» »

Komisarski kandidat za raziskave in razvoj brez pojma o patentih!?

Komisarski kandidat za raziskave in razvoj brez pojma o patentih!?

RTV Slovenija - Kandidat za komisarja iz Slovenije v Evropski komisiji Janez Potočnik, ki naj bi bil pristojen za področje znanosti in raziskav, je na današnjem zaslišanju pred Evropskim parlamentom na vprašanje poslanca Zelenih (Greens/EFA) Davida Hammerstein Mintza, kakšno je njegovo stališče do nameravanega sprejema direktive o patentih in intelektualnih pravicah odgovoril z - nimam pojma. To je lepo razvidno tudi iz prispevka TV Slovenija v Dnevniku, medtem ko je Potočnikova izjava v objavi na spletni strani ravno v tem delu skrajšana.

Po Lojzetu Peterletu, Romanu Jakiču in Majdi Širca je Potočnik tako še eden izmed evrofunkcionarjev, ki o patentnem pravu očitno ne ve praktično ničesar. Tokrat je toliko hujše, ker bo sam zadolžen ravno za raziskave in razvoj, področij, ki naj bi ju omenjena direktiva najgloblje prizadela. "Težnja k odličnosti ob iskanju ravnotežja in upoštevanju enakega dostopa za majhne in velike," kar je Potočnik izpostavil kot skupen cilj prednostnih nalog, v tem kontekstu izzveni le še kot velik hec.

Da o prizadevnem lobiranju softverskih gigantov sploh ne govorimo ...

Opomba: Obveščamo vas, da bo komentiranje te novice po polnoči onemogočeno.

14 komentarjev

NoUse4AName ::

Ni mi jasno zakaj niso nobena slovenska podjetja izrazila kakrsno koli mnenje glede teh patentov. Saj se zadeva tice njih.

borchi ::

1. če sploh nima mnenja o tem, je to dobra stvar. bolj bi me skrbelo, da bi te predloge podpiral.
2. podjetja? kaj pa naj rečejo. a) smo za patente, pa nimamo kej patentirat? b) nismo za patente, hočemo, da majo vsi enake možnosti na trgu?
add a) pa tut če bi meli kj za patentirat, jih bojo veliki z lahkoto povozli.
add b) zakaj sem pa potem na trgu in se borim, da bom uspešnejši od konkurence?
l'jga

sinko999 ::

moje mnenje le kdo za vraga je nastavil te budale na te položaje in pa to tudi kaže na našo podobo pri drugih članicah EU-ja da smo še na balkanu in če če potegnem vsoto pod našimi dejanji ki so jih naši politiki naredili vse kaže na to in ja to se nanaša na politiko
Ni? ni ve?no !

Z-lot ::

Kaj pa kako pismo/mail/klic gospodu Potočniku? M?

Olajuwon ::

Po mojem mnenju je Potočnik dokaj precenjen v njegovih sposobnostih.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Jst ::

Zakaj bo pa komentiranje ravno na to novico po polnoči onemogočeno?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mchaber ::

Verjetno zaradi volilnega molka. Prav tako bodo politične teme tudi zaklenjene.
.

minmax ::

halo... volilni molk nima veze z razpravljanjem o politiki na sploh!?!?!

drugače pa: svaka mu čast! ... to je odgovor za katerega človek rabi veliko poguma - da pač prizna, da o nečem še ni razmišljal. ni veliko politikov, ki bi si to upal.

... to pa pomeni tudi, da obstaja še možnost, da se ga nagovori. ...no ja... zdaj bodo pri njem začeli lobirati in eni in drugi... kaj se bo razpletlo bomo pa videli...

hik... in ja... lahko mu pišete tudi vi!
Njegov mail:
janez.potocnik@cec.eu.int

suntrace1 ::

Če g. Potočnik nima pojma o smernicah razvoja ene najpomembnejših vej industrije v tem tisočletju, mi ni jasno kaj dela na takem položaju. Še en lole na funkciji, katere očitno ne obvlada. Imam občutek da Slovenija ne premore niti enega sposobnega človeka na pravem mestu, da je to naravnost trend, kako čim bolj za.ukat situacijo iz katere zgornji sloj potegne smetano, mali človek pa ga grdo naje.e!

Sploh pa bi dal vse stranke (vključno z SDS in ostalimi ''pomladanci'') pred zid zaradi izdaje državnih interesov. Ne si mislt da jim je kaj mar do nas ali da imajo sploh kakšno strategijo razvoja države - nimajo pojma, razen kako si nabasat lastne žepe in narod skregat med sabo. Zato raje v nedeljo ostanite doma in si ne mazat rok z takimi usraneti !!! Jaz si jih ne nameravam.

Microsoft ::

A dej no dej, zdej bojo pa kr politicne teme zaklenl, da se ne bo smel vec pogovarjat o teh stvareh. Bedarija! V soboto bo pa na poptv oddaja, kjer bota Rop in Jansa...

S tem si grete krneki. A zdej vas bojo pa tozl al ka, ker se bomo (oz. boste) menl, kdo bi za katerga volu?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Atos ::

zaprli bodo teme zaradi tega, ker bi lahko tam prišlo do kršitve volilnega molka (s tem mislim na nagovarjanje koga naj kdo voli)... sej se pa po sedmih v nedeljo nazaj odprejo... in enako bomo storili tudi mi na našem forumu (Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer)

MrStein ::

"... iz prispevka TV Slovenija v Dnevniku"

Na linkani strani je le tednik, pa neke čist druge oddaje.

Kje je posnetek Potočnika ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ziga Dolhar ::

Ob levi strani imaš blok s seznamom "zadnjih" oddaj. Zdaj boš verjetno moral poseči po arhivu ...
https://dolhar.si/

MrStein ::

Bog ne daj, da bo kdo kaki uporaben link objavil ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NOORDUNG-Živadinov-prva ponovitev predstave v Zvezdnem mestu v kozmonavtskem centru J

Oddelek: Sedem umetnosti
71419 (735) Machete
»

Priimek otroka: po očetu, materi ali obeh? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10015106 (11388) duque
»

SDS ponareja dokumente (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
814102131 (86316) imagodei
»

Petdesetletnica poletov v vesolje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
214854 (3733) barbarpapa1
»

Komisarski kandidat za raziskave in razvoj brez pojma o patentih!?

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
143773 (3773) Ziga Dolhar

Več podobnih tem