» »

P3 650Mhz,2x128mb, za internet in multimedio@keri OS izbrat

P3 650Mhz,2x128mb, za internet in multimedio@keri OS izbrat

AndrewSmith ::

Brat od drage mi je podaril
starejsi PC ki bi ga jst mel
za gledanje filmov,poslusanje
glasbe in pa internet.
Namestil sem XP-je ampak ne delujejo
lih najbolje.
Najbolj me moti da filmi stekajo.
Zanima me keri OS bi lepo delal na
takem PC-ju...ce je sploh mozno da bi
to vplivalo na bolj gladko delovanje,
sploh filmov divx.
Konfiguracija je pa taka.
P3 650Mhz-6.5x100
2x128Mb 133 rama
Neka Asus maticna
Grafa Matrox millenium g400 dualhead
Zvocna C-media 5.1
80GB WD
Genius mrezna

Zdaj mam gor Ubuntu linux,vendar ga prvic
uporabljam in ne vem kere programe rabim
za moj namen uporabe,nimam pa niti casa
da bi se kaj dosti ubadal z vodici po spletu.

No,prosim ce bi mi kdo priporocal kaj namestit,
ali pa vsaj pomagal z Ubuntu-jem,da ga usposobim.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

iNN ::

No, ce se bos odlocil obdrzati Ubuntu. Imas tule lepo razlozene in opisane postopke za instalacijo vseh programov, ki jih bos potreboval.
==

Azrael ::

Hmm...

- So mogoče nastavitve v BIOSu nastavljene zelo ležerno ?
- Kateri chipset ? Če ni Intel BX, imaš verjetno tu ozko grlo. Za VIA obstaja popravek za Win sisteme (za ostale ne vem), če je kaj tretjega (SIS, ALI...) si revež.
- CD/DVD pogon, disk in pripadajoče kablovje v redu ?
- Grafa je res OK? Kolegu je fuč Matrox milienium lepo bremzal sistem (fuč, ker grafa ni več zmogla vseh resulucij npr 640 x 400).

XP in DivX bi načelno moral delovati BP na taki konfiguraciji, saj C300@450 z TNT2 32MB DivX filme predvaja gladko z diska ali CD/DVD medija.

Od Linux distribucij obstaja Movix, ki je namenjen predvajanju DivX filmov na švoh mašinah. Kako bi bilo možno vanj dodati nek internetni brskalnik pa bodo svetovali drugi.
Nekoč je bil Slo-tech.

AndrewSmith ::

Une postopke sem si ogledal,vendar
kot sem omenil nimam casa za se ubadat
s tem,zato bi raje win ki ga poznam.
Cipset je pa VIA,ja.A ta popravek je na
njihovi strani?
Pekac sem jst dodal LG DVD RW in grafa
je ql,saj deluje OK na 1280/1024.
A je mozno da mi tudi SP2 kaj bremza sistem.
Sem pa mel gor se ZoneAlarm in pa Avast instaliran.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

roli ::

Lahko pa uporabiš Suse linux.Porabil boš dan časa,da boš nastavil vse tako kot mora bit.
http://www.r00li.com

jure1825 ::

dej si gor mplayer in boš imel najmanj problemov. Igra vse filme, ni se ti treba za.... s kodeki, etc.. Če pa maš raje windowse si pa daj mplayer v windowse (mpf mplayer frontend napiši na googlu pa poberi dol). Meni divx-e predvaja b.p. na 300mhz, za matroska mkv je pa treba že met malo bolši pc.
Ne vem pa točno kako se ga namesti na ubuntuju ampak v najslabšem primeru ./configure && make && make install pa bo.

Azrael ::

Patch ni požegnan s strani proizvajalca, imenuje se Memory Interleave Enabler.

Obvezno preberi !

Link do DL

Zadeva ni vsemogočna in na vseh ploščah ne dela. Če dela (tako sem zasledil v neki temi na S-T), baje potem VIA chipset Appolo Pro BX doseže 85% hitrosti Intel BX.

