» »

Kater PLASMA tv ?

Kater PLASMA tv ?

mikko ::

Zanima me,kateri je najboljši plasma TV trenutno, 42", razmerje med ceno/kakovostjo, kaj je treba pazit pri nakupu,...
Želje : dolgotrajnost TVja, lepa slika, output na surround, /HDVHDTV podpora, priključitev PCa na plasmo itd.

Prosim za čimhitrejši odgovor,
lp,m

Tomay ::

Trenutno imaš dve ugodni možnosti v bigbangu.
Sony za 800.000
ali pa samsung za pribl pol miljona.
Voodoo 4Ever

Jago ::

Razmisliti tudi o televizorju leta Philipsovi Plazmi za 850.000,00..

Če te zanima izgled poglej v temo philips divx predvajalniki, kjer sem da par slik kako na njem izgledajo podnapisi...

Slucajno sem videl Metrojev katalog (Avstrija) in od 03.01.2004 je na voljo plazma TV 106cm diagonale za pičlih 1558 EUR (373 jurjev)bruto (zvocniki in sprejemnik vgrajeni, pc priklop dvi itd..). Firma neznana jasno.

Za navadnega uporabnika po moje brez dvoma dober nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jago ()

Stepni Volk ::

Poglej še sem: Poceni plasme

ZaFo ::

Sem tudi jaz skoraj kupil ono 42PF9956 v big bangu za 850k. Slika je bla res lepa, poleg pa so ti dali se dvd recorder. Sam resolucija ni taprava. Za HDTV za 42 plasme so 1024x768 ali pa 1024x1024.

Tak da pride v postev Sony M1 ali XS1 (mogoce je SX1) al s 4PF9966. Od nastetih ima DVI Iin VGA vhod samo Philis.

bravoslo ::

Hoj.

Sam sem po tehtnem premisleku kupil plasmo proizvajalca PIONEER model PDP-435 HDE.Cena je res bila zelo visoka,najvišja od vseh ostalih modelov ampak ima vse in kvaliteta slike je med vsemi plasmami ki sem si jih ogledal v Big Bangu v Harvey Normanu neprimerno najboljša.
V trgovini JAE Celje ,so mi zadevo prezentirali z vsemi podrobnostimi in na koncu koncev mi je Vodja trgovine prišel domov zadevo priključiti tako da sem bil maximalno zadovoljen.
Pri plasmi nima smisla varčevati saj so razlike v kvaliteti zelo opazne.Sem zelo zadovoljen in mislim da sem naredil dober nakup....Zahvala pa gre največ vodji trgovine JAE Sašotu saj si je vzel čas in mi vse podrobno razložil na kaj naj bom previden in pozoren pri nakupu.
http://www.bravoslo.com
Na Fertik Ne

Valentin ::

Tud men se zdi 1024 x 768 pikslov za tak velik TV premalo. Sploh pa, če upoštevamo prihajajočo HDTV. Pa tudi za 16:9 format to sploh ni primerna resolucija. Nasploh je pa to pomanjkljivost vseh plasem; če nimaš prostora, lahko kar pozabiš na veliko diagonalo, saj je v tem primeru slika gledana od blizu en zmazek.

Že tale LCD je po mojem veliko boljši, vsaj kar se resolucije tiče...

Dočim bi morala biti prava resolucija za HDTV 1920 x 1080 pikslov.
Na primer tale LCD. Podobna plasma, če bi obstajala, bi bila verjetno astronomsko draga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

ZaFo ::

Cez cas pomoje nekih velikih revolucionarnih razlik med plazmami ne bo vec. Itaq je cisto ista tehnologija.

Itaq da je tisti LCD ql. Philipsovi LCDji (42pf9986) 42 majo tudi 12ms odzivni cas. Pa se enako stane kot npr 42pf9966 plazma.

Samo je slika na plazmi boljsa. Crna barva je res crna, kar je meni zelo pomembno.

Glede resolucije... 1024x768 je cisto dovolj za HDTV, tudi za komp, DVD pa itaq ima nizjo.

