» »

Iščem Izdelovalca spletne strani!!!!!!!!!!!

Iščem Izdelovalca spletne strani!!!!!!!!!!!

zjda ::

Pozdravljeni!
Iščem osebo, ki bi mi naredila spletno stran! Seveda proti plačilu:)) :))
Podrobne informacije na 040/426-062
Hvala

root987 ::

Kaj več informacij o tem kaj bi se naj delalo, za koga se dela, kakšni so roki, ipd. pa nebi razkril?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

gofra ::

Takšnih je miljavžent, zjda. Bodi no malo bolj specifičen ;)

nodrim ::

no .. dejmo dejmo .. več informacij :)

bo statična, dinamična, namen, koliko podstrani, vsebina?

zjda ::

Najprej naj vam povem, da se na izdelavo spletnih strani sploh ne spoznam!!
Sicer pa imam nekatere pogoje... Stran bi morala biti dinamična, ker bi osveževali novice. Konec koncev vam vse razložim po telefonu. Ne bi rad, da bi cela širna Slovenija vedela za koga gre ampak da bi ta informacija ostala med mano in potencialnim izdelovalcem. Gre se za hitro rastoče podjetje, zato bi rad da bi bila stran na nekem nivoju:))
Rad pa bi videl ideje, osnutke, morda že izdelane strani ter bi se na podlagi njih odločil... Iščemo kreativnega ustvarjalca:)) :)) :))
Ajde no za dodatne inf, mi pište zasebno
LP

Myth ::

Ne bi rad, da bi cela širna Slovenija vedela za koga gre ampak da bi ta informacija ostala med mano in potencialnim izdelovalcem.

16785 ljudi je registrirano na slo-techu. Zdaj če zaokrožimo na 20k je to še vedno komaj 1% Slovenskega prebivalstva. Torej, z informacijami na plano. :))
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

zjda ::

Stran, ki mi je zelo všeč je www.rima.si. Ampak ker je to avtorsko delo, je ne smemo kopirati ane?:) Extrem pa je www.sctitalia.com. Sedaj pa potrebujem nekaj vmesnega, unikatnega8-) . Morda stran, ki ima na začetku kako animacijo...
Fantje, ne vem! Z idejami na plan!:D
LP

Matev ::

Ne bi rad, da bi cela širna Slovenija vedela za koga gre ampak da bi ta informacija ostala med mano in potencialnim izdelovalcem.


zakaj potem internetno stran

ali jo misliš imeti doma samo za lastno uporabo, nedostopno vsem svetu?

Tody ::

Take strani nit nemoreš kopirat, saj imajo informacije ki vam sigurno ne ustrezajo. Obliko oz dizajn pa pomoje lahko komot, saj nikjer ni zaščitena, seveda boste uporabili drug tekst in druge barve, toda še prej bi morali dobit flash datoteke, lahko pa kontaktirate podjetej KABI http://www.kabi.si/ in povprašate če vam naredijo spletno stran, saj so oni avtorji omenjene.

Plus tega se morate točno odločit čemu bi bila stran namenjena. SCT ITALIA sigurno ni namenjena informacijam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

zjda ::

Ne ampak s tem uničujem avtorsko delo!!!!
Zato pa sprašujem vas. Sedaj pa ne bi rad razglašal imena podjetja in ostale podrobnosti. Konec koncev gre za poslovno ponudbo med nami kot podjetjem in vami kot potencialnimi izdelovalci. Če si zainteresiran, mi pošlji ZM ali pa me kontaktiraj po telefonu, pa te bom seznanil z vsemi podrobnostmi.
P.S.:Poglej kaj ti piše v podpisu in ne piši neumnosti:))

zjda ::

Če bi hotel, da mi podjetje Kabi naredi internetno stran, se ne bi obrnil na Vas. :|

Tody ::

Torej bi radi bolj poceni stran za isto kvaliteto ? :D

Myth ::

Kolikor ga jaz razumem, bi rad on slišal naše ponudbe in mnenja kako in kaj. Sami pa imajo tudi nekaj predlogov kako narediti. Zato kot sem že rekel, karte položite na mizo in povejte kaj točno bi radi ali pa vprašajte kaj vas zanima iz naše strani. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Tody ::

Mislim da bo že dobil odgovor prek ZS ali maila ,ker je dosti ljudi ki se z tem ukvarja kle, koliko bo bil zadovoljen z rezultatom bo presodu on sam, na koncu mu še vedno ostane Študentski servis ali pač podjetje. Vrjamem pa da noče izgubljat časa z pisanjem.

zjda ::

Fantje, najbolje da povem svoje želje in družno naredimo eno bombastično stran. Pod webmasterja pa podpišemo Slo-tech.com:))
P.S.:A zna kdo animacije delat?