Še ena starejša tema.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

AndrewSmith ::

Tnx Azrael.
Cipset mam Pro133 VT82C693A tako
da mi bo popravek prisu prav.
Samo se to.A moram prvo driverje
za maticno instalirat,al dam samo
ta patch in bo ql?
Sory ma anglo mi lih ne gre najbolje:8)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Azrael ::

4in1 oz. Hyperion driverje je priporočljivo naložiti (nekoliko izboljšajo delovanje AGP slota in odpravijo nekatere napake v chipsetih), najbolje kar tiste, ki jih najdeš na strani proizvajalca plate za to dotično plato. Izjema so XPji, kjer so VIA driverji integrirani že v sam OS.
Nekoč je bil Slo-tech.

AndrewSmith ::

Se pravi da za XP-je,driverjev ne
potrebujem.
No,zdaj sem nalozil XP-je brez SP2
in moram rect da dela malo boljse.
Update-al sem,jutri bom pa se patch
ter bs-player in ostale zadeve.
Kere kodeke pa naj uporabim?
Na primarnem imam Divx 6.2 ter AC3
in deluje OK.
Je mogoce mozno da Divx 6 kodeki rebijo
boljsi hardware,al to nema veze?
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Azrael ::

Novejši SW po pravilu zahteva boljši HW...

Sam uporabljam Kazaa Lite Codek Pack, je precej stara zadeva, vendar do sedaj še ni bilo problemov.

Drugače dobro preglej računalo za morebitnimi spy in ad-ware smetmi in jih zbriši. Tudi razni programi za merjenje temperatur naj bodo ugasnjeni, dobro bo če še Windows nastaviš na klasičen izgled in ugasneš ves eye candy.

Če boš nameščal Real ali QuickTime uporabi Real oz. QT Alternative, saj so brez odvečnega balasta, delujejo pa enako kot uradne verzije.
Nekoč je bil Slo-tech.

Daedalus ::

Če nameravaš uporabljati Ubuntu, si dl in uporabi tole. Zelo enostaven način prilagoditve Ubuntuja in namestitve tistega, kar zarad raznih licenc "manjka" v osnovni inštalaciji (mp3, divx, ipd...).
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

muzičar ::

Najbolj simpel odgovor je Windows 2000 z sp4. Mi na take stare kište vedno nameščamo Win2k in delajo tko k morjo, prijazni uporabniku :D skratka za drugič si zapomn Win2k z sp4 in nebos mel nobenih tezav. Meni dela Real Player na 300MHz laptop-u od IBM-a.

opeter ::

Jep, muzičar ima 100% prav. Jaz Windows XP ne bi NIKOLI dal gor na kište, ki nimajo vsaj 512 MB RAM-a in 1.5 GHz-ni procesor.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Hmmm mami in fotru XP lepo dela na 256 in amd 2400+.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

mtosev, kaj sem napisal?

1400-1500 Mhz. Mišljen je bil Pentium. AMD 2400+ je ekvivalenten Pentium 4 2.4 GHz, ali? RAM pa tudi ne bi škodilo... 512 namreč.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

muzičar ::

@Mtosev odvisno kako definiraš lepo delovanje sistema. Res je da XP-ji DELUJEJO na sistemu z 256MB ram-a ampak recimo zame tp ni lepo delovanje OS-ja.

Problem nastane, ko hočes s takim sistemom pognat kako aplikacijo bodisi predvajalnik ali IE, ker 256MB ram-a je v veliki večini že dodeljenega normalnemu delovanju samih XP-jov, zato je priporočljivo 512MB ram-a glede na današnje požrešnosti takih in drugačnih aplikacij.

Azrael ::

Čisto off topic vprašanje, kolikšen sistem potemtakem potrebujejo profiji ? Če so omenjene številke minimum ?

Še nekaj ugotovitev.
Nekoč je bil Slo-tech.

opeter ::

@Azrael, ne vem...

potrdim lahko le to, kar je muzičar napisal. Ko se tudi meni XP naloži mi avtomatsko požre okoli 230 MB pomnilnika. Ne razumem, zakaj imam npr. 7x svchost.exe pognan v ozadju.
Če seštejem samo porabo teh 7 datotek, je to skupaj okoli 90 MB-ov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

muzičar ::

Veš Azrael temu jaz pravim površno branje post-ov. Napisal sem "glede na današnje požrešnosti takih in drugačnih aplikacij". Ker je res (sicer nevem zakaj je tega potrebno), da dandanes so programovja in igrovja bolj zahtevna kot bi lahko sicer bila. Skratka po moji def. lepote, XP-ji ne delajo lepo na 256MB. Res pa je da ima sosed XP-je na 192MB SDRAM-a in na C600. Samo je stos da usake dva tedna mene klice da je to odpovedalo, tist ne dela etc. Stabilnost je podn, ima odprt en oken MSN-ja in ko odpre drugega je že kriza, ko pa zraven še prileti IE je pa popoln zastoj.

edit: Aja pa vprašanje kakšen rač. rabijo profiji ni na mestu. Profiji v čem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

Azrael ::

Profi uporabniki: grafični oblikovalci, AutoCad, in podobno.

