» »

Firefox naskakuje 10-odstotni delež

Firefox naskakuje 10-odstotni delež

OSNews - Tiskovni predstavnik Mozilla Foundation, Bart Decrem, je v pogovoru za ZDNet UK izjavil, da pričakuje 10-odstotni tržni delež Firefoxa ob koncu leta 2005. Na podvig kaže tudi število prenosov brskalnika, saj je različico 0.8 v štirih mesecih preneslo 3,3 milijone uporabnikov, 0.9 v treh mesecih 6,5 milijonov in 1.0 PR 5 milijonov v le enem mesecu. Tudi ZDNet UK sam zaznava občutno porast uporabnikov Firefoxa oz. Mozille, saj jih je bilo februarja 9, oktobra pa kar 19 odstotkov. CNET News.com in W3Schools.com zaznavata enak trend.

28 komentarjev

Trinitron ::

Logično, da pridobiva tržni delež. Sej IE je že skor na robu uporabnosti... Čeprav 10% še ni tok velik proti mastnim devetdesetim procentom od IE-ja...

d0rK ::

Prej bi reku nekje proi 80 % IE-ja .... Sej mamo se Opero in druge brskljalnike.

Poldi112 ::

Si pa radodaren da operi in ostalim das 10%. Saj niti firefox nima 10%, kaj sele vse ostalo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

OwcA ::

Ne bi se čudil, če imajo stari etscapi opazen delež.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Trinitron ::

Ubistvu ma IE še več kot samo 90% tržni delež. Mislim, da tam nekje 94%. Za Firefox pa samo NAPOVEDUJEJO (!) da bo imel nekje KONEC LETA 2005 (!) 10% tržni delež. Nima ga še. Zdej ma mal nad par procentov.

mathjazz ::

Trinitron: ne, to pravijo samo Microsoftu podrejene ankete, tko kot so recimo pred volitvami trdile ldsu podrejene (velika večina).

Če ti trdiš tko, lahko jaz rečem da ma Mozilla že zdaj 20%, kot pravi ZDNet in trdim, da to velja za cel splet.

Tisti, ki date kaj na dobrobit spleta, vsem frendom, ki vam težijo, in na vseh mestih, kjer imate vpliv, inštalirajte firefox!
www.getfirefox.com

smash ::

zakaj le? ta jajca od firefoxa ne dam nikol na računalnik ..long live maxthon(myie2) in IE

Dr_M ::

se obstajajo komedijanti, ki poskrbijo za smeh :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hruske ::

vsaj dovhcajt ni.

mislm, se vsaj kaj dogaja.
da ni v svetu softvera tko kot pr formuli... sam šumahr, šumahr, šumahr...
Rad imam tole državico. <3

keber ::

Firefox 20%???:D :D :D

matjazz, malo preveri, kateri web browserji so inštalirani po firmah, uradih, šolah in pri domačih uporabnikih. Ne samo tistih, ki jih poznaš. Moja opažanja (pa sem že veliko čez dal) je bilo: povsod IE, niti enega Firefoxa (no na faksu ga imamo sedaj nekaj mesecev), razen kar sem sam inštaliral.

darkolord ::

opera je najboljša

Dr_M ::

hahahahaha, sam res no. svet je povn komedijantov :)


drugac je pa res, Firefox je res najboljsi browser, pa se izbolsuje se. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mathjazz ::

keber: a lahko še enkrat prebereš moje sporočilo?
www.getfirefox.com

miLek ::

firefox je 10x bols od IE...

krucymucy ::

kaj gre to komentiranje?
en napise moj oci je mocnej od tvojega, ne pa ne ... moja mami pa bols kuha ... :\

sicer pa je tko ... firefox-a nimam ... uporabljam pa mozillo od se mi zdi verzije 0.6 se pravi ze kar nekaj let ...

Tisti, ki date kaj na dobrobit spleta, vsem frendom, ki vam težijo, in na vseh mestih, kjer imate vpliv, inštalirajte firefox!

to ze delam ... vsak k prnese racunalnik k men na servis, odide z nalozeno in privzeto mozillo ...

HairyFotr ::

Samo 10x boljši? >:D

MasterMind ::

Novi kompjutri, ki jih bo dalo ministrstvo za šolstvo, imajo naloženo Mozillo in OpenOffice :D.
Gentoo, KDE uporabnik.

Azrael ::

Napovedi v IT sektorju so običajno precej dvoume in seveda precej optimistične, "drobni tisk" pa je dobro skrit. Najbolj znan napoved te branže je napoved, ki sem jo prvič slišal 6 let nazaj: Linux bo prehitel Win OS v naslednjih treh letih.

