» »

Nov test

Nov test

Slo-Tech - Končno sem za vas spisal primerjalni test treh novih vročih grafičnih kartic. Pod prste so mi prišli ATIjev Radeon 7500, Radeon 8500 LE ter nVidiin Geforce3 Ti200 v preobleki podjetja Gainward. Ja, ker vsaka od treh grafičnih zaseda svoje mesto v lastnem cenovnem razredu, ne glejte na test kot na showdown primerjavo ter boj na nož, ampak kot na test, ki vam priporoči ali odsvetuje nakup kakšne od grafičnih kartic. Uživajte v branju. Aja, ta test posvečam _Mortal_-u. Naj uživa v njegovem težko pričakovanem testu .

16 komentarjev

Boeing ::

bravo sergio...

Pisk ::

Bravo, kar obsezna zadeva.
Skoda da ob teh testiranjih ne pozenete kaksne CAD aplikacije pa kaksen film ter si, recimo, podrobno ogledate dobro fotko, da bi pred morebitnim nakupom tudi tisti neigracarji dobili boljsi obcutek. Kaj pa vem, mogoce bi kdo bil bolj zadovoljen z R7500...
Kar se tice pisuna, pa kapo dol. Dobro ti gre.
Kaj dobro, to je svoh kompliment, zasluzis si vsaj odlicno s kaksnim plusom zraven ;)
Ostani se naprej na nivoju.
CU

chuck ::

Moje mnenje glede nakupa novih grafičnih. Naredite si uslugo in ne kupujte grafičnih nad 50.000 SIT, ker nima pomena (vsaj glede hitrosti ne). Nove kartice vedno nosijo "price tag" in niso toliko vredne.
Sam imam naprimer Geforce2 MX200 s katerim še vedno lahko igram RTCW in Medal of Honor na 1024x768x32bit brez problemov. Če pogledate teste novih grafičnih se FPS pri Quake 3 približuje 200. Medtem ko za normalno igranje ne potrebujete več kot 60FPS.
Mnogi pa vseeno kupijo najnovejšo in najdražjo grafično ter jo imajo potem 2 ali več let. Dober primer so lastniki 3Dfx grafičnih, ki so že zdavnaj zastarele in delajo probleme pri mnogih najnovejših igrah.
Raje se odločite za pameten nakup (trenutno je po mojem Geforce 2 DDR) in čez kakšno leto spet nabavite novo grafično.
Prav tako si kupite grafično šele ko jo boste rabili: npr. izide novi špil, ki vam ne dela gladko. Dlje ko boste čakali, boljšo kartico boste dobili.

Ta pravila veljajo za vse komponente v PCju. Razen če ne vidite radi drobovine PCja.

Tisti, ki imate preveč denarja si raje nadgradite ostale komponente. Trdi diski so večinoma najpočasnejši del PCja in mnogi imate stare diske, ki zavirajo vaš P4. Predlagam WD 100 ali 120GB Special Edition z 8MB:)
Prav tako kvalitetna matična plošča zelo pripomore k celotni hitrosti PCja in predvsem stabilnosti.
Ali 22" monitor.

Boky ::

Se strinjam z chuki-jem. Sam ne dam za graficno vec kot 25ksit. Ko bo zastarela in res ne bo vec nic teklo na njej jo bo pa zamenjala kak druga za 25ksit (ali manj).
Drugace pa ti-200(od Leadtrek-a) se da dobiti pri jae-tu ze dobrih 57ksit), tako se radeona 7500 res ne splaca.

Alec999 ::

tud jst ne dam za graficno nikol vec kot 25 000 SIT .. ni dinarcka spljoh :(

hatch ::

Sergio je rahlo pristranski...
Radeon 8500LE (oem sicer) stane 69.000 sit v mlacomu... GF3 Ti200 pa 59.880 sit.. in bi lahko enako rekel kot si rekel med R7500 in GF3 Ti200.

Glede komentarjev.. jaz pa nikoli vec ne kupim graficne za 25k, ker bom tako imel vedno zastarelo graficno, ki ni sposobna laufat niti 3DMark2k1 nature benchmarka...

