» »

Windows XP SP2 pregled

Windows XP SP2 pregled

The Register - Z izdajo Servisnega paketa 2 za operacijski sistem Windows XP so se pojavila tudi ugibanja, koliko slednji dejansko pripomore k izboljšanju varnosti osebnega računalnika. Na theRegistru so naložili SP2 in spisali članek, v katerem poskušajo odgovoriti na nekatera vprašanja o (ne)izboljšanju varnosti.

41 komentarjev

RejZoR ::

Another Anti-MS news :\
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jaka83 ::

Ma dol mi visi kaj si mislijo, men dela vse OK s SP2, ne vem kaj se folk pritožuje. :\ Ampak prou najedate že s temi anti MS zadevami, dejte se umirit, pa se zabubite v svoj Linux!

PS: Uporabljam tako Linux, kot WinXP. Vsako je za nekaj dobro, nič ni popolno.

r5r ::

Mah tale SP2 mi povzroca prevec tezav, prvo ker mi pomiki po menujih pozrejo tudi do 100% procesorske moci, ... nimam 486, k7 pa je
And it makes me wonder.

Jebiveter ::

Jakoslav: Ej, chill!!! ;(( Daedalus se je potrudil in spisal novico o clanku, ki so ga napisali na neki drugi strani in nikjer v novici ne vidim kakersnekoli pristranskosti!

In koga zanima ce tebi deluje vse v redu! A to pomeni da je vse v redu?! :\ Ce ti ni vsec, da drugim dela tezave se raje pogovori z njimi, ne pa da tle smetis!

Tko da, rahlo se umiri, prosim!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

bono ::

Unfortunately, Windows remains a quite dangerous system to connect to the Internet, and users are still very much on their own in terms of security solutions :D

RejZoR ::

BERITE MOJ PODPIS :\
Tale skupek besed pove več kot 5 člankov o neučinkovitosti SP2 paketa popravkov. In takih ljudi ne reši niti oh in sploh Linux.
Btw sam redno uporabljam Live verzijo Knoppixa...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RisPo ::

men npr. z SP2 ni delalo pol programov, ki jih imam nameščenih, ter vse je delalo tako pooooooočasi, da te kar mine. Zdj mam pa spet SP1 :D :D :D , pa saj nekak dela.

mathjazz ::

Hja, žal so argumenti v smislu "uporabnik je kriv" neposrečeni. Vsaj po mojem mnenju.

V idealni državi me kot končnega uporabnika niti približno ne smejo skrbeti nobeni updejti ipd., ker pač hočem da je sistem 24/7 uporaben. Varnost mora biti zagotovljena vsaj na tej ravni, da bo uporabnik lahko orodje uporabil kadarkoli. Seveda pri tem mora biti previden, ampak ne tako zelo, kot mora biti danes, če uporablja Windows. 90% uporabnikov ima premalo znanja, da bi sami skrbeli za updejte, firewalle ipd.

Ko bo varnost na računalniku na ravni varnosti motorne žage in ko bo osveščenost uporabnika na ravni drvarja, bom zelo srečen.
www.getfirefox.com

Daedalus ::

>Another Anti-MS news

Lejte, jaz ne vem, kaj ne štima v glavah nekaterih uporabnikov tule, ampak tole definitivno ni anti-MS novica, ampak je novica, ki govori o članku, katerega namen je insight v delovanje SP2 za windows XP. Če pa uporabniki SP2 nočete vedet, katere varnostne probleme le-ta odpravi oziroma katerih ne, je pa to vaš problem. Namen te novice oziroma članka o katerem novica govori je opozoriti uporabnike najnovejšega Service packa kaj je še dobro postoriti, da bo Vaš sistem bolj varen in da bo manj težav zaradi varnostnih lukenj. Sej je ni treba upoštevati ampak ne pol na forumu jamrat ob pojavu kakega črva/virusa, ki bo izkoristil luknjo v kakšnem servicu, ki ga sploh ne rabite. Sam uporabljam winXP, win2k in debian linux, pa nikol nisem imel težav s črvi ravno zaradi tega, ker takih člankov ne ignoriram kot anti-MS al pa anti whatever propagando. Nuff said.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

tha_man ::

Jaz pa kar brez kakršnegakoli service packa shajam, inštalirane mam le 3 updejte (za blaster, sasser pa neki za mp3-je) in firewall (sygate free). OE in IE ne uporabljam, razen zelo občasno, če rabim kake njihove funkcije.

