» »

Plačljivi oglasi na svoji web strani

Plačljivi oglasi na svoji web strani

Tomson ::

Zanima me katere oglase (plačljive bannerje) se splača dat na svojo stran, pa da se dejansko dobi kaj od tega denarja. Vem da ima google neko varianto Google AdSense, kdo mogoče pozna to, če deluje, oziroma priporoča kaj drugega? (pay per click me zanima konkretno - za vsak klik dobiš nekaj)


TNX
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bobyx ::

Na googlom sem zelo navdušen: na svoji strani uporabljam le en tip googlovega oglasa, in sicer big box (300x250, oz. še en večji format) in še to le na dnu strani pa je dejansko donos večji od valueclickovega skyscraperja (120x600) na vrhu strani, kjer so kampanje mešane cpm, cpc. Razmerje zaslužka Valueclick popunder+120x600 proti google adsense 300x250 je približno 50:50. Pa naj bi bil valueclick en izmed boljših ponudnikov!:)

Trololololo1 ::

Če imaš malo obiska na strani se ti oglase ne splača devat gor na stran, saj ne boš zaslužil skoraj nič. Pa tudi, če imaš obisk na strani moraš vedeti da ni 100%, da ti bojo ljudje klikali reklame.

Tomson ::

namo2: Tega se zavedam. Ampak recimo da bom poskrbel, da ljudje bodo klikali na reklame.. ;-)


bobyx: Kaj pri Googlu uporabljaš AdSense al kaka druga varianta tudi obstaja?
Tale valueclick sem malo pogledal, ki ga omenjaš, pa mi to deluje bolj uporabno če si neka firma, agencija, prodajalna al kaj podobnega, za neko fizično osebo to ne prida v poštev če prav razumem?
Kaj pri googlu to kdo preveri tvojo stran pa se oni potem odločijo, al se to dela kar avtomatsko, se npr. jaz sam odločim pa lahko te reklame dam na stran?
Mimgrede, koliko se recimo sploh zasluži pri google za en klik?



TNX!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

bobyx ::

Od googla je seveda adsense.

Valueclick jaz uporabljam od kar je bil še Fastclick (pravzaprav sem se pridružil fastclicku, potem je valueclick kupil fastclick), to je nekje okoli 4 leta. Od začetka je bila zadeva odlična, predvsem popunderji, ki imajo visok cpm, popup blockerjev pa ni bilo. Zadnje čase zadeva prinese vedno manj denarja, tako da počasi razmišljam da bi glavne skyscraperje (120x600) zamenjal z adsensom. Oni definitivno niso več tista ekskluzivna agencija z visokimi donosi, kar so na začetku bili.

Google adsense na drugi strani pa se mi zdi da vedno več pridobiva na veljavi, predvsem zaradi mednarodnih oglasov. Pri firmah kot je recimo Valueclick, Tribalfusion in ostali, je nabor oglaševalcev v 95% omejen na ZDA in Kanado, kar pomeni da se bodo plačljivi oglasi servirali le obiskovalcem iz tistih delov sveta. Ostali bodo dobivali t.i. default oglase. Pri default oglasih se ti privzeto vrtijo neprofitni oglasi, lahko pa si nastaviš tudi oglase kake druge firme. Na žalost google adsense ne deluje tu najboljše: meni se nikoli niso prikazovali pravi oglasi.

Adsense na drugi strani teh default prikazov skoraj nima - večina obiskovalcev dobi plačljive oglase. Pri googlu pa tudi nikoli ne veš koliko zaslužiš na klik. Zgodilo se mi je že, da je bil recimo en klik, zaslužek pa je kazal $1, na drugi strani pa recimo bilo tudi 20 klikov pa je bil zalužek ravno tako $1. Prav tako se ne ve kakšen procent google dejansko pobere zase (pri valueclicku je to definirano kot 35%).

V končni fazi cena na klik sploh ne šteje veliko, kar te mora zanimati je koliko zaslužiš na teden/mesec. Tu potem izbereš firmo ki največ prinaša.