Brilko ::

Kake motke mate folk, kaj bo na ves glas razglašu podatke o naročnike in ostale željene INFO (zjda, na tvojem mestu bi omenil o strani, ki jo želim: stran obsega x (srednje, majhna, velika), hočem izstopajoč dizajn, mogoče animacija, del vsebine bi bil dinamičen, načeloma bolj predstavitvena stran s področja X ... mogoče še kaj).

Več pa bi sam za javnost zapru.

Poleg tega stran SCT ITALIA nevem v kakšnem smislu si mislu extrem, ker je bedna in neprimerna za podjetja.

zjda ::

Evo, vsaj eden ki me razume. Glede obsega bi lohk reku da je to neki srednjega. Gre se za 4-5 glavnih tem, ki se potem razdelijo na podteme (podstrani) z tekstom in kako sliko. Izstopajoč design, to hočem vsekakor!! Animacijo pa bi rad mel na začetku, ko pridem na stran (morda kaka fora z logotipom) in potem po principu prej omenjene strani bi le rad, da ko bi postavil miško na te 4-5 glavnih tem, da bi se odprla kaka slikca... Sicer bi rad dinamično stran kar se novosti in novičk tiče ostalo pa statično (opis podjetja, kontakti, zemljevid z lokacijo podjetja, opis dejavnosti...).
Upam, da sem bil dovolj izčrpen. Sedaj pa Vas prosim za pomoč:)
LP

Myth ::

No, to sem hotel jaz zvedeti. :)
hvala in LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

zjda ::

Zanima me če kdo tle obvlada animacijo?

Ziga Dolhar ::

Preden iščeš nekoga, ki zna "animacijo" in sicer postavljat strani, najdi nekoga, s katerim bosta sploh idejno zasnovala spletišče in postavila zahteve zanj.

Nekdo, ki nima preveč izkušenj s samim zasnovanjem strani, naj ne poskuša dajat navodil oz. želja, kako naj stvari delujejo in izgledajo. (Ga zna priti predrago, plus nizek učinek.)
https://dolhar.si/

zjda ::

V bistvu mam idejo skoraj v glavi... ampak težko jo je povedat:)
Za animacijo sprašujem le zato, ker mi je všeč, da ko vpišeš naslov strani v brskalnik in stisneš enter se ti animacija pokaže potem pa ali klikneš na logotip ali skip intro... To sem mislil. Najbrž zveni fulll komplicirano ampak če bi se dobili, šli na kavo, potem bi blo vse vsem jasno kaj bi sploh rad:) :)

Ziga Dolhar ::

> Za animacijo sprašujem le zato, ker mi je všeč, da ko vpišeš naslov strani v brskalnik in stisneš enter se ti animacija pokaže potem pa ali klikneš na logotip ali skip intro...

Mnja, to je ena od stvari, ki si jo šefi ponavad najbolj želijo.

Čudno je, da ko jih prosiš, da ti pokažejo eno stran, ki to uporablja, nikoli ne pokažejo na stran kakega "velikega" podjetja ... ampak na domačo stran njihovega hišnega ljubljenčka.
https://dolhar.si/

root987 ::

Da nadaljujem kjer je Žiga ostal: Podjejta rabijo strani, s katerih lahko uporabniki in potencialne stranke hitro pridobijo informacije o podjetju in njegovi dejavnosti, ne pa da bo oh in sploh veliko flash animacij in kiča. Sploh pa vsak (dober) podjetnik ve, da oh-in-sploh kičasta in animirana stran še ne kot po pravilu pomeni dobrega podjetja.

Če znaš uporabiti flash kot orodje ki bo bolje predstavilo tvoje izdelke, potem le, če pa si tega niti ne moreš privoščiti, ostani raje na bolj "mirujoči" obliki.