Zaenkrat nimam problemov, zato se ne sekiram :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Jebiveter ::

Daedalus: My point exactly!

Zanimivo, v zadnjih 2h dneh je ratio MS:Linux novic 5:2... in folk spet pizdi! Cim je omenjen SP2 ali MS, pa ni vazno ali pozitivno ali negativno, folk pizdi cez "anti-MS kampanijo".

DEJTE BRAT NOVICE!;(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

NoOrdinary ::

word
drugac pa tale sp2 firewall po k**** ni vreden, prokleti idioti glupi microsoftovski, eno lazno utvaro varnosti delajo. kot kao vesten uporabnik firewalla ugasam exceptine za programe k jih ne nucam, v tem primeru abc client za bt, to pozabm (3 tedni morja), pridem dam, przgem, abc veselo shera in downloada, ob branju te novice grem mal gledat moje nastavitve, abc blokiran...
da ne omenem da me za Dark age of camelot nikol ni niti prašal, pa vedno dela brez problema, nej se ustrelijo v kolen (evo vam anti-ms:))

nicjasno ::

Dejstvo ostaja samo eno: folk nebo NIKOLI zadovoljen. Ali bodo pizdli eni, ali pa drugi, ali pa oboji.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

RejZoR ::

Osebno se mi zdi članek amatersko spisan in posledično popolnoma butast. In se pizdi nad stvarmi ki naj bi bile kao izključene. Ja in pol bi folk spet pizdil,da pol stvari sploh ne dela če bi bile kot privzeto izklopljene. In smo spet pri mojem podpisu...

Kritizirajo Auto Update,nakar v zaključku pribijejo da je varnost nezadovoljiva. WTF!? Ne,sistem ne naloži kritičnih updatov in pol je spet MS kriv da mašino ubija MSBlast:\ Le zakaj potem ne zganjajo take paranoje okoli antivirusnikov,ki domov kličejo vsake 2 ure? :\

Da okenski firewall ne zna filtrirat paketkov. Bullshit:\
Glede na njihovo stopnjo strokovnosti bi rekel da nimajo blage veze o kakršnikoli varnosti.
Stvar se ne imenuje packet filter ampak Outbound Protection in nima nobene veze z filtriranjem paketkov,razen tega,da firewall ve da se hoče nek program povezat na net. Packet filter je kakopak prisoten saj pri vseh Inbound testih WinXP SP2 firewall prestane 100 procentno in pelje scat celo "super" firewalli kot so Kerio in Kaspersky Anti-hacker,kateri podležejo tem testom v veliki večini primerov (veselo sprejemajo vse ICMP paketke in razkazujejo porte računalnika kot sosed svojega novega BMW-ja...).

Glede browserja ni potrebno razlagat,enako velja za OE.
Mozilla/Thunderbird/Opera
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

RejZoR, na register.co.uk so itak vedno amaterski članki ;)

> BERITE MOJ PODPIS :\
> ...
> ~ The problem is in users, not in software ~

Točno tak, MS softwate ( in ne-MS tudi ) je popoln , brez napak, od Boga poslan na zemljo. Vsi problemi so ali privid idiotskih uporabnikov ali njihovo maslo !

Ne vem zakaj so sploh uporabniki na tem svetu. Pomislite kako lepo bi računalniki delali, če ne bi bilo teh nadležnih uporabnikov.

Zbudite se !
Če program ne služi uporabniku, potem ne služi ničemur !

Če MS ni sposoben naredit SW, ki ga bo lahko njegova ciljna publika normalno uporabljala, potem je pač tako. In če nekdo to upa na glas povedat, potem ni satanov sin, ampak le en tip, ki se ne boji resnice ( spoznat in sprejet ).

Peace !

