» »

Temperatura T-Birda??

Temperatura T-Birda??

shaman2 ::

Zanima me do kakšne meje se lahko segreje T-Bird 1400@1500, na zacetku sem imel navadno silikonsko pasto in Volcano 6Cu in je bila temperatura max 53, sedaj sem pasto zamenjal z artic silver II in je temperatura porasla na 56. Sicer me to ne moti ker dela vse ok ampak me zanima kakse so kaj vase izkušnje z temperaturami, oz ali mi priporočate uporabo kakšne druge paste?

PS Ali je Artic silver II prevodna????

spacejam ::

ce bi prebral par tem bi vedel ze sam!

meja tezko dolociti govorilo se je da je en prestopil 80 stopinj, ampak vse kar je pod 60 je dobro za CPU slabo za sobo v katri delas racinalo +kurjava = prevec toplo
Space-jam Team & Co.

zile ::

TB1,4@1,595 = 62stopinj

nytro ::

Ej zile na keri plati ti ga je pa ratal tko navit?
jest sm ga na kudoz 7 spravu največ na 1533 (11.5x133)na več pa ni bil več stabiln pr voltaži 1.85v pa mam gor en zalmanov hladilnik in je bla temperatura okol 53° C.
uglavnem na več mi ne gre -a maš kašn nasvet.

AtaStrumf ::

Moj Athlon XP 1600+ (1,4 GHz) se segreje na 53C pod obremenitvijo (med špilom) in sicer z Volcanotom II in Titanovo srebrno pasto, z Volcanotom 6CU + pa na 49 z isto pasto in med špilom.

Chevap ::

Moj 950@1000 dela na idle 40 stopinj, pri največji obremenitvi 44-45 stopinj. Temperatura ohišja 23 stopinj. Če ga navijem na 1150 dela pri idle na 50 okoli 56 pri polni obremenitvi. Imam Volcano 6cu+, titanovo srebrno pasto, ter zelo dobro prevetreno ohišje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Chevap ()

Neo32 ::

Moj Duroncek 950@950 mhz dela v idlu pod 30°C pod obremenitvijo pa 34°C. Zej morm sam se mosticke prefarbat da vidmo kulk se kej segreva. Chevap kero plato mas ti?

tha_man ::

Imam Athlon 1600+, nič navit.
Trenutna temperatura (surfam po slo-techu, zraven špilajo mp3-ji): CPU: 38°, Case: 25°, Fan: 3200 rpm (Volcano7).

Pri nabijanju Serious Sama se je zadeva segrela na cca. 45°, Volcano pani presegel 3600 rpm. Bom moral še malo bolj stestirat zadeve (tačunalo imam šele od petka).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

VASkO ::

trenutno SETI@home celi dan laufa pa TB 1ghz@1.4ghz pri 1.86V ma temperaturo samo 33°C, kul ne? case temp pa mam 26°C. Racunalnik brez ventilatorjev sploh...

tha_man ::

VASkO, imaš vodno hlajenje al si samo zadet? ;)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

zile ::

Nytro : Abit KT7a, voltaža 1.84V
tha-man: Kje pa kolk Volcano7 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

tha_man ::

Volcano7 sem kupil pri Belbledu za točno 4.527,82 SIT :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Chevap ::

Imam Slotek SL-75KAV plato. Neo32 ti pa ne vem kakšno hlajenje imaš da lahko dosežeš takšne temparature, al pa maš računalnik kar na balkonu. Case temparature za amd athlon 950mhz je 90 stopinj, torej temparatura, ko se procesor sesuje. Duron se segreva veliko manj. Case tempereture se pogleda na procesorju, Gor so črke in cifre. Gre pa nekako takole A 0850 APT3B(primer) prvi znak a=athlon, d= duron; cifra: hitrost procesorja v primeru 850; tretji znak: pakiranje M= kartica, A=PGA; četrti znak: Voltaža s=1.5, U=1.6, P=1.7, M=1.75 N=1.85; peti znak: Case temparature Q= 60, X=65, R=70, Y=75, T=90; L2 cache velikost: 1=64k, 2=128k, 3=256k; Max FSB: A= B= 200Mhz, C ali drugi= 266mhz.
NEO32 oglej si kakšen je case temparature za tvojga durona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Chevap ()

VASkO ::

mam vodno ja, pred kratkim sem ga skup dal, zal pa je moj 300W napajalnik presvohen, da bi TBja navil na kaj vec (za vec moram vse kartice iztaknit in tudi DVD pa potem stabilno deluje - kupi kdo 300W napajalec? - saj ni svoh, samo mam ful stvari gor priklopljenih)

tec ::

VASkO: si ze razmisljal, da bi raje se en napajalc dodal ? ;)

VASkO ::

razmisljal, samo ne pride v postev, ker kista ni velika pa bolj se mi dopade 420W, da bom mel se za dual sistem, ko bo me picilo, da ga kupim

zile ::

no nazaj k temi:
Zaprto okno, radiator do fula (vroč k peečka), odprta kišta, TB1.4@1595 = temp 67.
Torej kje problem, če zadeva deluje. zzzZZZzzz.
Pasta je pa siver Titan. Um, jest tud mislm da je moj 300w napajalc prešvoh, ker mam občutek da bi šel tale procesor še mal več.
Drugač pa en tip na forumu prodaja 400w+ napajalnike za 11k.

VASkO ::

zile, tebi procesor ne bo dolgo zivel pri taki temp, k temu dodaj se kakih 10°C in imas realno temperaturo, z visanjem temperature pa se manjsa zivljenjska doba... jaz mam vodno predvsem zaradi boljsega overclocka in tihega delovanja - trenutno slisim samo vent v napajalniku in se tega bom utisal.

tega sem mislo kupit, upam na 1500+ mhz iz mojega 1ghz AXIA!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

Neo32 ::

Chevap: Mah sej se sam ne vem ce mi senzor sploh prov kaze, ampak brez jebe tko mi kaze. Zj sm ga se navil na 1200, pa ne preseze 38°C. Resno ne lazem. Je pa res da mam u kisti 12 ventov an :))).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

Chevap ::

No NEO32 potem jih imaš natanko 4 več kot jaz. Povej mi nekaj, a se ti ne zdi kišza malo glasna?

Neo32 ::

Ja DOH! :D

Valda da je glasna prevec glasna, sam jest zvecer k grem spat lepo odprem okn v sobi, pa pugasnem vse kulerje, in pol se pa soba ohladi , tko da ma spet proc normalno temperaturo.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsem lastnikom AMD Tb 1.4 Ghz

Oddelek: Navijanje
181153 (831) reXor
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411836 (1336) abcde7
»

ATHLON

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331807 (1147) omejc
»

Namestitev Volcana 6Cu+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131464 (1130) DrSergioDJ
»

Elite K7S5A in temperatura

Oddelek: Pomoč in nasveti
201224 (882) cyber

Več podobnih tem