» »

A je važn s kako pasto namažem proc?

A je važn s kako pasto namažem proc?

«
1
2

C_maniak ::

Torej mene zanima če je važna vrsta, kvaliteta paste. Kr sm ga namazu, zato kr se mi je pregrevu, sam ni kej vlk učinka. Par stopnj. Mam AMD XP 1700+ pa 60-70 stopinj.

Trupl0 ::

stari to je RES PREVEČ...meja je 80. Pasto morš namazat ne pretanko in ne predebelo...sam tolk da prekriješ zračne luknje...hehe nism exspert...drgač pa hitr znižat da ti ne bo kej šlo
If you are going through Hell, keep going !

C_maniak ::

Ja, to že, sam mene zanima vrste paste. Kaka more bit. Če so sploh različne.

Fury ::

so razlike sam ni nekih blaznih...

_Dejan_ ::

jst trenutno uporabljam artic silver 3
ta pasta je vredu.

burkiburke ::

To ni res, razlike so dosti velike med slabo in dobro pasto! Boljše nic ne dajat gor kokr slabo pasto!ArticSilver 3 je zelo dobra, nevem ce je kaj boljšega prišlo na trg. Prej nej jo daš gor, lepo očistiš in odmastiš hladilnik in proc. Naneseš jo s kakšno kartico "tudi cisto" (bancno...) v ravnomernem tankem sloju na proc in daš hladilnik gor (nej prevec levo desno...). Ta pasta cez 2-3 dni cist poveze komponente in se skruti te se se zniza temp...

LP Burki

MI_KO ::

Meni dela lepo s titanovo. Kaj si res zelo predebelo namazal al si kr zobno pasto uporabil?

C_maniak ::

Ma ne čist lep sm namazu. A pol pravš burkiburke, da morm par dni počakat? Sej sm si hotu arctic silverja nabavt, pa sm šou v eno štacuno, pa reku če majo, pa je reku, da te glih nimajo pa mi je eno kr šenku:D . Sm reku OK, bom probu. A pol mi predlagate, da si artic silverja III kupim??|O

Yacksy ::

Po mojem je brez veze dajat 3 jurje za pasto. Jaz uporabljam Titanovo, pa sem s temperaturami povsem zadovoljen. Pa tudi če misliš nabavit to pasto, ti ne bo temperature zbila za 20 stopinj. Daj ti raje poglej, če si prav hladilnik gor dal, ker toliko je pa malo preveč vroče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacksy ()

_Dejan_ ::

jst sm mel prvo eno belo pasto pa sm uporabil artic silver3 pa je temparatura padla za 6 stopinj.
Ker hladilnik pa maš gor? Če je zalman pol ti bo temparatura okol 50stopinj.
jst mam titanov hladilnik in XP1700 tbred A pa je max temp 37stopinj.

C_maniak ::

Gor je vse sigurn prov. Mam vulcano 7 pa AMD XP 1700+ @ 1700. Kr že takoj k sm ga iz trgovine prnesu, je bil tk glasn. Ne vem zako ne gre dol tmp:O !!!

Yacksy ::

Misliš, da odvitje procesorja ne bi zmanjšalo temperature?

ghibly ::

Stvar je taka, ali si nerodno namestil hladilnik, ali si dal preveč paste, ali ti senzor ne kaže prave vrednosti.

Lahko ti povem le moje izkušnje: ko sem prvič namestil hladilnik sem dal preveč paste in sem imel 53 C. Potem sem višek paste odstranil in ponovno vse skupaj sestavil in sem imel 45 C.

