» »

Prelomljeni TBird

Prelomljeni TBird

HardOCP - Heh, videl sem že kar precej polomljenih jeder SocketA procesorjev, toda TBirda, prelomljenega na pol pa še ne. Hec pa je ravno v tem, da se ta katastrofa ni zgodila zaradi kakšnega adrenalinskega mladca, ki se je spravil na procesor, temveč kar med povsem rutinskim nameščanjem Chrome Orba [8-O]. Huh, za boljši opis prigode pa kar sem.

vir: HardOCP

vir: HardOCP

12 komentarjev

PaJo ::

Prava kriza morem rect, to ze moras bit po moje kar malo mocan:D

luni ::

ja ce sem jaz prav razumel ta hebl pri instalaciji ni dvignil one rocke pri ZIF socketu in je kr polozil proc na lukjice, ki pa ni sedel not, pol je pa sau tlacit corba gor... rezultat je viden hehe

PaJo ::

Joj... to pa je ze kriza, da gres tak lep in dober proc enostavno unicit:(

Matty ::

Heh... malo lepila in procesor je spet kot nov... (ok, o njegovih nadaljnih performansih ne bi razglabljal)... Vendar ce ravno govorite o zunanji lepoti procesorja...

PaJo ::

Ja no potle se moras samo nekoga najdit ki ga bo kupo na "lepe oci" pa mas se mogoce kaj od njega:D

*TV* ::

kr zalostno je pogledat, tale procesor. bi ga raj men dal [:]

alien-w ::

Kr milo se mi stori, ko vidm kej tazga, ampak da je ta clovek tako nepazljiv??!! DOH!;((

undefined ::

Mali Oglas: Kupim T-Birda za obesek za ključe. :D

alien-w ::

ni slaba ideja tole za ključe. mam jest en star AMD k6 doma, pa bom lepo zvrtu lukno pa hop na ključe.

Ziga Dolhar ::

Z grozo v očeh opažam, kako je ljudstvo svetovno presrano.

Pa kaj, če maš zlomljenega Tiča namesto ne-zlomljenega? Da sploh ne komentiram tiste glupe cvetke, ti trdi, da je prelomljen procesor pač malce počasnejši... Ha, si to sploh kdaj poskusil? Iz lastnih izkušenj (preverjen vir) ti lahko zatrdim, da prelomljeni procesorji delujejo popolnoma enako kot ne-prelomljeni, le s to razliko, da prelomljenji delujejo prelomljeno.

Prav tak prelomljenost pa nam ponuja tudi nešteto novih OC možnosti, po katerih z neprelomljenimi silikoni ne moremo posegati. Recimo, nameščanje kateregakoli ventilatorja ali kakšnega drugega odvodnega materiala je veliko lažje, saj je notranja energija procesorja manjša - lažja namestitev Chrome Orba. ergonomičnost? Hja, kolikokrat ste videli na platah tako glupo postavljene baterije, da procesorja preprosto niste mogli zadegati v željeno vodilo? In tako ste, recimo zaradi prostorske stistke v škatli, morali namesto v ISA slot, procesor namestiti v PCIja, ali, bognedaj, procesorski vtič? Hja, preverjeno - prelomljen CPU je greliko lažje v PCI ali ISA vodilo (polovične dolžine).

Naj se ljudje zamislijo, pravim jaz!

mojsterpeter ::

:D:D:D:D:D

luni ::

dolharz kaj naj recem... popolnoma nov pogled na hardver? :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave po menjavi procesorja - laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
362967 (2746) amigo_no1
»

AMD: Shanghai

Oddelek: Novice / Procesorji
374003 (2658) Pesimist
»

Prihod Socket 939 Athlon 64 procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
323478 (3478) AtaStrumf
»

Kako pošiljanje datotek v JAVI.

Oddelek: Programiranje
141734 (1605) kopernik
»

Chrome ORB na socket370

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131453 (1312) slycer

Več podobnih tem