» »

Pingo prvi, Slo-Tech GNU/Linux drugi in OpenOffice.org 1.1 tretji

Pingo prvi, Slo-Tech GNU/Linux drugi in OpenOffice.org 1.1 tretji

Ministrstvo za informacijsko družbo RS - Ministrstvo za informacijsko družbo je danes obvestilo, da je dr. Pavel Gantar, minister MID podpisal obvestila za najboljše na natečaj prijavljene projekte. Natečaj z naslovom "Za izdelavo aplikacij (informacijskih rešitev) temelječih na odprti kodi NOK 2003-1 (Ur.l. RS št. 91/03 z dne 19.09.2003)" se je prijavilo 15 projektov, med katerimi je tudi Slo-Techov GNU/Linux. Namen projekta je bil vzpodbuda in promocija kvalitetnih, lokaliziranih in uporabnih aplikacij (informacijskih rešitev), temelječih na odprti kodi in propagiranje rabe le-teh. Skupni znesek nagrad je znašal pet milijonov tolarjev. Nagrade so se podelile v naslednjem vrstnem redu: Nagrade bodo podeljene na letošnjem Kiblix-u. Izvirna novica. Za nagrade čestitamo vsem, še posebej Juretu Čuhalevu za projekt Slo-Tech Knoppix.

Na novico nas je opozoril .

62 komentarjev

«
1
2

OmegaBlue ::

Čestitke :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

poweroff ::

Hmm, na MIDu je napačen podatek... ni Jure Čehalev, pač pa Jure Čuhalev (U, ne E)! Očitno se mora MID še malo informirati, hehe.

Dr_M ::

koga boli k, zdej je povn kesa :)) :)) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Marjan ::

Opa, čestitke!

Predvsem Gandalfu.

Čeprav malo "zamerim" ker se ni na ST nič povedalo, da se gre pri ST Linuxu za zavidljivo denarno nagrado. Jaz sem dobil vtis, da se dela izključno ljubiteljsko.

Tudi ni bilo nikjer (na ST) objavljeno za natečaj.

mchaber ::

Čestitke!:)
In ne pozabi eno zastonja rundo



















PS:kje si pa doma oz. kje boš shrano denar?>:D :))
.

swar ::

ooooooooooo cestitke
Kdaj gremo pit? :D

GUFY ::

Čestitke še od mene:D :D :D

Rumko ::

čestitke tud od mene

za prvo mesto pa več sreče prihodnjič

undefined ::

Ej Gandalf, ti's naš najboljš prjatu. >:D

Reycis ::

Čakte, da davke plača... Pa bo ostal samo še kakšnih 500-600 jurjev. To je pa glih za en ornk racunalnik.

root987 ::

Čestitke!!!

Marjan: Kolikor vem je bil natečaj izdan pred približno enim mesecem, morda dvema, Slo-Tech GNU/Linux pa je začel že pred 3-4 meseci kolikor se jaz spomnem. Tako da ubistvu sploh ni bilo mišljeno za ta natečaj.

Glede tega da o natečaju ni bilo govora na Slo-Techu...Je to naša krivda? Lahko bi spremljal novice na MID-u...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

R0K ::

Čestitke!

Tudi sam sem mislil, da je to bolj 'na izi' projekt, pač za Linux userje, ki hočejo Linux pribiližat Oknskim smrtnikom. nikol si nebi mislu da bo kje dobil tako vplivno nagrado :) sploh če vemo da sta pri drugih dveh nagrajencih sodelovali profiči, tukaj pa dijaki, študentje ki so to delal predvsem v prostem času...

OrkAA ::

auuuuuuuuuu :P

Ghandi se je opomogu...Čestitke!

njok ::

Gandalfar, congrats! :)

gkovac ::

Karkoli in kakorkoli že! Gandalfar care si... vsa čast in čestitke! :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Bane_ ::

ta dnar bo zihr zdej porabu za to da bo legalne winse kupu >:D >:D >:D
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

Uporabnik ::

Po mojem osebnem mnenju, bi mogu prvo nagrado dobit openoffice, pol pa šele distribucije linuxa ...

