» »

Macromedia Flash MX

Macromedia Flash MX

ZDNet - Na spisunjenje dotične novičke sem sicer želel počakati vsaj do trenutka, ko bi si stvarco ogledal ter posledično spisal malce globljo novičko, a na račun ogromnega povpraševanja (če gre verjeti Macromediinim besedam) mi še vedno -- tri dneve po splavitvi -- demo verzije še ni uspelo dobiti. Zatorej teorija.

Verzija MX je že četrta po vrsti z drastično spremenjenim vmesnikom. To se sicer niti ne sliši tako hudo, a zna biti resna težava: če gre verjeti besedam znanca, ki je sicer hud poznavalec Flasha in ActionScripta, da se mora večine stvari naučiti znova. No ja, vsaj razumevanje filozofije Flasha tukaj pomaga. Macromediini programerji so se nas končno usmilili ter vnesli predpripravljene skupke kode, kot recimo gumbe ter 'scroll bare'. Hvala vam! Hvalevredna je tudi poteza avtorjev, ki se vse bolj osredotočajo na razsvetljevanje programerjev, da Flash ni zgolj oz. predvsem namenjen opravilom, kot so 'intro' filmčki ter bleščeče strani, ampak predvsem zelo dobra tehnologija, kjer bi programerji večji poudarek morali dati na samo uporabnost.

Malce bolj poglobljen pregled sem našel na ZDNet-u, poskusno verzijo pa si snemite tukaj.

4 komentarji

R0K ::

Četrta po vrsti ? To pa nebo držalo.

Ziga Dolhar ::

Kaj te moti?

kuntek ::

Verjetno ga moti to, da je zadnja verzija Flasha bila 5.

Ziga Dolhar ::

Ahem.

Ona štirica je bila mišljena kot četrta verzija flasha, v kateri so večje spremembe uporabniškega vmesnika. Tako nekako sem tudi zapisal :].

lp,Ž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Incident Knight Capital in slaba programska oprema, ki poganja svet

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4714692 (11599) Poldi112
»

Kaj točno pomeni high-tech?

Oddelek: Kaj kupiti
321849 (842) batista bomb
»

Pipin odprti termin: Bližnje srečanje 4. vrste - KDE4

Oddelek: Novice / Kiberpipa
314533 (3387) Phoebus
»

Iščem Izdelovalca spletne strani!!!!!!!!!!!

Oddelek: Izdelava spletišč
422994 (2129) Matev
»

O Doomu 3 in ostalih malenkostih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
574863 (4863) Sc0ut

Več podobnih tem