Valentin ::

> Glede resolucije... 1024x768 je cisto dovolj za HDTV

HDTV je standardiziral 2 formata:

- 1080 i (prepleteni) 1920 x 1080 = 2.073.600 pik
- 720 p (neprepleteni) 1280 x 720 = 921.600 pik

Za primerjavo

- PAL 576 x 720 = 414.720 pik
- NTSC 480 x 640 = 307.200 pik

Se pa pojavljajo tudi novi predlogi, kot je naprimer 1080 p.

Večjo pasovno širino zasede drugi, to je neprepleteni način; kakšen format pa je primernejši, je pa odvisno od okoliščin (dinamična, statična slika).

V Ameriki večina postaj, ki že oddaja v HDTV načinu, uporablja prvi format. V Evropi je začelo testno oddajati v tem formatu belgijsko podjetje EURO 1080, pa še nekaj manjših.
Francozi obljubljajo, da bodo v letošnjem letu pričeli oddajati v MPEG4 formatu, Nemci naj bi pričeli s HDTV septembra, Angleži pa drugo leto.

ZaFo ::

Sem bral en clanek ravno o hdtv in platmah. Ko najdem, bom pastu link.

bravoslo ::

Problem je da še plasma povsod ni najbolj znana in uveljavljena predvsem zaradi visokih stroškov proizvodnje cene niso konkurenčne klasičnim TV jem.
Sicer pa videl sliko na plasmi NONAME iz avstrije za cca 1500 eur...Brez besed.....
Če bi postavil pioneer ja zraven bi bila razlika že kar boleča..
Res je da pri tako dragem izdelku nima smisla varčevati saj Če se že odločiš za nakup plasme je neboš uporabljal samo kratek čas in le firma z kvalitetnimi dodatnimi tehnologijami,ki podaljšujejo življensko dobo plasme in izboljšujejo kvaliteto slike je to to.
Za bahanje pred sosedi je pa itak vseeno.....sam da je

Vsakemu morebitnemu kupcu plasme priporočam obisk najmanj 3h trgovin kot so Big Beng Harvey Norman nazadnje pa naj pogledajo pioneer jevo zadevo v JAE.....V vsaki trgovini povprašaš obvezno za tehnološko plat posamezne plasme in če ima tehnologijo proti pregorevanju in seveda čas garancije in servis.Ko vidiš razliko v kvaliteti slike je dilema samo še kak čimprej izpolnit kreditno polo....
http://www.bravoslo.com
Na Fertik Ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bravoslo ()

Jago ::

... Zvecer pa gledas dnevnik na tej plazmi v formatu 4:3 :) ki da btw diagonalo 86cm, sem izmeril.

Vse tiste finte z raztegovanjem so bolj za pesek v oci.

Ce bos imel vrhunski domaci kino potem sigurno vrhunsko plazmo, ce pa kupujes tv potem pa tak ni problem.

Sem bral malo odzive glede plazme firme phocus in zadeva ni slaba, za 370 jurjev dobis izjemno televizijo ... To pa navsezadnje za 106cm plazmo ni neka cifra ... in jo naredi zelo dostopno raji.

In mislim da se tak tv splača (ima vse).

http://www.phocuselectronics.com/splash...

še en link

tak da tudi za malo denarja dobis izjemno veliko muzike. Podobna je zadeva pri dvd/divx playerih.

Videl sem tudi ceneno plazmo Medion (v mediamarktu) in se je ne bi branil, ceprav sem se zaradi drugih komponent potem odlocil za Philipsa iz Big Banga. Divxi, kot tudi dvdji izgledajo izjemno...

--------------
en predolg link sem ti skrajšal - P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD TV kontrast, osveževanje ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6312499 (11827) hojnikb
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117377 (34364) Kovalchuk
»

Plasma TV LG 42PC1RR

Oddelek: Kaj kupiti
256668 (4462) servo
»

Katero plazmo kupiti do 900.000 SIT?

Oddelek: Zvok in slika
273016 (2311) Jago

Poceni plasme

Oddelek: Zvok in slika
174045 (3056) Stepni Volk

Več podobnih tem