» »

Reid Ellison: Nova hekerska zvezda je rojena

Reid Ellison: Nova hekerska zvezda je rojena

The Register - Omenjeni 15-letni kalifornijski dijak je v sklopu svojega projekta vdrl v informacijski sistem svoje šole (beri: prostor, kjer so shranjene ocene dijakov) ter popravil svoje ocene iz čiste petice na zadnjo sprejemljivo. Mimogrede je ustvaril še tristransko poročilo -- predlog za izboljšanje varnosti na šolskem sistemu -- ter si za uspešno zaključen projekt zaslužil ugled v očeh učiteljskega zbora ter ravnatelja. Poleg tega se je njegovo ime pojavilo v novici na Registru ter Slo-Techu [>:D].

Kakorkoli, njegov podvig je zaznamovalo tudi zelo domiselno geslo, "Silvia", ki ustreza šolski sekretarki (politično-korekten naziv za tajnico). Pristojni Reida nadvse hvalijo in izpostavljajo v pozitivni luči oz. spodbujajo pravi duh hekerstva, ne tistega o katerem mediji sicer veliko raje poročajo(-mo), a hkrati zapostavljajo nemalo takih, ki se s tovrstno problematiko ne ukvarjajo projektno: poznate sošolca, ki je odkril geslo šolskega računalniškega administratorja? Jaz jih...

Silvia. Le zakaj bi si ravnatelj izmislil tako geslo...

4 komentarji

IceIceBaby ::

Kolikor sem jaz bral je tale tip bolj script kiddie kot kak resen hacker. Mislim da je izjavil da je uporabil 2 probrama in dvomim da jih je sam napisal . No mogoče se motim in je car, ampak takole mediji lahko napihnejo kar jim pač paše. O njem bomo verjetno še v naših poročilih slišal o enem Mitnicku ki je kao medijska zvezda med drugim pa noben nič neve.

Ziga Dolhar ::

Načelo je, da smo fouš tistim, ki se tkole pojavijo :-).

Pa kako se njihova dejanja razlagajo in besede interpretirajo je takisto znanost svoje vrste.

Sicer pa, zadnja poved in pol drugega odstavka... >:D

root987 ::

samo vidva pubeca, samo to se pr nas ni mogoce a ne??? pr nas je Redovalnica TM tisti pekel(al pa tut ne). lah da se motim, samo kir je tk butast da daje ocene na komp???
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

root987: itaq da so .. ce ne drugega zato, ker so izpiski na koncu konference natisnjeni na papir


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neopravičene ure (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10115451 (10995) Phantomeye
»

Ponavljanje testa

Oddelek: Šola
223672 (3302) Sisko101
»

kazenski test 13. junij, a ni da 2 tedna pred koncem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
779239 (7819) ERGY
»

Jaz in šolanje

Oddelek: Šola
454796 (3983) root987
»

Profesori krešijo pravila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
756504 (5646) [BISI]

Več podobnih tem