» »

"Limanje" hladilnikov

"Limanje" hladilnikov

bobby ::

Nisem hardware stručko ampak zanima me naslednje: kako za vraga prilimaš hladilnike na ram in proc. pri grafični karti??? S čim??? Mogoče malo butasto vprašanje ampak nevemo vsi vsega.
bobby

mmisv ::

na robove daš kaplico sekundnega, na sredino pa mal termalne paste pa nalimaš gor
Čist trivialna stvar...

bobby ::

A to je to al kaj???? sem pa mislu da se kakšna zadeva kup (varianta obojestranskega selotejpa z zelo dobro prevodnostjo toplote). karkoli že, če pozna kdo še kak drug način,...

Marjan ::

obstaja pa celo nek profi lepilo, ki je hkrati tudi termalna pasta, ampak tega v Slo ne bos dobil :'(

naredi tko kot ti je reku mmisv, tko se dela in preverjeno deluje!


btw a kdo ve pri kolko °C sekundno lepilo popusti?
(upam da ne pred 60°C >:D)

zizi ::

Nabaviš ArcticSilver2 Thermal Epoxy pa je!!:D
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

Nigga ::

kaj sekundno lepilo pod veliko temperaturo spusti??
Too Drunk to Fuck

msmiha ::

Zraven Blue Orba se dobijo termalni traki kateri so na obeh straneh lepjivi in prevajajo dokaj dobro temperaturo nažalost se pa ne morejo kosat z nobeno termalono pasto. Najboljši je res tist kar so že prej govorili

BTW Sekundono lepilo ne sposti tak hitro.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

element ::

Termalni trakovi vsi po vrsti sux! Na robove čipa malo sekundnega, ostalega namažeš z termalno pasto, stisneš, počakaš sekundo in je. :) :D

Kriko ::

Kaj po namazu termalne paste se jo stisne takoj na proc in ali kolko časa se počaka preden lahko zaženemo računalnik? Zanima me tudi kake so termalne ki jih dajo zraven hladilnikov??

Tomi ::

Odvisno od lepila, samo bi moral prej skuriti ram, kot pa bi lepilo popustilo. Tako da ni panike.
metrodusa.blogspot.com

Ark4nge| ::

Živ, fora z lepilom na robovih je preikušena in deluje. Mene pa zanima kaj je boljše termalni trak al lepilo na robovih in na sredini termalna pasta? Glede velikost oz. majhnost čipov (recimo rami) bi jaz poiskusu termalni trak. Kje se ga da dobit pri nas?

LP
Višje! Hitreje! Močneje!

Bungee- ::

Pred kratkim sem videl da imajo v elektro stacunah tako imenovan thermal output kit (Loctite). Nisem 100% ampak mislim da je nekaj takega kot lepljiva termo pasta. Kot sem rekel ne vem 100% lahko je samo termo pasta, vredno bi bilo vprasati ... 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

borchi ::

kje si to vidu? mi gre že na živce, da sprašujem "a mate toplotno prevodno lepilo", potem pa itak veste kaj sledi.... izbuljene oči ipd.
l'jga

AtaStrumf ::

Na RAM je pač treba limat, ampak na grafični proc pa se da lepo namestiti hladilnik z dvema plastičnema zatičema, ki sta priložena Blorbu. No ja pod pogojem, da ima grafična na PCB-ju luknje zanje in to na pravem mestu. Moja jih ima in sem jih kar lepo izkoristil. Ramčkov pa ne hladim, pa se navije na 220 kar bo kar zadostovalo.

Bungee- ::

Tisto pasto oziroma Thermal Output Kit sem videl v IC-ju in v HTE-ju, vrjetno pa ga imajo se kje ...

Link na eno tako zadevo:

Loctite Thermally Conductive Adhesives
8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

msmiha ::

Pomoje se ne more primerjat to lepilo s kakšno termalno pasto še posebej ne z ono ko jo prodajajo pri Megahitu
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Bungee- ::

Seveda se tega ne da primerjat s pasto, je pa vseen boljs kakor bi recimo samo prilimal hladilnik gor s kaksnim sekundnim lepilom. Vendar ce ravno hoces hladit rame ali pa kaj podobnega, mislim da je to lepilo se vedno veliko boljse kot pa termoprevoden trak ali kaj podobnega. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

morphling1 ::

Kot sem gledal podatke o Loctite termalnem lepilu ima najboljsi model toplotno prevodnost 1.33W/mK, najslabsi pa se vedno "dobrih" 0.88W/mK
kar je zelo dober podatek. Ok ne more se primerjat z arctic silver 2 ki ima ~ 8W/mK (ta je najboljsa, ostale srebrne imajo okoli 5W/mK), se pa brez tezav kosa
z raznimi Konrad & Co. pastami (silikonska z cinkovimi oksidi), ki imajo prevodnost okoli 0.6-0.8 W/mK , paste z Aluminijevimi oksidi jo imajo okoli 1W/mK , z bakrenimi pa okoli 2W/mK , 3M termalni samolepilni trak ima pa toplotno prevodnost samo 0.45 in je drag ,ter razen tega da je prakticen,
bolj neuporaben za kaksne dobre prenose toplote. Najboljse termalno lepilo pa je seveda Arctic silver thermal epoxy , dvokomponentno lepilo z prevodnostjo
okoli 7.5W/mK
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperature in nihanje voltaže

Oddelek: Navijanje
311690 (1380) >>><<<
»

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
656003 (4595) Keyser Soze
»

A je važn s kako pasto namažem proc? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594367 (3734) C_maniak
»

najboljša pasta (pa ne za zobe)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131518 (1351) misko
»

thermal compund

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5933 (797) Binji

Več podobnih tem