» »

zaklenjen Athlon XP 2800+?

zaklenjen Athlon XP 2800+?

pujs ::

Problem je naslednji... Ce spreminjam FSBje in pustim Multiplier pri miru (default 12.5x) se racunalnik zbudi in se ga da nekoliko navit... prec ko multiplier spremenim, se racunalnik nikakor ne zbudi (tut ce dam zlo mal... npr. fbs 166, multiplier 11.0x)

To pomen da je moj athlon zaklenjen in da bi mogu povezat tiste mosticke al je problem v cem drugem?
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

pujs ::

aja... plata je pa Asus nForce2 A7N8X Deluxe
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

Rekec ::

Ja to da ne gre množilnika 8mučtipler) spreminjat ti poved a je procesor zaklenjen. Lahko ga odkleneš z nekaterimi postopki, ki so pa tvegani!

TommyBoy ::

Jest sem se že sprijaznu s tem da je ta procesor zaklenjen, če ga boš dobr uhladu boš lahko FSB spravil na 200 al pa mal čez. men trenutno stabilni laufa na 200 FSB, mam pa vodno hlajenje.:D
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

DominusSLO ::

pa sej vseeno ni nobena umetnost ga odklenit..... če pa nimaš ramov, ki grejo čez 200 fsb, se ti splača tako kot tommyboy naredit in boš imel raketo ;)
Seveda ni nujno da bo tudi tvoj proc zdržal tolko ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

pujs ::

Mah zdej sm dau tko najvec na 180 x 12.5 pa sm ze use voltaze sprobu pa ni biu komp na nobeni cis stabiln... pa temp od procesorja ni tko visoka (na 180fsbx12.5 je okol 50°) a pol sm tiste L1 mosticke pobarvam, pa bo mnozilnik odklenjen?
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

TommyBoy ::

Jest mam voltažo CPU na 1.85V, temperature pa so v idle 35 stopinj v full loadu pa 41 stopinj.
Moram vodni blok dol uzet pa pogledat če je slučajno slab stik med blokom pa procesorjem.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

DominusSLO ::

aja barton je tvoj...sorry mislim da se bartonov še vedno ne da odklepat ;) naj me kdo popravi če ni tako. Poglej si teme odklepanje bartonov, ki jih je cel kup

Verjetno pa da tvoj ram ne zdrži več fsb, ne pa proc---probaj še asinhrono

sorry še enkrat za glupe informacije
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

DominusSLO ::

mislim da ti bo tole pomagalo click
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

pujs ::

The mainboard in question is an ASUS A7N8X but it could be any other mainboard as well as long as the orientation of the socket is matched with the golden triangle at the CPU corner.


Pizda mam sreco... Js mam pa lih to plato... mislm, moja je ASUS A7N8X Deluxe... Mogoce bo pa delalo... hm:\
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

TommyBoy ::

Pujs a si že probov, a deluje????? Sej pomoje ni stvar v matični plati, važn je samo da povežeš taprave dve nogce od proca.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TommyBoy ()

pujs ::

sej pravm da bom probu... sm zanima me s kero snovjo morm te 2 pina povezat? lahko s kasno elektroprevodno pasto? npr... arctic silver 5? al pa kej?
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

pujs ::

aja... arctic silver 5 ni elektricno prevodna... :\ no s kero snovjo torej?
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

pujs ::

window defroster repair kit... naj bi se dalo s tem, ampak js ne vem kaj to je. Mi lahko kdo pomaga? :)
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

TommyBoy ::

Toje ene vrste barva a neki tazga, uporablja pa se za povezovanje prekinjenih vezij oziroma če imaš pri avtu na zadnji šipi prekinjeno kakšno črto ki je namenjena za gretje stekla, prekinjeno črto lepo povežeš s to barvo in stvar spet deluje. Ta barva pa mislim da se dobi v Conradu.
Arctic Silver je prevodna, ker ima v sebi velik delež srebra, sam mislim da nebi blo glih najbolj da bi z njo povezov. mogoče bi pa palil, če ne boš probov ne boš vedu.:D :D :D
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

DominusSLO ::

as5 ni najbolj prevodna....
največ pa se za odklepanje procov uporablja srebrna barva(moraš počakat da se posuši da prevaja)

pujs ::

hm za arctic silver 5 pise naj ne bi bla prevodna v normalnih pogojih...

Ka pa tista k sm prej omenu se ne bi dalo na kasnem petrolu dobit?
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

cholt45 ::

Mene zanima če tale mod velja tudi za mojega xp1600 palomina!
Tam mi piše da je s tem modom možno izbirat samo višji multiplier, za izbiro nižjega bi moral kao prekiniti L12 mostiček!Problem je pa ker moštičevja L12 sploh ne najdem?!

Workshop -> Interactive Pin-Mod guide for AMD Athlon XP, T-Bred and Barton CPUs

TommyBoy ::

Jest sem naredu ta mod ma athlonu XP 2800+ z bartonovim jedrom, pa mi zdej dopušča samo povečevanje množilnika zmanjševanja pa ne. bo treba še mal po netu poiskat kakšno pametno rešitev. sej bi se lotu L1 mostičkov, pa ne vem če ta stvar deluje na mojmu procu.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TommyBoy ()

DominusSLO ::

To je že nekaj>:D , lahko stestiraš kolko sploh zdrži proc....
Nekje na netu pa sem zasledil, da se da zmodat v mobilnega bartona(seveda ne porabi nič manj el.)-probaj še v to smer

cholt45 ::

Ja tukaj piše , da bi kao moral prekiniti L12 mostič-ke!
Še ena zanimivost, ki sem jo zasledil!V CPU-Z mi je enkrat , ko moda še nisem naredil napisal da je MP???

Poopsie ::

Če sem jaz tole prav razumel morem ta dva pina na spodnji strani proca povezat z neko prevodno snovjo. To je vse kar je treba nardit da lahko multiplikator višam?

sirotka ::

Hm....jaz sem povezal 2pina na procesorju...to naj bi mi dalo možnost spreminjana mp do 12.5! Poskusil sem že 2x pa nikakor ne uspe. A je procesor zaklenjen?
Gre pa za athkona 2400+.
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342803 (15587) peter_ki
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411979 (7744) nimus
»

Problem novi barton 2600 vs.2×512 vs.epox 8rda+!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523227 (2584) kajzer
»

Komentarji članka Osnove navijanja I

Oddelek: Navijanje
402930 (2107) BaRtMaN
»

spreminjanje množolnika na nforce 2 čipovju

Oddelek: Navijanje
211330 (999) Judge

Več podobnih tem