No kakorkol so se že odločil, čestitke.

undefined ::

Gandalf in njegov življenjepis: "Kako sem s pomočjo Linuxa prišel do legalnih Winsev" >:D

BigWhale ::

Uporabnik, lahko utemeljis tvoje mnenje?:)

Asgard ::

Čestitke ane, pa vkljucte ze enkrat opengl podporo v slo-tech linux za nvidio pa radeone. Še enkrat čestitam modelu de je to dosegel. Privošči si kaj lepega (sam ne kompjuterja :D )

Vice ::

Čestitke.

Vseeno je pri nas bolje biti butast in risati za razne natečaje čačke, ki naj bi visele na drogih, kot pa porabljati čas in denar za znanje, ki pripomore boljšemu jutri. :D :D

Pri takšnih stvareh bi pa se lahko kakšno ministrstvo tudi malo zamislilo nad višino nagrad in komu podeliti več oz. manj

Arkadij ::

Še iskerene četitke z moje strani vsem zmagovalcem. :))

Road Runner ::

no gand, pa si bos le lahko G5ko nabavu :)
congrats

undefined ::

> no gand, pa si bos le lahko G5ko nabavu

ROFLOL! :))

Gandalfar ::

Hvala vsem ... še posebaj pa bi se rad zahvalil vsem, ki so pomagali soustvariti distribucijo. Denar seveda ne bo šel za mojo G5tko ampak za dobrobit Slotech in Slotech Linuxa :)

Marjan: distribucija je v izdelavi že od telefinfosa naprej. Natečaj se je pojavil iz neba kakšen mesec nazaj in smo se pač prijavili. Zadeva nikoli ni bila mišljena kot komercialni projekt in po mojem tudi ne bo tako, da je bilo to bolj naključje. :)

undefined ::

> Denar seveda ne bo šel za mojo G5tko ampak za dobrobit Slotech in Slotech Linuxa :)

Mogoče je Racer mislil to, da boste lahko ST laufal na G5ki. ;)

jRk0 ::

cestitke gandi:)

keep on with the work.
You fuck up once, you loose two teeth.

ali3n ::

fju... dobr tole... čestitke šefu - juretu in vsem vpletenim...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Ziga Dolhar ::

Clap clap! :)
https://dolhar.si/

mchaber ::

> Denar seveda ne bo šel za mojo G5tko ampak za dobrobit Slotech in Slotech Linuxa :)


Le kam?:\





lahko ti pomagam razporediti sredstva>:D
.

Jeebs ::

Gandalfar, čestitke tud iz moje strani. BTW, kaj se vsi tok sekirate za ta dnar? Jst mislm, da je S-T Linux ful ok projekt in tud folk k ga dela si zato zasluži nagrado. Kokr jst vem pa je stvar še vedno brezplačna, tako da ne vem, zakaj tok piskate. Sploh pa sm prepričan, da bo šel del denarja tud v res koristne namene.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

camx ::

Najprej čestitke Gandalfar-ju! A folk, kaj ste tolko nevoščljivi za uni miljonček pa pov, kot da je to nek velik denar >:D

Uporabnik ::

@BigWhale: (moje osebno mnenje) recimo openoffice ti prišpara nekaj čez 100k sit, sistem pa cca 30k sit. OO se da namestit na več OS-jev, npr. dost folka kup računalo, pa kupjo še windowse zranv (a vejo to al ne, ne vem), pol jim pa ni treba kupit še office in imajo več al manj legaln sistem. Ko bo pa linux primerljiv z Win (igrice,..) pol pa lahko začenmo drugač govorit.

Nekak se mi zdi OO trenutno večji prispevek družbi...