Tako, da ti predlagam, da se malo poigraš s hladilnikom in če ti ne rata pol pelji na servis.

morphling1 ::

Razlike med termalnimi pastami so ob res tankem nanosu in dobrem stiku hladilnika in procesorja praktično neopazne. Važna je samo ravnost dna hladilnika ter dobra pritisna sila, ker na ta način bo debelina termalne paste kako tisočinko mm in na tako majhni razdalji ne bo nobena pasta pripomogla ali poslabšala tempereature za več kot kako stopinjo. Razlike v lasnostih so že velike recimo AS3 ima toplotno prevodnost okoli 9W/mK navadne silikonske pa tam okrog 1.5W/mK (samo za primerjavo trgovski baker ima prevodnost 380W/mK) ampak če daš vse to v skupno enačbo kjer je debelina plasti tako minimalna kot je ob dobrem stiku, potem razlik praktično ne bo. Seveda pa se z debelino plasti nanosa, razlike začnejo večat. Dobra pritisna sila in ravnost hladilnik je neprimerno bolj važna zadeva kot sama termalna pasta.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

C_maniak ::

Krull!: Probu sm že dvakrat. Ta prvič sm dal res čist mal, pa sm bl tk čudn razmazu. Pa sm dal pol 2. čist mal več, pa je isto. Pa to se pregreva že od takrat ko je bil sestavlen. Pa ne z moje strani. Pač iz trgovine. Glede tistga, da mi vrednost narobe kaže. Možn, sam zdej mi to ni glih važn. Jez bi rd sam vent. stišu, kr ne vem, zako se tk vrti (4500-5000). Zgleda da zato, kr je proc vroč. Tk da verjetn tist nč narobe ne kaže. Aja, še neki. A lhk mogoč kej vpliva na tist sentor, ko je na ventu gor (vulcano 7)?

C_maniak ::

Aja, še neki. Ne vem kdo mi je reku, da nej počakam 2-3 dni, da se paste skup poveže al neki tajga. ?????? Drži to?

C_maniak ::

Yacksy, če bi odvil proc pol ne bo blo to več to. Pa sej ni glih ne vem kak navit. Pa sej je prej tud kr visok hodu. Po mojem več k za 5-8 ne bi zmanjšu. Lhk probam, sam...
Aja, prejle sm v biosu opazu, da lhk naštimam "therrmal option" za proc. Možnosti so:
-auto
-disable
-throttle
-shut down

Kak predlog?

VSE PROBI, ne? >:D Ja, sej bom.:)

krucymucy ::

Tist ˝senzor˝je v bistvu temperaturo odvisni upor ... če tisto odščipnes stran pa namesto tistega vezes gor potenciometer da si bos sam nastavljal vrtljaje ...

C_maniak ::

Mal več povej o tem potenciometru. A to pač pol skup spravš, pa lhk pol sam nastavš kok hitr se ti vrti. Ja sej se mi zdi, da sm nek gledu tole dons. Ja sam če se mi bo pa počas vrtel, se mi pa pa proc še bl grel, tk da je v bistvu edina rešitev, da procu temp zmanjšam, al pa da novga venta kupim. Baje je Glaciatech igloo 2500 silent breeze 462 al neki tajga kr v redu 8-) , sam ga nism pr nobenem ceniku vidu. A kdo mogoč ve, kje bi ga mel?? Kr je ful tih, pa še v redu ocene je meu pr vsem.

Blisk ::

Bral sem na tomshardware, da je pasta kr dot pomembna, ampak pr tok tanki plasti, niti ne, ker v bistvu samo zapolni neravnine.
Drugo pa je, če daš premal paste, da bi zapolnila neravnine, je isto kot da je ni.
Jst dam gor kr dost paste, s tem, da potem ko je hladilnik zmontiran gor, tega 2x zasučem, da se odvečna pasta in mehurčki iztisnejo, pa je blo do zdej zmeri ok.
Moj proc ni navit in ma 41stC, pr vulcanotu 7, na 2 jurja vrtljajih.
Po moje, njegov hladilnik ne leži ravno na procesorju, pač pa pod kotom, tok, da se del procesorja tišči, ker drgač bi mu itak zgoru, lahk pa da ma tud kako smet vmes.
Zdej če je to že 2x zmontiru, pol zna bit neki narobe s proc.
Najbolš spolirat hladilnik, preverit, če to vse lepo ravno stoji (seveda ko je plata zuni na mizi), pa še vse 1x zmontirat.
Če ni bolš, pa reklamirat.

C_maniak ::

Sej hladilnik je čist gladki, pa lepo spucan, pa tud nč ni vmes. A pa zarad tega, ko sm to šaru no mi lhk garancija poteče :O ??