AndrejS ::

Jaz ne vem kaj tolko bluzite o teh SP2 in tako dalje. Recimo če primerjamo voznika in avtomobil bi lahko poiskali skupne točke. Koliko ljudi zna prirejeno vozit ? Noben. Kaj šele CPP. Zato pa moremo narediti izpit. Tako je tudi pri računalnikih. Potem pa vsak na vse maile klika ki imajo .exe pa .pif končnice. Potem pa pride novi SP ven (SP1) in mi OE briše exe priponke , ker misli da sem glupa tajnica. Windowsi se trudijo biti čimbolj uporabni za vse uporabnike, kar še linux dolgo ne bo.

RejZoR ::

Sicer ne delam za MS,ampak če bi vi razvijal nek program takih razsežnosti (s tem mislim števila uporabnikov po celem svetu,kompleksnostjo in združljivostjo) kot so Okna,bi bilo nečloveško težko pokrpat vsako luknjo ki si jo zamisli eden izmed 2 milijard prebivalcev tega planeta (starčki in otroci(scpt kiddiji izvzeti) ter večina žensk se ne ubada s takimi stvarmi). Folk hoče popolnost,ampak te ne bodo videli NIKOLI.

Če pa bi MS vdelal super firewall z vsemi pritiklinami,pa antivirusa z nadmočno detekcijo(verjemite da oni najbolj poznajo svoj sistem in bi lahko naredil vrhunski behavior blocker ter Sandboxing sistem) in mogočen browser,ki bi posekal vse Mozille in Opere ter nadmočni Media Player,pa odličen urejevalnik bitnih slik namesto Slikarja,pa bi jih spet obtožili monopola,ker noben nebi kupoval/uporabljal drugih programov,ker bi bili oni v Oknih nadmočni. Nekje morajo potegnit mejo in verjemite da to ni niti slučajno lahko opravilo.

Odprite že oči,enostransko miselni zaplankanci:\
Ja,žalim vas!

EDIT:
Točno to AndrejS! Tud firme ponujajo avtomobile,ki so zelo varni,ampak če se butast voznik v ograjo zabije pri 210 km/h ga ne bo obvaroval noben avto pa naj bo še tako varen. Tud pasovi in airbag do neke mere varujejo,ampak ko presežeš neko kritično mejo je vseeno če so tam ali pa ne. Blazno mi grejo od rok primerjave softwara in avtomobilov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Daedalus ::

Se ne gre za uporabnost... Gre se za to, da se uporabnike malo izobrazi o tem, kaj SP2 spremeni na računalu, mišljeno v zvezi z varnostjo. Še enkrat poudarjam, da novica nikakor ni bila mišljena kot anti-MS propaganda. Malo poznavanja OS-a, ki ga uporabljaš in možnih težav pa ne škodi, ali pač? Mah, kurc, kaj se sploh trudim, enim v njihovi trdi buči itak ne bo nikol nič jasno:\ Pa veselo se flejmajte naprej...

>Odprite že oči,enostransko miselni zaplankanci:\
>Ja,žalim vas!

Rejzor, drži nivo pogovora. Če ti še zdaj ni jasno (po obrazložitvi namena novice) zakaj sem šal pisat tole novico, ti pa ne morem pomagat...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kilergas ::

Ste ze prow dosadni ratali tuki ko se sam neki v tri pip kregate,.ko je kaka novica od microsofta-a ku so glupi,.a ku so nespoti,a ku neznajo,to je zanic,.bla bla,ko pa je kaj o linux-ih pa-a ku je to doro,a sej bojo popravli,a nova verzija,a to pa to aaa bla bla,..ma dosadni ste.
Najbols bi blo da se takih novice nebi dalo komentirat pa bi blo.

Mr.G. ::

Živjo,

Naložu sem si Sp2 in vse uredu dela.To pa šele takrat, ko je bil na microsoftovi uradni strani....prej ne.Nekateri so ga updejtali že prej....ampak, tist je bil za serverje,ne pa za osebne računalnike.Ne me sprašvat kaj,kako,kje ,kdo, lepo je pisalo na eni strani na katero sem šel pri prebiranji slo-tech novic.

