» »

OpenOffice.org tudi v svahiliju

OpenOffice.org tudi v svahiliju

Slashdot - Da se OpenOffice.org uspešno širi dokazuje tudi novica, da je bil uspešno preveden v svahili, kar je po mnenju Slashdoterjev prav poseben uspeh, saj "niti Microsoft Office, niti Windows ne podpirata svahilija".

Trenutno je OpenOffice.org preveden v več kot 45 jezikov, vse delo pa temelji na prostovoljni bazi.

23 komentarjev

tha_man ::

:D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

overlord_tm ::

samo btw: če je to jezik, v kateri vasi ga govorijo?

kaj če nardimo eno skupino k bo OO.org prevedla v 1337?>:D

si že predstavlam na slašdotu: openoffice über alles. the first office translated in our language:D

blabla ::

Ta jezik govori samo okoli 50 milijonov ljudi v vasi Afrika.

Ziga Dolhar ::

Svahili.
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Hvala. Zbrisat moja komentarja. :)
https://dolhar.si/

SavoKovac ::

/////////////////////////////////////////////
///// TODO //////
/////////////////////////////////////////////

- klingon
- esperanto
- fortran

Matev ::

Exilian ::

oooo, končno ena pametna novica.. zmeri me je zanimal če je OO že preveden v svahili..
fuf zdej grem lahko mirne vesti spat
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

CaqKa ::

koliko afričanov oziroma pač teh ki govorijo swahili pa uporablja OOo?

poweroff ::

Afrika ni tako nerazvita, kot si mi mislimo. Imam kolegico v ZDA, ki je nekajkrat zbirala stare računalnike za njihove šole. Firme pač rade podarijo stare računalnike, pa še davčne olajšave imajo.

Vsem so pa naložili Linux.
Čez 10 let bodo ti otroci odrasli... kupili so bodo svoje računalnike (ali pa podjetja, ne smemo pozabiti, da so nekatere države bogate z nafto, diamanti, itd.). In seveda bodo navajeni na Ooo v svahiliju in Linux.

Seveda je makrsikje revščina, mapak tisto kar mi videvamo na TV ni edina resnica.
sudo poweroff

CaqKa ::

v bistvu mi nisi odgovoril na vprašanje.

Poldi112 ::

Na retoricna vprasanja se ne odgovarja. Ce ves da je OOo open source in free, potem tudi ves da je nemogoce vedeti, koliko ljudi ga uporablja. Btw, swahili govori cca 50 milijonov ljudi, ce je bil prvi link pravilen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CaqKa ::

ma mene ne zanima koliko ga govori. v tem konkretnem primeru bi mogoče kaj pomenil podatek koliko ljudi ga zna brat..
ampak mene zanima koliko teh svahili ljudi ima računalnike.

BigWhale ::

Koliko? Dovolj, da so sli prevajat.

Srecen?

KoKi ::

koliko afričanov oziroma pač teh ki govorijo swahili pa uporablja OOo?
kolko slovencev uporablja slovenski OOo? oz. se boljse; kolko slovencev uporablja slovenski MO, pa po moznosti se original?
# hackable

CaqKa ::

v bistvu me bolj zanima za koliko ljudi se je ta novica spisala :D

Matev ::

zagotovo jih je več kot slovencev

NoUse4AName ::

Čez 10 let bodo ti otroci odrasli... kupili so bodo svoje računalnike (ali pa podjetja, ne smemo pozabiti, da so nekatere države bogate z nafto, diamanti, itd.). In seveda bodo navajeni na Ooo v svahiliju in Linux.

Ali pa bojo imeli poln kurac kako počasi jim dela Ooo in presedlali na MS Office takoj ko bo na voljo v njihovem jeziku.

Poldi112 ::

Na moderni masini ni neke motece razlike. Zdaj da bi sel merit mi ni, ampak odpre se mi v cca 0.3s (je ostal v memoriji od prej). Ce se word odpre tako hitro, potem ves da je bil tudi on v memoriji. Samo mogoce tega ti nisi zelel.
Na p100 pa tudi Office XP ne dela. Imas pa druge alternative Wordu 2.0.
S tem da M$ verjetno se dolgo ne bo na voljo v tem jeziku, ker se jim enostavno ne izplaca.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

NoUse4AName ::

To da je program že v spominu je butast način testiranja hitrosti. MS Office se kr nekajkrat hitreje naloži kot Ooo, ko se sprva odpre. Da ne govorimo o shranjevanju dokumentov ali bog ne daj exportanju v MS officov format.

Poldi112 ::

Nisem rekel da je to pameten nacin. Samo ce ti je prevec pocakat recimo 5s 1x na dan, ko prides v sluzbo in prizges racunalnik (ob predpostavki, da se ugasajo), si pa eden redkih in verjetno uporabljas najnovejso tehnologijo, da ja ne bos cakal racunalnik 1s vec, kot je potrebno.
In ko te moti, kako oo odpira doc format - kako pa Word odpre sxc format? Ok, res je da vecina tega ne potrebuje, ampak vseeno. To ocitati programu je neumno. Kaj je oo kriv, da mu ms mece polena pod noge?
Osebno imam raje oo kot word. Pac boljse izkusnje. Res je da mu manjkajo nekatere pomembne funkcije (priponka na kolesu, ki se tu vozi po dokumentu), ampak koliko funkcij od Worda pa ti uporabljas?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

NoUse4AName ::

Program ne ostane v cachu dokler računalnik ne resetiraš, veliko prej leti ven. Torej to ni samo enkrat na dan, ampak hitro postane skoraj vsakič ko ga odpreš.
Ooo tudi shranjuje v svoj format dlje kot MS Office v svojega. Exportanje pa je pomembno, saj skoraj noben ne uporablja Ooo.
Kar se pa tiče o funkcionalnosti, o tem nisem sploh nič rekel. Ta je zadovoljiva.

Poldi112 ::

Ce uporabljas skoraj izkljucno Calc (preglednica kot Excell) in Mozillo, potem to zlepa ne leti iz spomina.
Na moji firmi uspesno odpiramo vse doc datoteke, in shranjujemo v doc in xls. Vem da so neke nezdruzljivosti z makri, ampak ce jih ne uporabljas tega niti ne opazis. Nihce od partnerjev niti ne ve, da nimamo MS programske opreme. Seveda kak zahteven uporabnik ni zadovoljen, ampak nikoli niso vsi srecni. Vzames kar ti je ljubse. In hitrost prvega odpiranja pac ne igra vloge. Vsaj pri meni ne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačna delavnica OpenOffice

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
263971 (3071) Matevžk
»

Prevedena priložena pomoč za OpenOffice.org

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
133247 (3247) poweroff
»

Odprta koda govori mnogOOo jezikov ... tudi slovenskega

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
72258 (2258) govno
»

Openoffice problem

Oddelek: Programska oprema
61751 (1608) Aspirinix
»

OpenOffice.org v slovenščini

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
72467 (2467) minmax

Več podobnih tem