» »

avserv.exe (novi blaster worm ?)

avserv.exe (novi blaster worm ?)

rkb2 ::

Ta file se mi je začel kar naenkrat pojavljat, posledice so da blokira povezave prek interneta (http, ftp, ping dela). Podobno se mi pojavi tisto sporočilo da se bo računalnik zaustavil, vendar imam popravek za blaster worm že naložen.

Zanima me še kako je mogoče prenesti popravke z Windows Update - imam namreč modem 56K in za update bi rabil kakšen dan - a je mogoče narediti kakšen seznam (ne na roke) in si potem
stvar prenesti na CD z kakšnega drugega računalnika ki ima hitrejšo povezavo v svet.

Še to: pojavlja se mi tudi en file *_up.exe kjer je namesto * kaka številka (npr. 5434_up.exe).

Je pa vseeno ali rabim IE ali Firebirda.
  • spremenilo: rkb2 ()

killah bee ::

Piz.. jest sm ga tud fasu,pa ga kasperski noče popravt al pa zbrisat,a mogoče kdo pozna drugo alternativo da ga uničm,je pa to črv ja;(

rkb2 ::

Zbrišem ga že lahko (prvo moraš končati proces), potem zbrišeš še v registrih, vendar se stvar še vedno pojavlja.

MI_KO ::

Jaz ga tud mam! :D

Av personal edition z novim updatom ga tud ne najde.
Spyboot in Adaware tud ne!

Je pa full podoben blasterju, s to razliko, da včasih blokira internet, tak da si ne morš popravkov dol potegnit. Po 3 resetu net spet dela. Pa v safe modu lahko normalno preskenirate.

MI_KO ::

Sumim, da gre za črv SASSER A!!

rkb2 ::

MI_KO, hvala, mislim da bo pravi.

Microsoftov popravek

AngelOfDeath ::

Jap to je novi črvek Sasser kako ga ročno odstraniš najdeš na Nortonovi strani klik

Obstaja tudi že več varijant tega črva

r5r ::

Glede datoteke
avserve.exe -> W32.Sasser.A.Worm
avserve2.exe -> W32.Sasser.B.Worm link na symantec

Obvezno zbrišite tudi datoteke [4 ali 5 stevilk]_up.exe v System32 mapi ali pa uporabite program za odstranjevanje Symantec Fix Sasser
And it makes me wonder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r5r ()

SkIDiver ::

Ravno dons sem servisiral PC z omenjenim črvičkom. Prvo sem ga zagnal v safe mode with command prompt pa sem zbrisu file, ki je povzročal zaustavitev sistema, ko je bil PC na internetu. Potem sem naredil update Nortona, ki ga je začel uspešno blokirat. Namestil od windows update popravke, restart, in popolni scan PC-ja. Rezultat? Norton je najdu worma in ga zbrisal. Zadeva dela lepo po starem.

LordWorm ::

POZOR:tist FxSasser ni dober!Nc mi ni najdu, pa sem ga mel.
Najbols je kr rocno-end process, search my computer, register search.

zvitorepec ::

F-secure ima zanesljiv prog. za odstranjevanje.
F-secure
HOWGH!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339653 (14635) brainiac20
»

virus Worm.Korgo !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91083 (928) Microsoft
»

Nujno!!! virus

Oddelek: Pomoč in nasveti
71072 (881) Mr. Wally DJ
»

Tokrat bo črv napadel... Črva!

Oddelek: Novice / Varnost
142352 (2352) undefined
»

Virusi!Nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61242 (1065) MOJNET.net

Več podobnih tem