» »

spreminjanje množolnika na nforce 2 čipovju

spreminjanje množolnika na nforce 2 čipovju

Judge ::

Na eni strani sm prebrau test o ASUS A7N8X plati ki je delana na nforce 2 čipovju pa piše, da se s tem čipovjem da spremenit množilnik v biosu brez odklepanja procesorja. Jst sm pa to probu pa mi napiše ob zagonu "CPU over speed". (probu sm vse možnosti množilnika)

A ma kdo plato s tem čipovjem pa če ma iste težave kot jaz?
Peace

krucymucy ::

Kak procesor pa mas? Ker naj bi to veljalo samo za nove XP-je ... t-brede!

Judge ::

Athlon 2400+ (sm ne vem kater je)
Peace

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Judge ()

AtaStrumf ::

2400+ je t-bred B tako, da bi morali biti množilniki odklenjeni. V praksi tega še nisem sprobal, razen ko sem odklenil enega 1700+ t-breda A, ki se ful simple odklene. Ne rabiš povezovat L1 mostičkov ampak samo zadnjega L5, ki ga ne rabiš niti zaliti, ampak lepo okrog pobarvaš. Odklenjen v 1 minutki, ne pa tako kot palominoti, ki so me zezal še pa še. Tak odklep deluje, za T-brede B pa res ne vem, samo v teoriji bi moral tvoj biti odklenjen ker imaš Nforce 2 platko.

Zheegec ::

Odklenjene bi moral imeti množilnike od 12.5 in manj ter FSB, torej lahko računaš na 12.5x200=2500Mhz :) Probaj updejtati BIOS, mogoče pomaga.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Judge ::

Jst mam kle še en problem. Rami mi vedno laufajo v sinhronem načinu. Če mam FSB na 133 mi bodo rami laufal na 2 x 133 = 266. Vse sm probou sm hitrosti ramou pa ne morem povečat na več kot je FSB. Pa tut če naštimam da je frekvenca ramov v biosu 166mhz pa je FSB na 133 bodo le ti še vedno laufal na 133mhz. To je za znort če kupiš ene dobre rame pol ti pa delajo kot Pc2100.
Kako bi naštimou da bi mi rami delal na asinhronem načinu in bi lahko hitrost ramou spremenu na 166mhz???
Peace

morphling1 ::

Za znort je to, kako se enim niti navodil od svoje plate ne da prebrati in kako lahko spregledajo tako očitno nastavitev kot je to:

Spreminjaš v procentih glede na FSB.
Če pa bi prebral kak test bi videl da je nastavitev asinhono dosti počasnejša.
Mislim maš super plato, super ram, super proc, vse možnosti spreminjanja množilnikov do 12.5, pa še vedno hočeš laufat zadevo na 133 MHz :\
Če boš imel fsb na 133 MHz ti stokanalni spomin ter hitrost spomina 1000 MHz nič ne koristijo...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Judge ::

sm pregledou čuda strani tut anandtech in sem probou že te nastavitve sm comp se mi ne zbuta. Sm pa zviševal voltage za proc pa sm skor že pršu u winse sm mi ni ratal. Zdej pa laufam na 160 FSB. (proc laufa na 2.41Ghz to je 3020+)
rami so zdej tut mal hitrejši sm to še ni tisto.
Jst sm meu bolj v mislih da bi lahko spremenu množilnik na nekje 11 ali 10 pa povišou fsb. Pol bi blo pa precej boljš. Dam pa glavo stran če so res lahko pri takih nastavitvah zalaufal comp. No ja najbrž bo treba cpu odklent. Sicer pa pameten je bit najlažje :P
Peace

morphling1 ::

Ok, tvoj problem je torej množilnik. Probaj tisto kar sem ti v emailu napisal potem pa naprej.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Judge ::

Situacija je taka. Procesor ma množilnik 15x. Men je uspelo mavit comp na 164FSB pa je blo stabilno (2.46Ghz). Cpu voltage 1.85V. Ko sm dal pa na 166FSb pa je pršlo v winse pol pa takoj napisalo da je nek error in da se bodo reštartali v 1 minuti. (Proc je bil na hitrosti 2.5Ghz). Če v biosu nastavim manjši množilnik kot 15 se mi comp ne zažene. Sm pa probou množilnik zvišat, se pa zažene. tako da sm mu tut že 140 x 17. lol

Ali to pomeni da mam proc zaklenjen??