Lp

Karaya 52 ::

Ko sem dal gor SP2, sem moral po dnevu formatirati. Potem sem na "sveži" windows dal gor SP2 in dela kul.

RejZoR ::

Aja pa še to,ko je ravno Master D. omenil. Folk namesti SP2 na svojo zasvinjano inštalacijo in pol se čudijo da ne dela kot bi moral. To je tko kot bi dozidaval hišo na majave temelje. Logično ane?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Duke Nukem ::

se strinjam z rejzorjem linux nima za burek pa tud dolg nebo imel ;)

Trinitron ::

Točno tako, Rejzor! Eni sploh nč ne skrbijo za svoj OS, pol pa misljo, da bo delu u neskončnost 100% dobr... Če ne defragmenteraš diska usak mesec usaj enkrat, če maš ful reklamnega sranja, pa enih malih programčkov iz interneta, pa če brišeš programe kar iz raziskovalca in poleg tega laufaš še ene tri veruse pol ti niti Service Pack 2 ne pomaga... Če maš pa use lepo pošlihtan, pol pa ni problema, da nebi na vsakem kompu vse delal 100%.

MasterMind ::

Hmm. Tisti,k ste rekl, d Linux ne bo tako enostavn k Windows... A ste to sprobal? Ste sprobal Slo-Tech Linux? Če niste, pol nimate pravice tega govort...

In še nek o SP2... Se spomnm kako so ga vsi hvalil itd. itd. :D.

theRock ::

No ko že omenjate avtomobile..
Varnost in delovanje sta vsekakor na prvem mestu.

Ko kupim novega si tako res ne želim počenih ploščic na zavorah, enako kot ne luknje v cevi iz hladilnika, iz katere curlja voda. Tako nekako curlja iz winxp v vseh osnovnih oblikah in dodatkih. Seveda "izkušen uporabnik" avtomobila pokrpa cev in zamenja ploščice za boljše, za druge pa je lahko smrtna past.

Res lepa hvala vsem za objavo vseh teh novic, so me že rešile sizifovih muk. In novice se mi zdijo na mestu, sploh ker so nekatera dejstva stara že vsaj toliko kot microsoft sam, nekateri pa jih kar pozabljajo, ali pa so premladi, da bi se jih zavedali kaj šele razumeli.

Živela svoboda! ( in vreča polna smeha še naprej, sploh ob branju nekaterih komentarjev :)) )
theRock

Poldi112 ::

Ko ze ravno primerjamo avtomobile, windows so yugo s karoserijo od porshe. Gretje ne dela, vodo pusca, ampak lepo izgleda na ulici.

kilergas ::

Yugo (win) jih vecina uporablja,.."ferrari" (linux) jih je pa bol malo na cesti.|O

|ZUTI| ::

Seveda, ko kupiš nov avto si vedno želiš da se morš nanovo naučit vozt :D Winsi so čist vredu OS, imajo pa to smolo da so pač tolk bolj razširjeni na Home PC sistemih in na le teh visi neukih uporabnikov da res ni. In da se kdo loti linuksa tko kot se winsow, pol boste pa zaprl... Uglavnem, SP2 je vredu stvar. Škodi pravgotovo ne. Škodijo uporabniki.

PS: uporabljam linux, nerad, a ga. Prostokodnost je tak dvorezen meč da glava boli. Tud tle se bojo(ste) prejkoslej močno porezal.

WhiteAngel ::

Trinitron:
> Če ne defragmenteraš diska usak mesec usaj enkrat, če maš ful reklamnega sranja, pa enih malih programčkov iz interneta, pa če brišeš programe kar iz raziskovalca in poleg tega laufaš še ene tri veruse pol ti niti Service Pack 2 ne pomaga...