Fury ::

zna bit da mas postran vent...

Fury ::

mislm.. hladilnik cel..

C_maniak ::

In kok bi to popravu??

Fury ::

hmm... sponka je lahko kej narobe obrnena vec pa ne vem :)

burkiburke ::

Ej >>(C maniak)<<,
a kolk mas temp v ohisju? Ce je visoka se zastonj pogovarjamo o temp. na procu! Daj mal vid...Burki has spoken, LP

C_maniak ::

V ohišju je okol 45. Zako je to zdej važn. Sej zato je tk vroč, kr se proc tujk greje.

ghibly ::

That's right. Težko, da se ti bo CPU ohladil, če hladilnik hladiš z zrakom, ki ima 45 C.
Poskusi odstranit stranico (očitno nimaš zadosten pretok zraka skozi ohišje).

C_maniak ::

Sm zdej ofnu, pa je šou proc na 50-57. Ja sej zadi je res takoj stena, pa ne more it vn. A pol si nej še en vent kupim??

MI_KO ::

Lol, tolko hrupa za tako banalno zadevo!

Sem že prej mislil vprašati, pa se mi je preneumno zdelo. (ne mislim tebe maniak, ampak nastalo situacijo)

Valda, prezrači savno in daj kaka dva, tri ali pa kr šest ventov not. Pa btw. kak ti je uspelo na 45 zakurit, kaj maš računalnik v omari, le poleg radiator, odprt ogenj,...

Pri meni je trenutno užitnih 27°C, brez dodatnih ventov, na primer.

V kaki vročini eni živijo, c c c,...

burkiburke ::

Ja prav tako, par ventilatorjev...
Dol vpihujejo, gor izpihujejo. Poskusi kaksno tisjo varijanto, ali potenciometre- da reguliras, kajti ce ne, bos imal obcutek da si zraven airplana:-)
Ze vidim da bo Cmaniak cez kaksen mesec zacel vprasati o vodnem:-)
Burki has spoken, LP

C_maniak ::

Ja OK, lhk si našopam ful ventov not, sam ni mi jasn zako jih glih jez rabm. Drugi majo brez, pa so na 40 pr zaprtem ohišju, jez ga pa ne spravim pod 50 pr odprtem. Sej tud če bom meu 6 ventov not, ne bo boljš od odprtega. Torej pod 50 ne bo šlo. Kot sm že reku, ni mi jasn zako glih jez rabim tujk ventov |O !

burkiburke ::

Jaz sm imel otprto stran in + 4 venta in to na P3! Zdaj imam vodno in sm srecn clovk:-)
Razlogi zakaj ti imas toliksno temp v ohišju; slabo ohišje, majhno, prenatrpano, neprezraceno, polno hard diskov, itn... Ce ze kupujes vente kupi 12cm. Najbol se splaca...Burki has spoken, LP

C_maniak ::

Konf. je: ASUS A7V266-C, AMD XP 1700+ @ 1750 Mhz _ vulcano 7, 256 DDR, GF 2 MX 400 al 440 64 Mb, 80 Gb (sam edn), DVD, RW (40x12x48x), napajalnik 300 W v midi tower ohišju (čist običnem). Kujk me pa pride vodno. Vse skup mislim.

MI_KO ::

Maniak, nekje se ne razumemo!

1. Kolk maš temperaturo sobe. (V kurilnici ti tud vodno ne pomaga.)
2. Je blizu računalnika npr. radiator ali kaj druga vročega
3. Lahko zrak nemoteno teče v in iz računala ali ga imaš (bognedaj) v omari.

Vodno ti bo generalno stanje le še poslabšalo, samo proc bo bolj hladen.

a.) Imaš senzor drugač nastavljen? Preveri če so rebra vroča.
b.) Malo odvij zadevo. Pa potem status report!
c.) Kupi drug hladilnik.

C_maniak ::

Torej...