Za temperaturo mi pa ni panike. Mam termalright SLK 800 pa noiseblocker S4. Ko navijem na 2.46Ghz mam temperaturo proca okol 43 stopinj C (seveda z odprto mašino).
Peace

morphling1 ::

Najlažje da enostavno pogledaš procesor če ima povezane L1 mostičke, oziroma ne lasersko prerezane, ker povezave se na površini ne vidi.
Ampak nisem še videl tbreda s prerezanimi L1 mostički. Daj vse nastavitve na default, recimo na 133 sinhrono timinge neke normalne ter probaj še enkrat z množilniki pod 12.5, pa kar čez vse pojdi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Judge ::

Sm probou cist vse pa nobenga razultata.
Sm se zato pa ful pozanimal na futurmakr forumu pa so mi rekl da 1700 pa 1800 t-bredi majo odklenjen množilnik da pa pri 2400, 2600 in 2800 moram pa povezat nek L3 mostiček. Zdej men kle ni nc jasno. me pa zanima morphling ce bi si ti vzel kaj casa pa to mal postimou??
Sm pa tut prebral da ja se en drug trik. Da sm povezes na zadnji strani procesorja 2 konektorja z telefonsko zico. A je kod to ze kej sprobou?
Peace

morphling1 ::

Tbredi imajo povezane L1 mostičke kar pomeni da so odklenjeni na starih platah do 12.5 za množilnike nad 12.5 je treba povezat zadnji L3 mostiček (če je prerezan) in tu je mogoče razlika ker sem videl tbreda 1700+ in ima res tudi L3 vse povezane.
Kt400 plate ter nforce2 pa bi morale znati odklenit tudi višje ne glede če je L3 prerezan. In dejansko to dela samo ne vsi, zdaj ko berem po drugih forumih so velike razlike med biosu en bios nekaj odklene drug spet kaj drugega, recimo na 8RDA+ ne moreš dobiti 13 in 13.5 ni važno kaj Asus ima tudi podobne probleme (probaj še čisto zadnji bios, če ga še nisi) , ampak še vedno mislim da bi ti pa v vsakem primeru morali delati množilniki do 12,5. Razen če nisi dobil kakega res čudnega primerka 2400+ ki je zaklenje, kar pa skoraj ne morem verjeti. Drugače pa če ne boš uspel rešit se lahko zmeniva pa pogledam.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Judge ::

Jst sm probou že vse biose k so možni za to plato. Pri 1001c je vse lepo in prav če spremenim množilnik nad 15. Isto se zgodi pri 1001E. ko pa probam 1001G mi pa napiše Warning Cpu over speed. Pol pa izključim to opozorilo da se lahko računalnik naprej boota. Spremenim recimo na 12 al pa tut nižje. Vse lepo in prav ampak ko zaženem sisoftware sandra widm da se ni nič spremenilo. Procesor še vedno uporablja isti množilnik (15) ne glede ne to kaj nastavim v biosu. Fsb ostane tak kot ga naštimam množilnik se pa spremeni nazaj na default. Vse se mi zdi ful čudno.
Poglej si to stran pa povej kaj mislš
odklepanje athlona
Peace

morphling1 ::

Tole se mi zdi dosti bolj enostavno potem:

Samo s srebrno barvo greš okoli lasersko prerezanega kanala in povežeš peti L3 mostiček. Po tem bi ti moralo delati.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Judge ::

Se pravi, da tam, ko je un srebrn krog odrezan ga sm z srebrno barvo pobarvam do konca??

Al naredim tako, kot je narisano na sliki??
Peace

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Judge ()

morphling1 ::

Ne, na sliki je tako kot mora zgledat, se pravi mostička povezana, ampak da se ne zezaš s filanjem kanalčka med mostički, pobarvaš okoli.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Judge ::

thx!!

Bom probou to postimat cez vikend. Vec kot unict procesor ne morem ;)

Se nekaj
Zdej mam namazana hladilna rebra z termalno pasto. Sm pol bom mogu ponovno. A mi poves kera je dobra pa kje se jo da dobit pa kolk stane. Pa se povej mi kje bi lahko dobil srebrno barvo za proc pobarvat?

thx
Peace

morphling1 ::

Vzami arctic silver 3 Mlacom, AGT pa verjetno še kje, za srebrno barvo pa poglej pri Conradu, to je prevodna barva za korekturo vezij, to povej prodajalcu pa bo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jure2k ::

Judge dej mi prosm te lepo povej kakšen stepping ma ta tvoj procesor. Ker jutr dva dobim za v Dual načinu furat pa me zanima kako je s steppingi in T-bredi 2400+
Če ti res na 2,5GHz dela na 1.85V in jest dobim vsaj podobno sposobna sm na konju, pol sploh ne bom vrnu procov ;)

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure2k ()

AtaStrumf ::

E točno tako sem jaz odlkenu T-breda A. Zgleda da sem mal zamešal L5 in L3 mostičke :\. Pokvart ne morš kej dost. Če zajebeš sam zbrišeš z acetonom (katerim koli, tudi temi kozmetičnimi gre BP).

Judge ::

Ja stvar je taka.
15 X 164 =2460Ghz na 1.85V dela cist normalno.
15 x 166 = 2490Ghz se mi pa ruši. bi mogu met eno drugo plato z vec vcora.
Drgac pa 2.46Ghz je cist dost po moje.
Ce bi pa dklenu plato bi po moje lahko pa se mal vec.
Ti kr kup 2400+ je cist u redu proc.
Peace


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaklenjen duron

Oddelek: Navijanje
241122 (984) SodVina
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411979 (7744) nimus
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442048 (1512) OwcA
»

Odklep T'bred B???

Oddelek: Navijanje
181599 (1204) igaiga
»

Navijanje na Gigabyte 7VAX

Oddelek: Navijanje
181229 (993) urbybaby

Več podobnih tem