» »

So MS Windows končno nared za povprečne uporabnike?

So MS Windows končno nared za povprečne uporabnike?

Kiberpipa - Pojavlja se vedno več vprašanj, ali so Microsoftova Okna končno postala pravšnja tudi za namizja povprečnih uporabnikov?

Nekdo je odgovor poizkušal poiskati tako, da je naložil WindowsXP. Izdelek je nato temeljito preizkusil in prišel do zaključka, da kljub njegovim velikim upom Microsoftova Okna vendarle še niso uporabna za povprečne ljudi. Očitno bomo morali še naprej ostati na Linuxu...


Dodatek: za vse, ki še vedno niste ugotovili: GRE ZA JOKE

23 komentarjev

Sid Izprijeni ::

Jojmene! Pa sej je logično. Sej avto se moraš tut naučit vozit in rabiš za to nekaj ur(uradnih ali neuradnih :D ) + še precej, da res obvladaš. Isto je z računalnikom in OS-ji. Najprej šola, pol uporaba. Povprečni uporabniki ne bi smeli pričakovati, da je pa računalnik kot multipraktik s par gumbi in nekaj funkcijami. In ko enkrat obvladaš toliko, da si sam pedenaš računalnik in bi rad nucal kišto predvsem za pisanje in risanje, pa malo za špilanje, ipd. brez velikih stresov, kateri OS boš nucal: starejšega zanesljivega in preizkušenega ali najnovejšega in še neraziskanega, ki MORDA ponuja 105% toliko kot starejši?

A ve kdo odgovor? :D
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

minmax ::

in case you didn't notice...



gre za satiro... :)

bf4ed ::

Sid Izpirjeni
Microsoftova Okna vendarle še niso uporabna za povprečne ljudi. Očitno bomo morali še naprej ostati na Linuxu...>:D

Dr_M ::

ostati na linuxu? :D :D :D :D tale je huda:D :D jest se neki casa ne bom su na linux...ostajam na windowsih, ker mi je linux neuporaben - nimam z njim kej pocet.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JLP ::

Jah to je pa čist tvoj problem. Moje sožalje.
Live long and prosper!

Ziga Dolhar ::

Minmax: za 'hecnosti' uporabljamo kurzivno pisavo :P.
https://dolhar.si/

Sid Izprijeni ::

> in case you didn't notice...

>

>gre za satiro... :)



Oh no, menda sem opazil. Komentiral sem pa kar na splošno, da sem pač svoj piskerček pristavil. ;)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

pro2c ::

"Minmax: za 'hecnosti' uporabljamo kurzivno pisavo :P"



..ce pa je post cisto enak ostalim...
--- www.DrinkProg.com ---

Dr_M ::

JLP ah to sploh ni problem ce se mal vec s compom ukvarjas, sploh pa ce kej pametnga delas. za igrce mam pa itak mal preslab comp...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blazz ::

Čist bedna bedna novica...
Linux sucks (vsaj dokler ne bo delval tko k bi mogl)

mathjazz ::

Blazz, a potem ti se kar vztrajaz ob Oknih? Skoda, predlagam ti, da si namestis kak pravi operacijski sistem.:D
www.getfirefox.com

tejo ::

Tud zame je linux popolnoma neuporaben (za domačo uporabo).

(Maniac) ::

Tale "novica" je bla čist sick & twisted

minmax ::

Halo ... vidim da pol folka ni zaštekal sploh da gre za _parodijo_

... parodijo na butaste članke ki imajo navadno naslov "ali je linux končno uporaben za domače namizje"...

PARODIJA PARODIJA PARODIJA :)

Ziga Dolhar ::

Mnja...

