» »

Vedno nevarnejši črvi

Vedno nevarnejši črvi

The Register - Črvi, ki divjajo po internetu in povročajo preglavice uporabnikom, postajajo vse "pametnejši" in s tem vse nevarnejši. Kot poroča The Register, so pisci črvov v zadnjo različico črva SDBot-UH vgradili še network sniffer, keylogger in še nekaj za okuženega uporabnika nadvse nevarnih "zmogljivosti. Tako ta različica črva vohuni za uporabniškimi gesli, povezanimi s prijavami na strani, kot so recimo Paypal, ali pa celo poskuša izbrskati CD-ključe igric, nameščenih na računalniku. Zaenkrat se ta modiciran črv (še) ni pojavil na internetu, če pa se bo, bo gotovo povzročal težave, ki daleč presegajo tiste, povzročene s strani "običajnejših" črvov. Več o novi nadlogi si lahko preberete tukaj.

21 komentarjev

Slowenc ::

Mislm, kaj vse se bojo še spomnl. CD key igric.>:D :D
Skiny gate.

RejZoR ::

Kdor še pomni prave viruse, ve da so vsi črvi navadni pussyji proti slednjim.
Si kdo želi CIHa (Chernobyl) ? Hvala bogu,da dela samo na Win95 sistemih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Hammer123 ::

In kakšne so bile posledice ćernobila?

HairyFotr ::

Kokr se jest spomnm je na nek datum uniču disk... in jest sm ga takrt odkril par dni prej :))

Keyser Soze ::

Jaz še vedno vztrajam, da bi bilo treba te pisce odpeljat na Kitajsko in jih prepustit tamkajšnjim oblastem na milost in nemilost. Al pa jih zamenjat za kakšne talce v Iraku. Sam kaj ko jih ugrabitelji ne bi marali.:D

Kot da nimajo pametnejšega dela. In rajši delajo škodo po svetu ter kradejo čas drugim.

Daedalus ::

CIH je sesul BIOS, če se prav spomnim. Do te mere, da je bilo računalo neuporabno0:)

Evo ga. Če se kdo zdaj spomni napisat kaj tako destruktivnega, bojo meli servisi mnogo zaslužka>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Marjan, njok, moja malenkost ... pa še kdo - temu rečemo transmem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dragi ::

luškena stvarca tale cih, ma slučajno kdo ta 1 kb file???

Bi jst mal na svojem starem pc-ju pretestirou, da vidim, kolko škode nardi:D :D

Roadkill ::

No tut meni se zdi, da so bli starejši virusi bolj destruktivni.
Recimo one-half pa tequila pa michelangelo in podobni...

ripmork ::

"good" old times...povejte mi,kako potem vedo kakšen je virus pa njegovo ime pa to,ko še ni zunaj?...something stinks here:|

Jernej L ::

pizda slotech.. to so stare novice, jst sem pri kolegu ulovil dva
takšna bota ki sta nas dosala in smo jih dobili na compe preko
winxp exploitov.. firewalle smo odprli..

v glavnem, gre očitno za še eno verzijo agobota.

HerrBaron ::

Črv Spybot.DNC je že odkrit in to zna

Jernej L ::

aja, cih.. kdo to nuca? imam dost backup cdjev kontaminiranih..

vprašajte na
stdcall at gmail dot com

link_up ::

no lepo prosim...se se kdo danes tako zelo boji virusov? :D prejsnje tisocletje je bil strah nepopisen :)

Romčy ::

Unim ki to delajo bi jim blo za posekat prste, tako kot so to delali pod Huseinom. Uni ki ne ve kako to zgleda naj gre na ogrish pa mu bo takoj jasno. Čisto zares !

Poldi112 ::

Oko za oko je primitivizem. A nismo tega ze prerasli? Vsaj v EU ce ne v ZDA in Iraku.

tintorel ::

Viruse pišejo proizvajalci antivirusnih programov!

Ziga Dolhar ::

Daedalus -- CIH je bil kul, da. Še posebej zato, ker je sf*kal Awardov bios, ne pa Phoenixovega, ki so imele takrat Intelove plate. Ker sem takrat delal pri uvozniku za Intela, je blo to kar "kul".

Še bolj kul pa je blo, da je kolega serviser znal ročno popravljat MBR [al tisti del diska, nad katerega se je virus spravil]. Tri ure dela, obnovljeni vsi podatki, vključno s samim virusom :P.
https://dolhar.si/

Jeebs ::

Jst sm že ene 2x dobu na ircu trojanca, ki ga je zaznal šele firewall. Pa še sreča da ga je le-ta, tko da res ne vem, kam gre svet s to nesnago. Tistih dveh trojancev ni zaznal niti Norton, Tauscan (program posebi za trojance), Adaware... Noben program nič, ko pa sm zanalašč odprl stvar se je sprožu firewall.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Boky ::

Jeebs kateri firewall uporabljas?

Jeebs ::

Boky: Internet Security 2004 PRO (Symantec)
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pentagon prepovedal in zaplenil USB-ključe

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
255605 (3908) Jst
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339645 (14627) brainiac20
»

avserv.exe (novi blaster worm ?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101903 (1517) zvitorepec
»

Najden domnevni avtor MS Blasterja

Oddelek: Novice / Varnost
312329 (2329) dr.J
»

Tokrat bo črv napadel... Črva!

Oddelek: Novice / Varnost
142352 (2352) undefined

Več podobnih tem