Ena od strani, ki za moje pojme lepo uporablja flash je Minicooperjeva ameriška verzija. Ampak takšne strani se delajo lep čas in za precej velike zneske.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Matev ::

mi n ivšeč
se odpira v oknih in še zahteva da popup izklopim
a za eno stran bom jaz šel izklaplat nekaj kar sploh ne vem kje se izklopi

adijo

Poldi112 ::

Pa se pocasna je.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

#000000 ::

off topic' http://www.fordvehicles.com
Flash je zlo uporaben za predstavitve npr. novega izdelka, meni osebno so strani v flashu zlo uredu, je pa res da v sloveniji še ni te navade, da bi se tko predstavljalo izdelke oz. storitve, vsaj jest še nisem zasledil nobene takšne strani, da bi bla predstavitev posneta in bi recimo Direktor predstavil svoje podjetje (mislim na flash video) kar dostikrat zasledim na straneh tujih firm. Pri nas je ponavadi kak intro, in potem se stvar konča, al pa šibajo tiste neskončne animacije (čebulji efekt) z napisom. Seveda pa so tudi izjeme in ene par strani je prav carsko izgleda.
Tko da če ni ravno potrebe jest nebi upletal Flasha, samo zato ker je gazdi ušeč en efekt, prej taka zadeva stran pokvar kot ji, da profi izgled. LP

Tody ::

Renault je imel za svoje nove avtomobile tak showcase, kjer si lahko pač se igračkal, tudi v primiru minicooperja in ostalih produktov,kdo bo šel sestavljat avto in potem tazga kupil ??? Samo nedvomno preveč bogati ljudje, ki pa potem raje gredo v tovarno in jim to na licu mesta povedo :D

zjda ::

Fantje, kaj pa je tko narobe s to animacijo? Saj bi rad le, da se nekako na začetku to pokaže potem pa konc... Nočem, da bi blo zdej prow vse animirano. Ampak da vse skupi mal poživi. Ko pa si že dal primer slovenska velika podjetja, odidi na strani teh ljudi pa boš videl da nekatere strani niso niti za hišne ljubljenčke, kaj šele za podjetje, ki prevladuje na slo trgu!!! Samo to sem hotel povedati.
In kot sem že stokrat rekel, internetna stran je obraz podjetja. Ko ti nekdo omeni podjetje, boš najprej tekel na net pogledat in če tam vidiš nek podn od podna potem si takoj narediš predstavo o podjetju, čeprav je lahko napačna...
LP

Ziga Dolhar ::

zjda, poglej.

> Fantje, kaj pa je tko narobe s to animacijo?

Če je pravilno izkoriščena, super. Ampak zgolj nek "intro", ki ti v uči v desetih sekundah našopa pet sloganov oz. bombastičnih besed ... to ni.

> Saj bi rad le, da se nekako na začetku to pokaže potem pa konc...

Čemu? Težava je, da bi ti rad "le" nekaj malega, nekaj, česar ne misliš pravzaprav izkoristit. Le zato, da je tam.

> Nočem, da bi blo zdej prow vse animirano.

Hvale vredno.

> Ampak da vse skupi mal poživi.

Začetna animacija "poživi" le nevsebinski začetek. Če boš dodal gumb "preskoči", še tega ne bo poživela. (A gumb "preskoči" je vendar nuja. Nesmisel? Ne v primeru, ko gre za smotrno izrabo.)

> Ko pa si že dal primer slovenska velika podjetja, odidi na strani teh ljudi pa boš videl da nekatere strani niso niti za hišne ljubljenčke, kaj šele za podjetje, ki prevladuje na slo trgu!!! Samo to sem hotel povedati.

O katerih straneh to govoriš? ;) Lahko ti na privat pokažem precej strani velikih podjetij, ki imajo precej ugledne strani. In pa precej malih podjetij, ki imajo uglednega podjetja vredno spletišče.

(p.s.: nobeno od teh nima flash uvodnika. Niti "majcenega".)
https://dolhar.si/

zjda ::

Zgolj nek intro ima npr.: Primorje, SCT, ...
Ko smo že pri SCT-ju, poglej kako ima lično urejeno stran, ko prideš noter (kratka, jedrnata animacija), sploh pa "navigacijsko vrstico" na vrhu (ko vstopiš na stran)... Tak stil strani bi rad mel.
Kot sem že omenil niti malo nočem, da je stran podobna www.sctitalia.com. Ta stran je že eno veliko pretiravanje vsega skupi. Kot da bi igral igrico, ne pa brskal po straneh nekega podjetja, s katerim bi rad sodeloval.
Flash uvodnik? A SCT ma flash uvodnik? Se opravičujem ampak kot sem že omenil, sem novinec v vsem skupi (sicer bi jo sam naredil;) )
(Vem, da govorim v protislovju glede na prejšnji post ampak sem mislil nekatera podjetja za katera sem ugotovil, da sploh niso nevem kako velika - se opravičujem:)) )

harvey ::

Hude firme (svetovne) imajo malo ali pa skoraj nič animacij, ker to kot je bilo že povedano mede ljudi, ki iščejo informacije. Poglej npr. www.ibm.com ali www.hp.com In se zamisli kako obsežna spletna mesta so to in kako moteče bi bilo neko miganje po ekranu.

