» »

Temperatura kište

Temperatura kište

shaman2 ::

Mam big tower ohišje T-birda 1400@1500, ko procesor laufa na 100% dobre pol ure se segreje na 57 stopinj C, temperatura kište pa je skoraj skoz nad 30 oz ko je procesor obremenjen 35. Hladilnik mam Volcano 6Cu, pozimi nisem mel problemov, sedaj ko pa so mal višje temperature me pa mal skrbi da se mi nebi vse skupaj prevec segrelo.

Moje vprasanje je kaj mi svetujete zamenjavo hladilnika za Volcano 7+ ali da probam znizat temperaturo kiste, sedaj mam en venilator ki mi vlece zrak ven zadaj nad procesorjem, ter 2 spredaj, so pa cist navadni ventilatorji za 800SIT, ter kako bi to najb enostavno naredu, razmišljal sem da bi dal oba ventilatorja od spredaj na stranico? kolk se bo to poznalo ???


Hvala za nasvet!

Neo32 ::

Cudno 3 venti bi ze mogl mal pomagat pri boljsem airflowu. Drgac sm glih vceri kupu Vulacanota 7+ pa ni ne vem kaksne razlike, proti 6, tko da men se zdi to stran vrzen dnar. Mogoce bi pomagal se kaksen vent na stranico dat al pa dva. Pa ce imas te tri vente nasraubane na original mrezaste luknje, ti to kej velik ne pomaga, ker skot tiste luknjice zlo majhen zraka pride skoz.

Evo se slikco da si bos mal predstavlov kuko si ustimat airflow.

Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

TESKAn ::

Maš odzgoraj lepo skico. Od mene samo to, da poštimaj kable v ohišju - le - ti ponavadi najbolj ovirajo zrak.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

krucymucy ::

Lepa skica ja - moti me samo to, da 5 ventov pumpa not zrak samo en pa ven ... ja no!

Neo32 ::

Jah vrjetno je tipcek se kaksnega predvideval v spodnji strani napajalnika. :\

Evo tuki mate link pa si poglejte kako si je tipcek popedenov kisto. Kr u redu, ni kej.
Neo32 (c)

Malecky ::

Ta skica je BOGUS, spet en amerikanino risu k nima pojma...

Tle maš boljši članek ki se mi zdi dosti manj skregan s fiziko pa z
dnarjem vrženem preč za vente.

http://www.icrontic.com/index.php?page=...

Sej ni velik drgač, sam nekaj bedarij je pa na tisti sliki....

Dejte not velike počasne vente!

mb ::

Glede tiste slike zgoraj: kam pa se priključe vse ventilatorje. Js mam na plati samo dva priključka.

AngelOfDeath ::

na napajalnik :)

kuglvinkl ::

mb: kupiš si Y kable z molex priključki.
Your focus determines your reallity

alien-w ::

Tkole bom rekel... kot prvo imas temperature v ohisju kar v redu.

Drugič, CPU temperature niso kritične, niso pa tudi ne zdrave. Zato najprej poštimaj stik mer procem in coolerjem. Upam, da uporabljaš kvalitetno pasto, ki si jo namazal pravilno!

Tretjič: izreži pleh pred ventilatorji, ki si jih vgradil v računalo in namesto njih, če že moraš, namesti tiste grille (mrežice).

Četrtič: kabli so kot je rekel TESKAn ključnega pomena. Probaj jih cim bolje spedenat: vsaj tako kot jaz, če se pa da, pa še bolje.

Petič: ... ne vem vec, kaj.:\

krucymucy ::

No pa k smo lih že pr temperaturah! Jest mam z odprto kišto brez vseh stranic (jih štriham že skor pol leta :D ) temperaturo ohišja mi kaže 36-40... jah zanimivo ni kaj! ne pomaga nč tud če z ventom not prbijam pade pa na 35˙C ... plata je pa Gigabytka - no zakaj je tku?

cRaZY ::

AMD Athlon XP 1900+, Vulcano 7+, pasta je tista original zravn (torej cheap), ohisje je od chifteka, notr mam se dva dodatna ventilatorja (zalman 8cm) + original ventilator na stranici.

Temperatura cpu-ja je trenutno (pred 10 min sem dve uri igral Q3) 44 stopinj, plata pa 23 stopinj. MBM lavfa cel dan in max temperatura je 49/24.

Kabli so zelo zelo grdo napeljani (iscem se okrogle), tako da pricakujem da bo slo se dol?

Aja pa vulcano 7+ je na low, ostali ventilatorji pa imajo vmes uporcek.

lp
PEter.

krucymucy ::

Crazy: Pravis da mas temperaturo plate 23 ... kaj te je fotr z bajte fuknu pa si zdej zuni :D

cRaZY ::

Hmm v bistvu ne:)

Am res da je sred noci, ampak ni glih mrzlo...

lp
PEter.

alien-w ::

moje temp trenutno: surf the web - CPU 27°C, GeForce2MX 36°C in okolje 26°C. Trenutno se vrti vent v napajalcu, tisti na procu in tisti na geforcu (blue in golden orb) pa se vrtita vsak s samo 60%.

V eni od stranic zeva sicer velika luknja, ker se ukvarjam trenutno z vstavljanjem plexija. Aja, pa temp so tolk visoke, ker gori še 220V neonka.

Neo32 ::

Evo moje temp:
CPU idle: 42°C
CPU load: 51°C
Chipset idle: 22°C
Chipset load: 26°C
Temp kiste: 22-23°C
Disk: 28-32°C
Mam pa en 120mm vent na sprednji strani, enga 80mm na stranici,
enga 80mm nad napajalnikom in enga na 80mm na vrhu kiste.

Na procesorju sm imu prej en noname hladnjak, in je bla temperaturo CPU-ja okol 36-42°C, sedaj k sm pa gor fuknu Vulcanota 7 so pa temperatura take kukr so, ne vem v cem je vzrok?
A ma kdo kaksno idejo?
Aja temp okolice je od 22-23°C.
Neo32 (c)

VASkO ::

moje temp 1.4ghz TB, 1.85V core:
idle: 30°C
load: 34°C
sistem: 30°C

na 1ghz in normal voltazi pa:
idle: 25°C
load: 27°C
sistem:29°C

vodno hlajen seveda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382958 (1730) rejven
»

temperature!!!!!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241572 (1269) nuclear
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482167 (1424) frenk
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402110 (1427) G@MER
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372012 (1310) tx-z

Več podobnih tem