Primoz ::

OO je že dobil par mio :))
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Uporabnik ::

Jst ne poznam ozdaja (kdo je že kdaj kej komu in s čem), sm sam povedal svoje mnenje (sej Gandalf je lahk še vedno na drugem mestu :) - če je slučajno kdo narobe razumel).

burkiburke ::

Čestitam in jaz:) !
Lp

hruske ::

Jz sam upam, da Gandalfar nima računa pri ljubljanski banki... :D

morphling1 ::

Lepo, lepo Gandalf, bravo in le tako naprej :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boom-bar ::

Mal oftopic

@Uporabnik
Na linuxu delajo igrice ala karte lepo in je zaradi tega tvoja izjava zgrešena. Če bi pa rekel da igre ne delajo bi blo pa neki druzga.

Seveda pa čestitke ekipi
Legalizirajte mehke droge!!!

attackiko ::

Ja čestitke, zdaj moramo samo še najti koga. ki dejansko uporablja OS, ki teče iz CDja 8-O

tx-z ::

čestitam.

attactito, jst ga gdaj pa gdaj, k ne delajo winsi..
tx-z

undefined ::

> Ja čestitke, zdaj moramo samo še najti koga. ki dejansko uporablja OS, ki teče iz CDja

Finta je več v tem, da greš lahko v knjižnjico al pa kamorkol na kompjutr, pa not flikneš CD in imaš Linux. :)

kihc ::

Tud jaz vsem čestitam, čeprav sem Windows user, sem nad vašim linuxom navdušen. 8-)

@attactito, tak linux sicer ni kaj preveč uporaben za vsakodnevno rabo, vendar kadar gre kaj narobe imaš super sistem z vsem kar potrebuješ za vsakodnevno rabo, gor maš net, irc, urejevalnike besedila in prelgednic, in za vse to ne rabiš nikakršnega installa, sam butneš cd noter in je.

Edina stvar, ki mi jo ni uspelo usposobit je bil printer,... aja ter Unreal Tournament. :D

Tomi ::

Super, ni kaj reči;)
metrodusa.blogspot.com

Azrael ::

Čestitke tudi od mene. Le tako naprej!

Sedaj imam obe CD verziji, ki lepo delata (tiskalnika tudi jaz nisem znal usposobiti), samo nalaganje traja dolgo (počasen CD ROM). In še eno krasno uporabnost te distribucije sem našel, ko so mi Windowsi z novo matično začeli štekati in nisem vedel ali je to Windows ali HW problem. Tako bi kmalu šel na novo nalagati Windowse, pa sem se kmalu prepričal da mi RAMi ne pašejo skupaj. Še enkrat hvala ekipi za odličen izdelek.

BTW. Dela ekipi še dolgo ne bo zmanjkalo, še vedno bomo "težili", kaj si še vse želimo zraven v novih distribucijah.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

mchaber ::

Zakaj nebi napisali članek o linuxu,kako narest distribucijo..:\








Da bi pol tud kdo drug dobu ficke>:D [joke]
.

Slowenc ::

Plosk, plosk še z moje strani.

Komaj čakam nove verzije Knoppixa.
Skiny gate.

boštjan ::

čestitke gandiju in ekipi za linux prize

Brane2 ::

Gandalfar:

Just a thought-preden si raztalate $$$ se pozanimaj in si zracunaj, kako ti bo taka zepnina vplivala na dohodnino in predvidi morebitne stroske v to smer... :\

BTW: A to pomeni, da ne bo vec SLO-TECH majck ? Damn, pa glih ko sem hotu ubost se eno... :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Med prijavami na natečaj za najboljše odprtokodne projekte izstopala društvo Lugos in

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
141950 (1950) MrStein
»

Microsoft štipendira

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
262134 (2134) BigWhale
»

Alarm: nam bo vstop v EU prinesel programske patente? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
5210261 (10261) krho
»

Kdaj se nam obeta e-Evropa?

Oddelek: Novice / Zasebnost
52347 (2347) Thomas

Več podobnih tem