Itak pa je teorija o tem, da se ljudje ustavijo 3-5 sekund na strani, in če jih v tem času ne prepričaš gredo stran. Tako, da je potrebno tudi pri pripravi tekstov misliti na to, ker gre za povsem specifičen medij, ki ima svoje zakonitosti in največkrat hude ideje samoukov pripeljeno do slabih izdelkov.

#000000 ::

Res je, da hude ideje 'samoukov' lahko privedejo do še hujših rezultatov. Še slabše pa je, če naročnik niti sam ne ve, kaj bi sploh rad imel.
Ponavad se taki pol utikajo tud v samo izdelavo 'zakaj se ne pokaže to in to k grem z miško čez' ker je to vidu nekje in mu je ql da bi tud on to imel, al pa ti dajo neki kar so sklamfal oni oz. njihov ali sosedov mulo v wordu in in da bi pol ti nekak to predelu in še dost je tega.
Da pa bi kdo reku lej mam tako in tako firmo delam to in to, rad bi predstavil našo firmo or whatever, ne usi pametujejo da morjo bit linki za vsako možno pizdarijo takoj pri roki, da morjo bit malo animirani, in pol na vsaki strani kera se odpre še ene pet povezav VEČ>>> v keri piše isto kot na predhodnji 'samo besede so drugač postavljene'
No to je samo par cvetk od mnogih, kere nastajajo predvsem iz razloga, ker že naročnik nima blage veze, kaj bi sploh rad mel.
In roko na srce ponavad tud ni pripravljen dat recimo 200-300 k sit za spodobno oblikovano zadevo.
Taki ponavad naletijo na wanabee izdelovalce keri ga napalijo na kero flash ali drugo foro, ki so se jo ravnokar naučil, pa še cena je ugodna ane. In pol se čudte zkaj je tok krulastih strani od npr. kokr tolk dobro stoječih firm.

zjda zakaj bi mogu met stran npr. kot jo že nekdo ima, imej svojo. Če hočeš met tako kerih je na 1000 na netu pol si snam en template in ga mal predeli, pa bo. In še stalo te ne bo veliko.

'to je moje osebno mnenje in ne leti na nikogar od vas' LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Myth ::

Ja, samo ne rabite zdaj tukaj vsakega napast, ki nima točno ideje kako narediti, da je to slabo. Sicer moje mnenje je spet drugačno od vaših. Mene impresionira takšna stran, ki ima nek "uvod" (like gamespot , pa ms ima zadnje čase neko animacijo) . Za "uvodom" pa imajo dobro narejeno stran (ozadje, povezava, vsebina, etc.)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

#000000 ::

Mr|ce ne ne sj nism nobenga napadu, če me je kdo tko zastopu, se mu oproščam. Jest sm samo izrazil svoje mnenje tko da ne bo narobe kdo razumel. LP

Myth ::

Amm... vem da sn zdaj offtopic. Ampak nisn vikal. Mišljeno je bilo v množini, kajti nisi edini. :)

edit: vem, da izražate svoje mnenje, ampak meni se je pač zdelo napadalno... in to je moje mnenje :)

en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

zjda ::

>zjda zakaj bi mogu met stran npr. kot jo že nekdo ima, imej svojo. Če hočeš met tako kerih je na 1000 na netu pol si snam en template in ga mal predeli, pa bo. In še stalo te ne bo veliko.

Ja, ti dam prav. Ampak spet pa mi je glupo, da ko prideš na stran opaziš tam neke brezvezne barve, brez kakršne koli animacije, flasha... Skratka čist dolgcajt. Če že narediš stran, narediš tako, da te privede nazaj, se ustaviš...
Kolega je bil na predavanju od enega uglednega spletnega izdelovalca iz Irske. Ta pa je komentiral stran njihove letalske družbe. (to je blo že neki časa nazaj) Takrat so imeli na strani enga pilota, pod vsako roko ga je držala lepa stevardesa in v ozadju letalo. Rekel je: Glede na to, da vemo, da gre za letalsko podjetje je logično, da ima pilota, letalo in lepe stevardese.
Čez pol leta je čez celo stran utripal napis Irska - Dublin 10€* in obisk strani se je povečal 700% in prodaja še bolj! Na prvi strani si lahko vtipkal lokacijo leta, razreda in dobil si ceno (prej to ni blo možno, ker je bla le ena slika). Stran na pogled sploh ni bila lepa, to je sam priznal. Ampak vse skupaj je pa blo učinkovito. :\
...