Točno za vse zgoraj omenjene nadloge je kriv izključno in samo M$ s svojimi Windowsi in ne uporabnik. *nix (konkretno govorim za *BSD in Linux) zagotovo ne bo trpel podobnih reči:
1. ext3 ne pozna "razfregmentacije" diska, zato defregmentacije ne obstaja, ker je že fs tak, da to dela sproti
2. reklamnega sranja in tistih malih programčkov zaenkrat še ni, ko pa bodo, boš pa itak vedno moral biti root ... kar pa vsi točno vemo, kdaj smo in čim prej nočemo biti več, tako ne pride do kakšnih slučajnih po pomoti namestitev. Lahko pa so, jasno, definitivno pa manj.
3. iz raziskovalca ne moreš brisati pod navadnim uporabnikom sistemskih datotek. Pod rootom spet lahko, vendar je vsaka datoteka najverjetneje del nekega paketka. Ko ga zbrišeš, te lahko opozori, lahko tudi pove točno katerega itd. Vsi vemo, da ima M$ en k*rac od paketkov, kaj šele kakšen apt.
4. glede na vsak dan nove verzije programov je dokaj majhna verjetnost za viruse (spet, moraš biti sploh root, da kakšen zagrabi), da pridejo na tvoj comp, ne da bi vedel. V kombinaciji z apt-jem imaš res vedno up-to-date mašino uštimano.
5. moj Debian zdele laufa pol četrto leto. Ja, je že verjetno zapacan, ampak vsake toliko časa ga spucam in zadeva še vedno deluje brezhibno dalje. Update-i točno vedo drug za drugega in zato ne pride do zrušitve sistema kot konkretno pri SP2-ju za WinXP. Če je kakšna nekompatibilnost med paketki/aplikacijami, je to vidno napisano v dokumentaciji programa, ali Debianovem changelogu. Pod Windowsi si osebno nikoli ne bi mogel privoščiti takega luksuza kot ga imam v Linuxu, kjer poznam moj comp do potankosti. Res pa je, da plačaš s tem, da se je treba tu in tam kaj novega naučiti in prebrati.

MrStein ::

RejZoR :

"Če pa bi MS vdelal super firewall z vsemi pritiklinami,pa antivirusa z nadmočno detekcijo ... ,pa bi jih spet obtožili monopola,ker noben nebi kupoval/uporabljal drugih programov..."

Torej MS dela zanič SW, ker bi jih drugače monopola obtožili ?

Mislim, to pa je najbolj neumna teorija, kar sem jih kdajkoli slišal. A si sploh prebral, kar si napisal ?

To je tak, kot če bi trdil ... ah, ne bom nič pisal, saj vsak ima možgane in sam lahko svoje mnenje oblikuje.

hruske ::

Problem je, ker IGRCE ZAHTEVAJO administratorski dostop.
Rad imam tole državico. <3

CCfly ::

20011 ti manjka ;)

jype ::

zuti: lahko kako utemeljis zakaj so odprtokodni programi dvorezen mec? Jaz namrec vidim samo rezilo, ki uporabnika programske opreme osvobaja, pa nobenega drugega.

Linux je ze dalec pred Windows. Ce ne bi bili, potem Microsoftovci ne bi brali mailing list od odprtokodnih projektov in ven kradli idej, kajne? Pa 64 bitne verzije windows bi bile na voljo prej, ne pa pozneje kot Linux.

Jux ::

Pa kdaj boste dojel da Rejzor in Jakoslav očitno pizdita čez novice zarad tega ker sta navadna FLEJMERJA in ne prebereta niti ene novice - če je v njej omenjen MS ali LINUX bosta 100% zatežila. Poglejte zadnjih 10 novic o ms in linuxu, čisto v vsaki pizdita (pa ni važno a novica govori o tem kolk je MS good, al pa če govori o tem da je Linux beden, še vedno pizdita). Jst svetujem da jih enostavno benamo, pa mamo mir pred težaki ki prihajajo težit v komentarje o novicah. Za rejzorja sem itak vedno bolj prepričan da sodeluje/dela/je zaposlen pri neki drugi reviji/spletni strani/časopisu/whatever in je tu zato da bi zmanjšal kredibilnost slotecha med njegovimi rednimi uporabniki.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

Pa še tole mi ni dal miru:

@Rejzor
Aja pa še to,ko je ravno Master D. omenil. Folk namesti SP2 na svojo zasvinjano inštalacijo in pol se čudijo da ne dela kot bi moral. To je tko kot bi dozidaval hišo na majave temelje. Logično ane?


