» »

Večje je boljše?

Večje je boljše?

Newsbytes - Združenje za spletni marketing (IAB - Internet Advertising Bureau) je izdalo nove (dodatne) standarde za oglase na spletnih straneh. Zadnji trendi spletnega marketinga namreč kažejo na upad investiranja v spletni marketing, in tako so se odločili za večje oglase na spletnih straneh, da bi s tem povečali pozornost obiskovalcev spletnih strani (kar definitivno bodo, vendar po mojem mnenju negativno), in s tem privlekli tudi več oglaševalcev.
Nove oblike pa so naslednje: skyscraper (120 x 600 pikslov), wide skyscraper (160 x 600), rectangle (180 x 150), medium rectangle (300 x 250), large rectangle (336 x 280), vertical rectangle (240 x 400) in square pop-up (250 x 250).
Kot obiskovalko me bodo seveda večji oglasi motili; vendar pa se spletne strani od tega financirajo, in marketing tako ostaja nujno zlo. klik

4 komentarji

dynamite ::

Bistvo za efekt pri oglasevanju je targeting tj. ciljno oglasevanje, ne pa vecje dimenzije bannerjev. Surferji se bodo pac navadili na nove dimenzije po zacetnem odporu in - to bo vse. Skoda, da se sedaj vodilni v tej panogi napacno gledajo na celotno panogo in se potem cudijo nizki efektivnosti.

sinko999 ::

;((
Nekam malo prostora bo ostalo za nas surferje .
;((

Yohan del Sud ::

Ehej. Sami kvadrati pa stolpci, a kej bolj položnega ni mogoće?

Baja ::

Zdaj ko mamo večje monitorje kot pred časom, mislijo da morajo potem oglasi tudi biti večji, al kaj ? Če bo šlo tako naprej bomo čez ?? let meli oglase 1024 X 768. No sicer pa smo se že na marsikaj navadli, pa se bomo tudi na to.
Aja, upam da se na Slo-Techu niste zagreli za te "majčkene" oglase


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja in nakup spletnih strani???

Oddelek: Izdelava spletišč
344155 (806) jaz111
»

Ocena Moje Spletne Strani www.lap-stand.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9015021 (8996) ...:TOMI:...
»

Adpartner

Oddelek: Izdelava spletišč
121020 (811) algo
»

Plačljivi oglasi na svoji web strani

Oddelek: Omrežja in internet
154308 (2496) slovenec_89
»

Boljša podjetja, ki izdeluje spletne strani in se ukvarjajo z spletnim marketingom

Oddelek: Izdelava spletišč
261773 (1354) Soprano

Več podobnih tem