Na vse te mreže se lahko brez problema prijaviš kot fizična oseba. Način plačila je povsod isti (ček). Pri večini firm ti preverijo vsako stran posebej in obstaja velika verjetnost da te ne sprejmejo v svoj program, pri googlu pa kot vem teh omejitev ni.

Tomson ::

No super, zdaj mi je že malo bolj jasno vse skupaj.

Bi pa še vprašal tole. Če vem, da mi bo na stran prišlo na dan pač nedoločeno število ljudi z namenom da klikne na reklamo iz različnih koncev sveta, vsebina oglasov niti ni tako pomembna. Iz tega kar sem razbral iz tvojih vrstic torej sklepam, da mi najbolj pride v poštev AdSense?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bobyx ::

Naj te opozorim da je po TOSih vseh teh oglaševalskih firm prepovedano kakršnokoli siljenje obiskovalcev v klikanje na bannerje. Če imaš previsok ctr (click through ratio) boš zelo hitro letel ven in si morda nakopal še kakšne dodatne težave.

Google je izključno cpc, valueclick je mešan. V primeru cpc je donosnost odvisna izključno od vsebine oglasa, pri cpm pa dejansko hočeš da ljudje čimmanj klikajo po oglasih.

Aja pa še ena pomembna zadevica: pri googlu se ne da nastaviti da klik na oglas odpre novo okno. Pri valueclick npr. to ni noben problem.

Tomson ::

Kaj pa pomeni konkretno CPC in kaj npr. pomeni previsok CTR (koliko klikov na dan?)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bobyx ::

cpc - cost per click
ctr - click through ratio in je število klikov / št. prikazov.
1 klik na 100 prikazov ti da ctr 1%

Tomson ::

aha, torej če imaš npr. 500 obiskov in 250 klikov imaš 50% CTR. Jo ok, ali te za to že naženejo?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

marS ::

:D :D haha, če boš imel 500 obiskov in 250 klikov te naženejo isto sekundo.
AdSense lahk imaš samo na angleških straneh, naženejo (no v pravilih in pogojih piše da ne smeš) te tut če imaš na slovenskih straneh.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Preseren ::

In res te google adsense naženejo, če daš oglas na njihovo stran, jaz sem mel banner nekaj časa gor, na slovenski strani, potem sem ga odstrani, ker sem meu v večini brezplačne oglase, zdaj ko sem šau pogeldat, če so slučajno že uvedli tudi slovenščino sem bidel, da so mi zablokirali adsense account.

WinsuckeR ::

Ok, ker sem ravno videl temo in da nebi smetil:
Moj problem je tak:
Imam stran ki ima nekaj nad 800k ogledov v 2h mescih (to so vsi, tudi moji kliki in to), števec je naštel 33k (se pravi tistih,ki so samo novi). Ne najdem pa agencije,ki bi v sloveniji plačevala za oglaševalski prostor na klik(provizija sux).
Zelo bi bil hvaležen če bi mi kdo dal par linkov, ker z googlom sem obupal.

Aha pa še to:
Kateri jezik ste izpolnili pri Google AdSense? (Moja stran je v slovenščini in jezika ni na listi)

slovenec_89 ::

LP!
Tudi sam imam spletno stran, pa bi rad nanjo naložil oglase.
Gledal sem pri Iprom in AdPartner, slovenska ponudnika, pa bi rad vedel, katerega se bolj splača? Morda kakšnega tujega? Google adSence?
Pa še, zanima me način plačila in ali je treba prihodek objaviti davčni? Hvala!

Mesar ::

Kaj vam ni jasno? Vsak prihodek je potrebno prijaviti.
Your turn to burn!

slovenec_89 ::

Aha a tako... Če glih nimaš pamatnejšega dela, ga prijaviš... hvala :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monetizacija Youtube acounta v SLO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523344 (12312) otago
»

oglasi na spletni strani

Oddelek: Izdelava spletišč
6978 (909) Tody
»

Nova spletna stran, pomoč!

Oddelek: Izdelava spletišč
318203 (7750) gnomee
»

Oglaševanje z dobro ceno na 1000 prikazov?

Oddelek: Izdelava spletišč
51165 (882) MrBrdo
»

ToboAds (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
12517148 (12106) TuRBo_1

Več podobnih tem