat spacal kr na protoboardu, mislim da mam tud za to vse komponente doma. 8-)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Trancedeejay ::

Mene pa zanima zakaj se uporabi elektrolitski kondenzator, kaksna je razlika z navadnim, meni z 0,22mikro dela, samo je treba biti dokaj blizu, ce pa mikrofonska kapsula ni v kaksni cevki se vecinoma slisi le puf puf ko zrak prbija v mikrofon, drugo se ne slisi nic, ce dam mikrofon dobesedno v usta je pa ok. Torej razlika z elektrolitom, razlika z drugim uporom(trenutno imam 2,2K) in pa kaksno cevko izbrat.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Azrael ::

Kondenzator elektrolitski ali folijski, tukaj ne bo spremenilo nič razen fizične velikosti vezja. Glede upora, lahko ga poskusiš povečati, mogoče bo bolje.

Na spodnji shemi je narisan priklop kondenzatorskega mikrofona na radijsko postajo, nekoč sem poskusil tak mikrofon na zvočni in je kar v redu delalo.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MEŠALNA MIZA

Oddelek: Zvok in slika
172118 (1769) videc
»

Studijski mikrofon + predojacevalec ??

Oddelek: Zvok in slika
7751 (629) BosS NeOs
»

domači snemalni studio

Oddelek: Zvok in slika
64825 (4585) neve
»

iščem kvaliteten mikrofon

Oddelek: Zvok in slika
51637 (1486) Naabo
»

Antena

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111720 (1437) francka45

Več podobnih tem