» »

WinXP

WinXP

CNet - Od izida Beta 2 različice se o prihajajočem operacijskem sistemu iz logov Microsofta, ki naj bi končno združil vsesplošno podprtost (Win9x) ter zanesljivost (Win2k), se o tem OSu govori še več. CNet se je spravil na osnovne zahteve, ki jih ta OS potrebuje za osnovno delovanje. Za minimalno delovanje tako WinXP potrebujejo vsaj 300 MHz procesor s 128 MB pomnilnika, kar je odločno več od 133 MHz ter 64 MB, kolikor jih je potreboval Windows 2000. Saj vem, kaj pravite... Pa 128 MB pomnilnika ima vsak, 300 MHz procesor pa že vsaka tajnica. Vem, ampak to je potreba za osnovno delovanje za kolikor toliko tekoče delo. To sem izkusil tudi na lastni koži, saj sem namestil WinXP build 2428 na računalnik s samo 64 megabajti pomnilnika in reči moram, da stvar dela prav nemarno počasi, medtem ko so Windowsi 2000 na podobnem računalu delali dokaj gladko. Ja, 640 KB NIKAKOR NI zadost za vsacga! Ane, Bill, ane?

2 komentarja

undefined ::

Če odstraniš vse brezpotrebne dodatke v WinXP (od Win2k), po mojem laufa tud na 64MB dovolj gladko, vsaj tolk kot Win2k. Sam pa še nisem preskusil, tako da ne morem 100% trditi.

andrej ::

O koncni hitrosti XP je se prehitro govorit, ker trenutni buildi vsebujejo zelo veliko debug kode, ki jo bo MS odstranil za final verzijo. drugace pa beta 2 deluje nekoliko hitreje in ne poje toliko pomnilnika kot prejsnji buildi. Po boot-u tako zavzamejo okrog 50 MB pomnilnika. V koncni verziji ne bi smelo bit vecjih razlik v hitrosti v primerjavi z w2k.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rač. za 50 eur.

Oddelek: Kaj kupiti
322241 (1121) krneki0001
»

P3 650Mhz,2x128mb, za internet in multimedio@keri OS izbrat

Oddelek: Operacijski sistemi
261444 (1112) AndrewSmith
»

kolk mocan racunalnik za win2000

Oddelek: Operacijski sistemi
131094 (925) Azrael
»

Težave z namestitvijo Windowsov XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
81106 (1045) Tejc
»

gledanje DivX filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
331827 (1006) smash

Več podobnih tem