Problem je, da to, da gre za parodijo, v članku piše čisto zgoraj v ležečem tisku, ki pa je v kontektsu zlo neopazen ...
https://dolhar.si/

tejo ::

Jest sploh nisem članka odpru, sem sam novico na hit preletu tole na s-t :|

Jeebs ::

Mislm, da lahko čas, ko bo to možno, da se bo povprečni uporabnik usedel za računalnik in ga uporabljal tako enostavno kot vilico in žlico štejemo v stoletjih. Če pa gledamo na VSE uporabnike računalnikov na svetu, pa nikoli ne bo tako. Še vedno je treba imet človeka, k napiše program, odpravi hroščke, naredi računalnik... A ni tako?
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

minmax ::

kako lahko folk sploh komentira novice, če ne preberejo originalnega članka ?
in kako lahko folk prebere originaln članek, brez da bi zaštekal, da gre za parodijo?

damn... od slo-techerjev sem pričakoval mal višje standarde, kot da še preden do konca preberejo kliknejo komentiraj in napišejo komentar ki je čisto mim, zato ker niso zaštekal...

Sid Izprijeni ::

Sej ni panike. Je pa pač tako, da nas veliko samo prebere novico na Slo-Techu, ker se ti ne ljubi brati celotnega članka. Komentar gre zato pogosto zgolj na tisto, kar je zapisano na Slo-Techu...
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

(Maniac) ::

Ok

Nočem težit, sam mislim da je na internetu en kup bolj zanimivih novic kot je bila pa tale, za parodije je pa loža . . .

minmax pa brez panike, no

Makaron_hater ::

Sam imam naložene kar tri operacijske sisteme. Windows98, WindowsXP in Linux. In NAJMANJ uporaben, NAJBOLJ hroščat in najbolj POČASEN je prav Linux. Človek se navadi, da ko odpreš okno v Windows-ih, se ti okno prikaže v trenutku! V Linux-u nimaš take sreče. Tam čakaš, pogosto brez indikacije da računalnik sploh kaj dela. Po treh minutah pa se ti odpre težko pričakovano okno. Pa še VSI uporabni programi delujejo le na Windows-u. Celo nekateri kosi strojne opreme delujejo le pod okriljem Windows sistema.(modemi, mrežne kartice,...)
Linux definitivno ni za UPORABO, kaj šele za uporabnike.
Edina dobra stran Linux-a je to, da je zastonj. Tu se dobre strani končajo.
Se pravi... če si res en Joe Revnič brez kančka kleptomanskih sposobnosti, potem si obsojen na Linux. Drugače pa z veseljem uporabljaš Windows.
In ne mi zdej o slabosti Windows sistema!! Če bi toliko ljudi kot jih uporablja Windows, uporabljalo Linux, potem bi se na grmadi pekel Linus Torvalds, ne pa Billy.
Res je novica mal bedna in moj komentar definitivno ne sodi v odgovor parodicni novici. Ampak je pa smešna tale novica. Samo še smejat bi se moral naučit. NOT!

skyy779 ::

minmax: če folk toliko folka ni uštekalo fore, je očitno fora zanič, pač zelo preprosto.... :-)

zamzamcola ::

makaronar, al kaj si že, si že slišal, kaj pravijo naši nekdanji rojaki: Nije žžvaka za seljaka! Sam tko, na moji muzejski mašini (kmal bo naštela 6 let) rab KDE 2.2 manj časa za odpranje oken, če pa maš kakšen IceWM (made in Slovenia, kako heretično!!!), pa laufa ko šus, tud KDE-jevi programiUporabni programi???? Zraven Linuxa sem dubu vse, kar je treba za dom, fax in ostalo (sam LyX sm mogu posebej downloadat) in dela dost boljš kot ekvivalentna roba za polkna (ja, sprobal sem že vse živo) Glih če si kmetavz, maš polkna, kr ti jij vsili še bolj kmetavzarski prodajalec, ti kot ovca pa ne znaš narest FORMAT C: in težit M$-ju, naj ti vrne dnar za neki, česar sploh ne uporabljaš! BTW, Linus je začel pisat Linux, dans pa to počnejo v glavnem drugi, sam tolk, da ga ne boš mešu z Billom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemško zunanje ministrstvo pojasnilo razloge za vrnitev na MS Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5414053 (11972) BigWhale
»

64-bitna Okna XP za vse 64-bitneže

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
82718 (2718) antonija
»

Izšel je Red Hat Linux 8.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
101798 (1798) smash
»

Lastniki Windows XP, pozor!

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
342515 (2515) matter
»

Audigy in njega gonilniki

Oddelek: Novice / Grafične kartice
51608 (1608) Dami

Več podobnih tem