1. Zaenkrat še nism v kurilnici :D :)) . Okol 20 stopinj je. Mal več mogoč. 23.
2. Hja, zdej potim je radioator vroč zroun, sam polet ko je radiator mrzel tud ne gre nižje.
3. Nimam ga glih v omari :) , sam pa ne more it glih lepo vn (kot sm enkrat gor že omenu). Sam zdej mam tud stranico dol dano, pa vseen ne gre pod 50.

a) Kok mislš senzor drgač nastavlen?? Sm mal pošlatu, pa so mlačna. Kamot bi lhk gor roko držu. Brez problema.
b) Probal. Ni dost boljš.
c) Ja, zdej smo spt tm. Zakaj bi mogu menjat, če je pa dost dobr hladilnik za tak proc.

Ok, pa thanx, k si se mi tk posvetil.

:))

MI_KO ::

Če mene vprašaš gre za napako a)

Senzorji so mal narobe. Če pošlataš hladilnik pri 50 bo že kar pošteno bolj topel glede na okolico. 45 ne boš dosegel pri odprtem ohišju nikol!

Poglej v Biosu. Tam boš lahko prave temperature videl, pa tud če je kaj nastavljeno kar nebi smelo biti.

Aja, pa en ventilator nikol ne škodi.

C_maniak ::

V BIOS-u so iste temp. Sej ti programi tk iz BIOS-a vn pobirajo padatke, a ne? Neki je še mogoč za oment. Voltažo mam jez nastavlena na 1.7, v programih mi pa kaže 1.84. Zdej če bi blo res tujk, bi se lhk zarad voltaže tulk grel. Sam v BIOSU (tm ko so podatki o temp. pa tem) mi pa voltažo kaže 1.77, tk ko v resnici je.

C_maniak ::

Še kak predlog na tole??

joeblack ::

jaz mam isto plato pa proc pa mam temp. proca 57 ohišja pa 33
Hladilnik je Titan,pasta tut sem že parkrat dol vzel pa namazal malo ali pa veliko pa ni spremembe,probal pa sem tut Coolermasterja ,ki je bil na enem XP2000 in je bla temp proca 40 brez dodatnih ventov (jaz mam enega za not ijn dva za vun od zadaj)
mislim da bo to zaradi plate al pa proca
Nikakor ga ne uspem spravit pod 50
Talking on flat is easy!

C_maniak ::

Končno še en ko ma isti blem!! Pol zgleda, da ta plata čudn meri, al kok.
Ja sam kak proc pa maš?

joeblack ::

xp 1700 palomino
Talking on flat is easy!

C_maniak ::

Aha, isto torej. Kulk ti v programih kaže voltažo. Ne v BIOSU; v kakem programu za merit.

MI_KO ::

57 je ca. normalna (sicer dokaj visoka) temperatura za 33°ohišja pri obremenitvi. 60-70 pa je preveč!

Nesi hudiča na balkon pa bi padlo!

C_maniak ::

Kr na balkon pravš:D ??! Jez mam 57 (ko špilam) pr odprti stranici.
Joe, dej poglej tist za voltažo.

smirnof ::

kaj mislte hladilniku IGLOO Silent Breeze 462?
glasnost je le 19db, pravi balzam proti vulcanotu 7+

joeblack ::

bom pogledal dans popoldan ker zaj sem v službi
mam pa ASUS PCPROBE,tisti ko je zravn CDja od plate
Talking on flat is easy!

C_maniak ::

Ja, tegale sm glih zadnjič tukile gledu. Sam v nobenem SLO ceniku ga nism vidu :O . Ka kdo mogoč ve kje bi se ga dal nabavt??

smirnof ::

C_maniak ::

Thanx. :D Kr zadnjič sm tud pr jae gledu, pa ga še niso mel. Ja pa a bo šou pol proc nižje? No, vsaj vent bo tišji.:) Sam res ne vem kaj je narobe....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Athlon XP 2600+ nad 70° nato...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271526 (1044) Pyr0Beast
»

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
655980 (4572) Keyser Soze
»

Presneta temperatura, kako je to mogoče???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211204 (768) krucymucy
»

"Limanje" hladilnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172156 (1945) morphling1
»

najboljša pasta (pa ne za zobe)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131516 (1349) misko

Več podobnih tem