Muflon1 ::

Js sm pa kupu Radeona 8500 LE v italiji na prepustnico pa sem plačal 55.000 SIT in mi ni žal niti tolarja!>:D

Ob takšni ceni pa se ne splača kupovati Ti 200 kartice.

radeon 7500 ::

khm? zakaj nej bi se nam splaču nakup Titaniuma? ksna nova tehnologija? Podopora? 8.0? halooo? edino kr se splaca kupvt je radeon z vgrajenimi novi tehnologijami (truform, ...) Ge Forsi tega za enkrat se nimajo in so samo stran vrzen denar. Mlacom pa ni edini v sloveniji k prodaja kartulje. Koneckoncev gremo lahktud cez mejo v Italjo.

Razmisljaj Sergijo. Tole ni blo na mestu- sorry

tha_man ::

Jaz sem si postavu mejo. Za povprečno grafično dam max. 30k SIT, za zelo dobro (recimo nekaj v stilu Ti200) pa max 40-45k SIT. Trenutno imam MX400, za katerega sem dal 21k SIT :D


Sicer pa tudi jaz Radeona 7500 ne bi kar tako odpisal. Za nekoga ki potrebuje podporo več monitorjem, se ukvarja z videom ali ima LCD z DVI-jem je tale Radeon daleč najboljši nakup. Res da se v igrah ne more primerjat s Ti200, ampak igre niso vse! Sploh pa je čist kul tud v igrah, pa še na vseh ostalih področjih je veliko v prednosti pred GF-jem (no, mogoče ne kar se kvalitete driverjev tiče).

Muflon1 ::

Tako se govori! Zmagovalec dvoboja Radeon 8500 Geforce 3 Ti je....Radeon!

Bomo videli kakšno bo stanje z prihodom Geforca 4 in R300...

Filo ::

Test je nor....
Je pa fora mam frenda ki si je nabavu Geforca 3 ti500. EJ......brez veze slika je čist ista k pr mojmu voodoo3 3500.....razlika je samo v tem da ima več fps-jev.

chuck: kartica voodoo3 ne dela skorjašnjih nobenih problemov, če so driverji za grafično pravi, ki ustrezajo in pa da so te driverji dobri pol že nebi smelo delati nič problmeov.. Kot primer dobrih driverjev za voodoo-je so zame te driverji ki jih imam zdej in omgočajo veliko novih funkcij, ki mi pomagajo da mi dela moj voodoo tako kot se spodobi. npr rtcw mi dela z vsem na high na 800x 600. Dela mi sicer z 35 fps-ji, ampak je zadosti.

spucek ::

:D:)):)):PSoftwerski t&l ma pa itak vsak računalnik z 3d pospeševalnikom!!!!!!!!!LOLOLOL:D:D

spucek ::

Hm ...vam pa res meče komentarje kakor se mu zlubi!!!>:D
No ,to je blo namenjeno pod članek o Kyru II ultra!!!!:8):O:(:(

kockish ::

ABIT Siluro Titanium200 GEFORCE3 64M DDR TvOut DVI 236,00
ATI RADEON 8500 LE 64M 4X DHead Tv-Out Dvi Bulk 248,00

bi kdo kupil geforca? dvomim.

Sergio ::

recite kar hočete, ampak cena BOX verzije LE radeona 8500 je nekaj nad 80 jurjev. pa saj sem v testu napisal, da lahko OEM verzijo dobite za mnogo ceneje... kaj se pritožujete?

radeon 7500 ::

pritozbe letijo predvsem na previsoko oceno Titaniuma. Slika titaniuma in voodoo-ja 3500 je na rtcw ista z razliko fps-jev.
Ogromna razlika pa je med 8500 in voodoo-jem 3500. Prvi uporablja v tem spilu truform in RAZLIKA JE!!! ne samo v fps-jih. temu se rece nova tehnologija.

in DVI je majhen spodrsljaj? OPROSTITE, AMPAK ZA TA DENAR...

skratka.-PREVISOKA OCENA GEFORSA.
;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AnandTechova primerjava procesorjev za igre

Oddelek: Novice / Procesorji
3811367 (7972) Mipe
»

[M-XXXX] Primerjalni test Radeona 4870

Oddelek: Strojna oprema
121763 (1523) DJ MartiNi
»

Test 4850 ter 3870

Oddelek: Strojna oprema
464403 (2646) krho
»

Radeon 9800 pro

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382575 (2575) Radiant

Več podobnih tem