S podatki je križ. Enkrat jih je preveč, drugič premalo, njihovega prenašanja pa raje ne omenjajmo. Da bi bilo življenje z njmi lažje, so na X-Bit Labs primerjali pet t.i. USB pogonov, katere na računalnik priključimo prek USB vrat, podatki pa se na njih shranjujejo elektronsko ter popolnoma brez premičnih delov. Sliši se odlično, kako pa je s tem v praksi?
Praksa se ponovno bistveno razlikuje od teorije. X-Bit Labsovci so namreč ugotovili, da te naprave dokaj -- približno 10 % -- obremenijo procesor, prenosi pa so, milo rečeno, mizerni. Na njihovo merjenje v megabajtih kar pozabite, saj celo enomegabajtnega prenosa ne boste dočakali. Klik!
majmuni kje so dobli 256 mb modele tak poceni? pri nas so 128 mb okrog 18ksit naprej.
offtopic: mchusch pohvaljen da vsaj delen izid testa/članka napišeš. to mi je všeč.. pol vsaj dobim veselje pa še sam pogledam članek. lahko bi še edino omenil da gre za 256 mb modele pa približno ceno.
Pomoje ne bojo hmal na usb 2.0 ker tistega medija noter ni sposobno brati pri takih hitrostih, tle je pomojem še usb 1.0 preveč. Nevem no. Js sm z readerjem za compactflash kartice na usb 1.0 bral pa se mi je zdela zadeva zlo počasna. Pa tud enkrat sem bral da tud če bi delal diske s to tehnologijo (ki bi bla tudi zelo draga) bi bili zelo počasni.
Nevem, nej pove kdo k ma več pojma o dejanskih hitrostih CF in SM kartic, js mam bolj slabe (počasne) izkušnje z njimi. BTW a sploh obstajajo CF/SM readerji k so prklopljeni na USB 2.0?
se bo dalo hitrost tudi na usb2 poštimat... da bi bli pomnilniški čipi prepočasni... jeah right... zato pa imamo ob procesroju disk namesto L1 cache. vprašanje je samo kolko večja bo škatlica za usb2
sej ze obstajajo za USB2.0. hitrost je pa cca 4-5mb....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
Prenos je okoli 700KB/s, pri veliko datotekah se dokaj zniža.
Po lastnih izkušnjah je dosti bolj uporaben od CDRW za dnevni prenos podatkov. Vstaviš, v sekundi je pripravljen, nobenega čakanja na brisanje ali formatiranje, skratka namesto disket je idealen. Za arhiviranje in prenos večjih količin podatkov pa še vedno CD-ji.