Na nekaterih področjih uporabe se napoved uresniči, na drugih ne, FF ni nobena izjema. Vse je treba jemati malo z rezervo.

Sedaj je FF brskalnik z dobrimi obeti, glasnimi zagovorniki, ki so pripravljeni na sveto vojno z vsemi, ki ne verjamejo vanj in majhnim deležem. Za uspeh med veliko večino navadnih uporabnikov in prevlado nad IE, FF rabi še: predvsem ogromno Microsoftovih kapitalnih kiksov in še več sreče, skratka na isti način, kot je IE prevladal nad NN.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

PARTyZAN ::

IE je prevladal samo zato ker je zraven vseh M$ovih OSov...

Poldi112 ::

Ma kaj zraven, v. Ce bi bil samo zraven bi jaz danes verjetno se vedno imel Netscape-a.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Azrael ::

Poldi, točno tako, tudi zame je bil Netscape zakon, IE pa smeti, dokler je bila zunaj verziji 3 in 4, IE verzija 5 in popravljena 5.5 je delovala, kot je treba, NN pa se je z vsako novejšo različico bolj sesipal in ni znal prikazati pravilno skoraj nobene strani več, zato je pri meni šel pa pa.

Za FF pa ne vem, kaj mi bo (imam raje ikole spodaj v opravilni vrstici in Alt+Tab za premikanje med njimi, kot zavihke) in imam (že mnogpo pred prihodom FF)ll pop up filter, FW in AV in ni težav, stvar špila, zakaj bi menjal ? Za nameček imam pa za današnje razmere počasen računalnik, dvomim, da je FF hitrejši od IE.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

BigWhale ::

Darko se ni reku 'opera'

;>

Poldi112 ::

Jaz z IE nisem imel srece. Konstantno se mi je sesipal (verzija, ki pride zraven win2k in se par novih, ki sem jih snel). In to je tako bedno, ko se ti vsa okna naenkrat zaprejo. Potem sem sel na opero in uzival v tem, da si je zapomnila katere tabe imas odprte in od tam naprej nadaljevala, ce se je sesula ali si jo zaprl. To je v bistvu edina stvar, ki jo danes pri firefox se pogresam. Drugace sem pa zelo zadovoljen z njim.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PARTyZAN ::

Azrael sej men je vseen če rabiš še par sto dodatnih programov (a nisi reku a maš slab računalnik?) da dosežeš ene par funkcij, ki jih mimogrede ostali browserji že majo kr neki časa....vseen mi je tut za to da uporabljaš browser preko katerega lahko kdorkoli izvede poljubno kodo preko njega...jest mam pač raj eno zadevo k ma dost stvari vgrajenih (ne rabim programov tko kot ti, da ti odžirajo spomin) poleg tega je pa še varnejša. Je pa bedno da se moramo nekateri webmasterji matrat da, se stran ki je spisana PRAVILNO prikaže v IE tko kot bi se morala. (A nisi neki govoru o tem kok zna IE prov prikazovat strani? Kako naj jih, če se ne drži standardov in ne pozna kr dost naprednih zadev...) poleg tega pa še nemoremo uporabljat naprednejših stvari (Ok lahko samo potem zadeva nebo delala trenutno prevladujočim ozkoglednim IE uporabnikom). Dol z IE ...

mathjazz ::

Poldi112: obstaja dodatek za FF, malo poglej na update.mozilla.org.

BigWhale: seveda je, kar poglej malo višje :)
www.getfirefox.com

sebastijan ::

safari rulz.

BigWhale ::

Sem spregledal.... mi je blo cudno... ;>

pivmik ::

Jazst tudi vsakemu, ki mu grem naštimat racunalnik mu dam še FireFox gor.
Drugače sam uporabljam Opero, ampak za navadne ljudi je brezveze zakomplicirana, malo se preseravajajo z vsemi funkcijami, možnostmi in načinom dela. Jaz uporabljam jo zaradi njene hitrosti.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8911559 (8806) marhyo
»

Firefox nad pričakovanji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
576260 (6260) kopernik
»

Celostranski oglas Firefoxa v The New York Times?

Oddelek: Novice / Brskalniki
152716 (2716) MrStein
»

Nove Mozille

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
323228 (3228) Kostko
»

Negativni odzivi na Windows XP Service Pack 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
777774 (7774) darkolord

Več podobnih tem