Brilko ::

Alo, spet treba mal na realna tla stopit! Sej naročnik ni webdesigner, ampak bo zato najel nekoga drugega, če bi dal nekomu delat stran, bi mu samo vsebinsko povedal kaj si želim in mogoče kakšne želje strani ki so mi všeč, da se prepozna stil, kakršnega želim (recimo neka huda grafika, ali flash ali večinokrat najboljsmotrna rešitev super css-ji)...

In on bi mi pripravil template, če se ima tudi za designarja, katerega bi potem potrdil in bi na osnovi le tega izdelal stran. Treba ko se govori tule mal izkušenj met in tudi logike...

zjda: ne nasedaj nevednežem (nekateri, delnim), ki ti kar koli kar ti ne želiš govorijo, ti si naročnik in verjetno boš pošteno plačal izvajalca. Naj se le ta izkaže, tvoje želje so pomembne, če pa si še začetnik v internetu pa si bo najboljša ponudba in predlog prislužila izdelavo strani!

TI SI GLAVNI TUDI ČE NIMAŠ POJMA KAJ HOČEŠ MET, VENDAR V TEM PRIMERU SPREJMI DRUGA MNENJA.

Ziga Dolhar ::

zjda:

10 evrov na irsko? Super!

To je informacija, ki jo želim.

::flash::Dobrodošli::wzaaaaap::Na strani::wruuuuuuuuuuuuum::Kosilnica d.o.o.::seksekseksek [kot po-sek, ne seks!]::Nadaljujte na glavno stran::čez animacijo se zapelje gosenica::

--> to pa ni relevantna informacija :-).
https://dolhar.si/

zjda ::

Kje si pa to kosilnico vidu? :))
No, če maš letalsko podjetje, to ni problem ampak povej mi kaj boš naredil če maš podjetje, katerega dejavnost je zaključna dela v gradbeništvu? Kaj napisat?
No, tud to bomo pogruntali.
Če povzamem vaše besede do tle: V flashu se ne splača delat in animacije tud niso ravno ne vem kaj... No, kaj potem vi priporočate, da bi naredil na spletni strani in bi bilo tako zanimivo kot tudi funkcionalno. Napisal sem vam za kako podjetje gre.
Tukaj se meni namreč zatakne.:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zjda ()

suprpp ::

Ocitno ne rabis samo (web) dizajnerja ampak tudi copywriterja ;>

zjda ::

Ma rabim vse!!!!!:(
Počasi se bom tudi to naučil pa bo. 8-)

Wolfram ::

Odlična spletna stran je preprosta, funkcionalna, najbolj optimalno notranje povezana in vsebinsko polna. Po mojem mnenju ima veliko vlogo izbira barv.

Če gre za gradbeno podjetje, potem verjemi, da ne rabiš "udarne" strani. Tako stran rabijo podjetja, ki se živijo z online poslovanjem oz. obstajajo samo online. Na tak način pritegnejo kupca na licu mesta --> ko le-ta obišče stran z izdelki.

Ti rabiš samo preprosto, eye-catching, informativno stran. Kaj ponujate, reference (foto galerijo) in kontakt...

Moje mnenje.
www.igralec.com

Matev ::

najbolj skrit podatek na vseh flash straneh je ponavadi delovni čas in številka telefona za informacije ki bi moralče biti že na sami strani

a je tam preveč anuimacije in za info enostavno ni prostora ali volje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletne strani danes

Oddelek: Izdelava spletišč
324636 (3762) hendriks
»

usnjarna-grcar.si

Oddelek: Izdelava spletišč
243113 (2440) Icematxyz
»

Izdelava Flash strani, koliko bi racunali?

Oddelek: Izdelava spletišč
262882 (2206) #000000
»

Kako se vam zdi ta stran

Oddelek: Izdelava spletišč
292584 (1538) strictom
»

Izdelava spletišča v Flashu

Oddelek: Izdelava spletišč
222321 (1995) [MYTiX]

Več podobnih tem