» »

Preveliko odstopanje 12V linije!?

Preveliko odstopanje 12V linije!?

itr ::

Pri navijanju mojega AMD 2500+ mi je SW monitor (priložen plati ASUS) temperatur in napetosti javil preveliko odstopanje 12V linije. In sicer je zadeva prekoračila 10% mejo navzgor (13.2V). Ko sem vrnil FSB iz 200MHz nazaj na 166MHz sem opazil, da je tudi pri nenavitem CPU-ju 12V linija precej visoka (12.7V idle - 12.9V load).
PSU 350W sem dobil poleg ohišja in nisem še raziskoval kaj zaena kišta je. Napetost med obremenitvijo se poveča do 0.3V pri 12V liniji, kar ne vem ali je normalno ali ne.
Me pa moti, da je 12V linija že v osnovi zelo visoka in me zanima v kakšne nevarnosti me lahko pripelje, če preskočim 10% mejo.
Ostale linije 5V in 3.3V delujejo dokaj stabilno. VCore od procesorja pa je za cca 0.3V višji od nastavitve v BIOS-u.
AMD Barton 2500+ BOX, Asus A7N8X-E Deluxe, 2*256 MDT PC3200, PSU (?) 350W
ATI Radeon 7200, Hitachi 40GB, Maxtor SATA 160GB, NEC ND-2500A DVD-RW

jest10 ::

Verjetno ima plata napajanje in 5V linije. zato se to ob obremenitvi dvigne 12V
Ne se bati. Naprave, ki so prikloplene na 12V se ne bodo pokvarile, ker imajo itak lastne napetostne regulatorje(razen ventilatorjeu itd)
Pa tudi ne veš, če ti plata sploh pravilno meri

delfinus ::

Svetujem ti, da meris nihanje voltaze direktno z voltmetrom ker bios monitoring in SW ni natancen. Sam sem zato meril napetost direktno ob seveda obremenjeni masini in videl, da zadeva sploh ni taka kot jo odcitava bios.

lp, D.

mickej ::

Tudi sam imam isti problem. S tem da je moja 12V linija se visja in sicer okoli 13V tako v nenavitem (166) kot v navitem stanju (185).

Je to sploh kak problem? Se da kaj storiti?

Pc Probe prilozen motherboardu me tako opozarja, saj gre za vec kot 10% odstopanje.

A7N8X-E Deluxe, Barton 2500+, 9800Pro, 1GHz DDR400, 400W napajalec, Maxtor DiamondPlus9 80GB 8MB Cache

OZZY ::

mn senzorji čisto napačno kažejo..sm meru z multimetrom in o bile vse v plusu, senzor pa keža, a so pod vrednostjo...tko da ne zaupat preveč senzorjem.
Go with the flow.

sirotka ::

Pri meni je pa situacija ravno obratna...na 12v liniji mam 11.5v na 5v pa skor 6....
A je možno da je zato procesor, če je orenk navit bolj nestabilen....pač dobi manj voltaže??
lp

DominusSLO ::

Hehe...sem že enkrat napisal, da moj pc sploh nebi delal, če bi blo res kar piče MBM5, asus probe itd...:D
Fantje multimetre v roke;)

sirotka ::

sem že probal....res ma nihanja...ampak navzdol.....12v še nisem videl pri rem napajalcu....imam 400w in 200w-400 je za osnovno, 200 pa za vse drugo in se mi še vedno sesuva če je procesor navit...Sam procesor naj bi požrl okoli 100w, nekaj pa tud 9800, ampak še vedno bi moralo bit dost moči notr.

SavoS ::

Ej ni panike glede voltaž navzgor....problem na teh ASUS A7N8X-E DELUXE je 5v linija, ker se procesor napaja iz 5v linije, sam uporabljam napajalnik, ki naj bi na 5 voltih iztisnil 40A, vendar mi na 238MHz FSB in množilnik 10, 5 voltna linija pade na 4,79v do 4,81volta, tak da do tu nekje še dela čisto super, kaj je pa več pa že restarta kom in ni stabilno....aja mam tud jaz 12v na 12,6 volta in se sploh ne sekiram.....komp pa dela 24 na dan.....
Ti kar lepo daj FSB na 200 pa bo delalo ko šus.....

Aja na TEJLE STRANI si dol potegnita tale bios 1013 cpc on - če mata 2x 256Mb module, drugače pa cpc off - če imata 512Mb module!
S temle bios-u pridobiš veliko funkcij, mednjimi tudi ta, da gre ram na 2,9 volta, voltažo čipseta lahko nastavljaš in še L12 mod, da ti gre FSB do 250, če ti rami in napajalc vzdrži...>:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

sirotka ::

evo....meril sem z multimetrom:
+12 je trenutno 11.9 skače pa od 11.5 do 11.9
+5= 4.7
3.3=2.9
Madona vse mam manjše kot bi moglo bit

SavoS ::

@sirotka....močnejši napajal bo treba8-O
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

sirotka ::

Ja, očitno bom moral res kupit chieftec 420 pa bo mer....
Kup kdo 400w no name;)?

DominusSLO ::

sirotka
Jst tudi čakam na $$$ za novega, ker moj qtec 400 suxx.... Imam pa srečo da sem blizu trsta >:D , enermax noisetaker 485W, ki si ga želim, stane 102EUR ;)
Pol si bom končno lahko privoščil napajat mojega bartončka z malo več kot 1,85V>:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

sirotka ::

Heh, jaz sem se pa še malo igral...Imam recimo 11.8v potem pa odprem media player in zaženem en komad in pade na 11.5 potem se spet dvigne in čez 5s je spet na 11.88-O 8-O

SavoS ::

@sirotka...torej se tvoj proc napaja iz 12voltne linije, zdaj pa najdi tak napajalnik, ki ima zelo močno 12voltno linijo, da boš lahko dobro navijal....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

sirotka ::

sj...chieftec ima modul, pa lahko povečaš 12v in pomanjšaš 5.
Samo še $$$ bo treba nabrat:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje athlon(xp)-ja

Oddelek: Navijanje
331504 (1060) jest10
»

barton-m

Oddelek: Navijanje
111137 (1070) SavoS
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549590 (6211) MEDENA
»

Spodnja meja 12V linije za OC?

Oddelek: Navijanje
131117 (895) Caligula
»

Kako do čimboljšega delovanja

Oddelek: Navijanje
331927 (1435) Tugo

Več podobnih tem