Če pa ne znajo nardit update-a, ki bi deloval brez tega da je treba sistem še enkrat naložit naj se grejo pa solit. Valda ne morjo pričakovat da bodo uporabniki zaradi service packov vsako leto ponovno nalagali sistem iz ničle - tajnice(-ki), mame, očetje, mlajši bratje, gospodinje, itd. -- vsi te znajo naložit windowse z zaprtimi očmi, ne?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jeebs ::

Tale SP2 naj še pošteno pošteno popravijo! Odkar sem ga namestu, delajo nekateri programi tud za 50 in več procentov počasneje, BSPlayer šteka za popizdit, IRC (ShowDown skripta) se sesuje brez razloga...;( ;( ;( ;( ;( Za popizdit! A obstaja kakšna manj boleča varijanta za vrnitev sistema na SP1 brez format c:? 8-O
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

MrStein ::

Uninstall SP2 ?

RejZoR ::

Jux ti si kreten. Če misliš da bo moj ban rešil Slo-tech potem kar:\
Utemeljena dejstva ostajajo in če jih nisi sposoben opazit sam, si vtakni svojega pingvina tja kjer sonce ne sije najbolj pogosto in bodi tiho:\ Na živce mi gre ko folk samo pljuva čez nekaj pa pojma nima o čem se gre. In to iz dejstev navedenih iz nekega članka ki je bolj amaterski kot moje prve vrstice spisa v tretjem razredu.:\

Če nisi opazil ne kritiziram NE Slo-Techa,NE osebe ki je objavila članek ampak sem nasplošno omenil da je teh "novic" preveč.
Sam povsem nič ne dvomim v sposobnost Slo-Techovega osebja (v to me najbolj prepričuje Senitel,ki res obvlada 3D stuff),AMPAK v članke kot je ta na The Register. Tud drugje na netu se pojavljajo razni testi antivirusov in firewallov pri katerih se folk samo neki sili da bi eno stvar objavil,nakoncu pa vse izpade kot bedna šala.
Neutemeljena dejstva,pomanjkljive oz zastarele informacije,enostranski pogled na temo članka in še cel kup drugih stvari ki samo škodijo razvijalcem softwara kot pa dajejo resen vpogled na samo težavo oz pomanjkljivosti programja.

Kar pa se tiče tvojih komentarjev o Windows Update si pa samo še potrdil da nimaš pojma. Ne samo da že pri NTFS particijah sploh ne moreš fizično dostopat do podatkov pri pregledu z CHKDSk,ampak ti pričakuješ da se bo sistemsko globalna stvar,po možnosti samo jedro brskalnika/sistema posodobilo brez restarta? Malo morgen. Še antivirusi svojih jeder ne zmorejo posodobit brez sistemskega restarta,kaj šele da bi kaj takega znal naredit operacijski sistem,ki drži vse skupaj pokonci? In nikomur ni potrebno nanovo nalagat sistema za vsak Service Pack. Če uporabniki nebi klikal vsega kar dobijo po majlu in vsega kar srečajo na netu ter IRC-u to nebi bilo potrebno. Sam sem na pol leta star sistem naložil BETO SP2 in je delala povsem normalno,enako končna verzija. In od kje znate izračunat da vse dela za 50% počasneje?

In ne ne pišem za nobeno revijo,čeprav si pri tako amaterskih člankih želim da bi. Bi bila vsaj ena stvar orenk narejena:\
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

Piši za slo-tech, pa boš takorekoč ubil dve muhi na en mah :))

BigWhale ::

> ~ The problem is in users, not in software ~

Prav imas! Problem je v userjih, tistih ki instalirajo tak braindead operacijski sistem! Se strinjam s tvojim podpisom...


;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft prekršil patent

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
194226 (3244) PersonaRudis
»

Analiza delovanja Bittorrent P2P sistema

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
53114 (3114) Filo
»

Primerjava varnosti: Windows vs. Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
866076 (6076) Mavrik
»

Nemčija bi poostrila nadzor nad neželeno pošto

Oddelek: Novice / Zasebnost
132430 (2430) BigWhale
»

Koliko stane migracija?

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
72533 (2533) barbarpapa1

Več podobnih tem