» »

NOORDUNG-Živadinov-prva ponovitev predstave v Zvezdnem mestu v kozmonavtskem centru Jurija Gagarina

NOORDUNG-Živadinov-prva ponovitev predstave v Zvezdnem mestu v kozmonavtskem centru Jurija Gagarina

Caligula ::

Zgodila se je 20 aprila ob 22.00 uri zvecer. Po desetletju.

Poznate zadevo?
Kaj si mislite?

Bomo dobili prve slovenske kozmonavte?

[ Problem clovestva, ja seveda... -- BigW ]
  • spremenil: BigWhale ()

Thomas ::

Eh, Živadinov mene ne impresionira. Vsa njegova klapa ne, pravzaprav.

Potočnik pa že, brez dvoma.

Caligula ::

Se ze pise po svetu.
Za Slovenijo, Potocnika, umetnost,.. to verjetno ze ni slabo.

Je pa tudi tko, da samo zaradi njega kozmonavti,.. in se marsikdo ve kdo je bil Potocnik.
Pa tudi snema dokumentarec z Arthurjem C Clarkom o Potocniku in umetnosti v vesolju,..

Je pa tudi res, da umetnost ne impresionira vseh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

ch'i ::

Ravnokar prišla iz Mladinskega.

Vtisi: človek ima smisel za neke vrste šov, vizualno je bila cela zadeva po mojem mnenju precej na nivoju, le malo se mi je zdelo razvlečeno. Z vsebino pa raje še malo počakam :). Čeprav je morda težko primerjati, pa vseeno: njegov Supremat mi je bil precej bolj všeč (tako po spominu).

Caligula ::

Kakor je meni znano je bil danes nek neobdelan delovni video za znance-za informacije-se medijev baje niso vabili.

Kakor jaz vem je bilo tam 6 profesionalnih kamermanov, ki bodo rabili vsaj kak mesec, da zadevo kvalitetno editirajo. Bojda je zadeva res impresivna ampak zahtevna za kemermane oz montazo.

Povej vec. Je igralka res pela pod vodo v vesoljski obleki-skafandru?

ch'i ::

Ne vem kako je danes, ampak včeraj je bila zadeva odprta za javnost (torej, če si kje videl, da bo zadeva na sporedu), vstop pa brezplačen. Nisem sicer strokovnjak za video (je pa to moj očka :)), ampak ja, cela reč je bila videti neobdelana ampak ne nedodelana. Če mislijo reč še dodatno poeditirat, se zna še kaj zanimivega izcimiti, material imajo dober.
Impresivno se mi je zdelo (če že kaj) predvsem to, kako so (pomoje) super ujeli cel pomp kozmonavtizma in občutek, da se dogaja nekaj velikega, ne da bi katerikoli od kadrov sploh bil posnet kjerkoli drugje kot v tem kozmonavtskem centru. Če drugega ne, je vredno ogleda zato, ker je cel projekt zastavljen tako velikopotezno (1. od petih ponovitev - če bo zdržal še 4, vsaka mu čast). Drugače pa nekaj zanimivih stvari o tem, kako mislijo zadevo speljat, piše tudi v sobotnem Dnevniku (lahko da še kje drugje, nisem videla).

Glede igralke v skafandru pa: ja, je prepevala in vse skupaj mestoma (bolj na začetku - 1. protokol) tudi izsili kak nasmešek, sploh ker se vmes še pogovarjajo. Komad (ta in še en drug) pa se potem vlečeta skozi celo predstavo kot nekakšna tema. Dve taki 'svetli točki' sta bili - to prepevanje v skafandru, malo kasneje je pa še eden od igralcev oblečen v nekakšno obleko 'pošito' z vtičnicami. Aja, tudi na Shakespeara se spravijo vmes :) .

Iz Dnevnika (sem našla):

Informans 1:1 - prva ponovitev
Premiero je petdesetletni projektil Noordung z naslovom Informans 1:1 doživel aprila 1995, ko je osem igralcev in osem igralk pred 95 pričami izvedlo enoinpolurno konstrukcijo verbalnega konflikta v naseljeni skulpturi - kupoli, gledalci - priče pa so joh opazovali od zgoraj. Ponovitev bo dogodek doživel vsakih deset let, torej tudi letos. Do leta 2045 naj bi bili igralci in igralke že pokojni, režiserja Dragana Živadinova pa naj bi skupaj s simboli lansirali v orbito.

Hitro googlanje (če se komu ne da):
www.kultura.gov.si
e-agora.palacakropolis.cz
Supremat - dolg članek, nekaj tudi o Noordungu

Machete ::

A bi mi lahko kdo pomagal najdi kvaliteten PDF 'Problem vožnje po vesolju'? Enkrat v preteklosti sem ga listal v zelo dobri kvaliteti, zdaj ga pa že nekaj časa iščem zaman. Ali če ga ima kdo na disku seveda.
Najlepša hvala v naprej.

anyone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Machete ::

Našel originalno verzijo PDF v nemščini, če bo še kdo rabil.
http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gravity (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9422333 (17881) dronyx
»

"Nebo je temno. Zemlja je modra." - 50 letnica prvega poleta človeka v vesolje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
165759 (3231) antonija
»

Petdesetletnica poletov v vesolje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
214851 (3730) barbarpapa1
»

Ponos Slovenije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12510079 (7670) strictom
»

Najlepša slovenka! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11617560 (12993) ripmork

Več podobnih tem