Paul Otellini
vir: IntelPrva novost je tako tehnologija Vanderpool, ki bo omogočala, da bo na vašem računalniku hkrati teklo več operacijskih sistemov. Strojno podporo temu smo zaenkrat lahko videli le na velikih strežnikih - mainframih. Sedaj se nam ne bo več potrebno zatekati k programski emulaciji, kot je na primer VMWare, ampak bomo imeli za to podporo že v samem procesorju. To pomeni, da bomo lahko nemoteno ircali v linuxu, medtem ko se bo naš najljubši komercialni operacijski sistem sproti sesuval [>:D]. Po trenutnih načrtih nas bodo s tem osrečili čez pet let.
Pozabili niso niti na varnost. Tako bo tehnologija LaGrande skrbela za varnost v prihajajočem Microsoftovem operacijskem sistemu. Seveda je govora o strojni podpori za Paladium. Enako bo tudi na strojnem nivoju uveljavljena podpora za enkripcijo vseh mogočih podatkov in uveljavljena zaščita pred izvajanjem nepooblašene kode. Vprašanje je, če nas ne bodo zaščitili še pred čim drugim, recimo pred alternativnimi izbirami ter programi s "popravljeno" zaščito pred kopiranjem. Zaradi burnega odziva uporabnikom je Intel že napovedal, da bo LaGrande prostovoljna odločitev in da ga bomo lahko kadarkoli izključili.
Prav tako so predstavili nekaj novosti v zvezi s tehnologijo Cetrino, ki povezuje Pentium-M procesor, nabore čipovij ter podporo za brezžična omrežja v prenosnikih. Glede na to, da je bila velika predstavitev že marca, so tokrat predstavili novi nabor 855 GME, ki omogoča do 25 odstotkov manjšo porabo energije zaslona.
Četrti T je Intel namenil tehnologiji HyperThreading. Ker je o njej že marsikaj znanega, naj samo izpostavim novega Xeona Tulso, ki bo v imel dve jedri in se bo v povezavi s HT predstavljal operacijskemu sistemu s kar štirimi navideznimi procesorji. O novem Pentium 4 procesorju pa smo tudi že poročali
Intelova konferenca še traja, lahko v prihodnjih dneh pričakujemo še marsikaj novega.