Glede zahtevnosti Win XP, slika, ki ni fake:

Ostala konfiguracija Intel TX chipset, 3GB IDE disk, ATI Charger 2MB, SCSI 3x CD ROM, Soundforte 16FMI16bit ISA zvočna + radio, 3Com ISA mrežna Etherlink III, Adaptec PCI SCSI krmilnik. Ves HW delujoč, tudi radio, čeprav so driverji za NT4.

Kljub toliko odprtim programom, ki se jih je odpiralo, med tem ko je WinAmp igral mp3 z IDE diska, ni niti enkrat zvok zaštekal ali se popačil.

Čas zagona ~100 - 110s od trenutka, ko se začne nalagati OS.

Tako, da res ne vem ali je mar ves današnji HW en škart.:\
Nekoč je bil Slo-tech.

Daedalus ::

Minimalna konfiguracija, na keri sem vidal lavfat WinXP je bil P166, 64 MB RAM in okoli 2 GB diska. Je bil tak ad hoc router za mrežo v študenstkem domu. Še celo VNC je lavfal gor...sam je trajalo:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Saladin ::

Ma na taki mašini ti vkomot laufa vse, kar želiš.
Poišči si kakšen vodič na netu, kako maksimalno pohitrit XPje in izklopit/odstranit nepotrebno navlako.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

muzičar ::

@Azrael: 1. gor je winamp2 (probaj v.3 ali več)
2. Ko excel okence ni izbrano ne pošilja 1 in 0 v pomn., ker so vsi fajli že zloadani
3. Spybot ima min. požrešnost
4. Acrobat je tud nepožrešen
5. Explorer spet

Skratka ko se zadeve zalaufajo potem laufa, ko preklapljaš je že problem, seveda moraš program enega pa po enega, čakat da se usi fajli zloadajo če ne lahko pride tudi do crash-a. Lej skoraj usak dan moram postavlat na noge takele kište, mislm da neki pa vem o sposobnostih le teh in vem da je namestitev XP-jev kr mal mazohistična. Sicer bom pa zdele že tretjič povedu da po MOJI definiciji lepega delovanja, to ni lepo delovanje.

@Saladin: maš prav samo zanesljivost ni najboljša (v večini primerov trpi register zaradi katerega se lahko kakšne aplikacije sesuvajo), sam priporočam TunUp Utilities samo z previdnim in premišljenim uporabljanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

matjash ::

Mene se ne zdi inštalacija XP jev prav nič mazohistična, saj porabim za celotno inštalacijo + inštalacijo MS Offica, NERO-ta, AReader-ja, Kasperskega, Mozzile, Photoshopa, Winampa in Klite Mega Codec packa približno eno uro do uro pa pol. Pa še windows update zalaufam v tem času.

Glede požrešnosti pa za moje pojme lahko potweakam XP je da tekoče tečejo na 1000 MHz procesorju in 256 MB rama. (Če se računalnik uporablja za Word aplikacije, brskanje po internetu, gledanje filmov...)
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

Daliborg ::

>Glede požrešnosti pa za moje pojme lahko potweakam XP je da tekoče tečejo na 1000 MHz procesorju in 256 MB rama. (Če se računalnik uporablja za Word aplikacije, brskanje po internetu, gledanje filmov...)

8-O WoW kaj res?.... Ko so win xp ven prisli je bila zgoraj nasteta mashina ze HOHOHOHO cca. 150k si dal za tako skatlco... moj config takrat je bil celleron 600Mhz 256MB RAM, ter p3 700 256MB RAM!( in to je delal Bp!:D )

Glede na topic si lahko nalozis tudi winxp Media center na nasteto kombinacijo komponent!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

AndrewSmith ::

Sem nalozil zdaj XPpro brez SP2
in dela vredu.
Media Center mam,samo tega centra ne
uporabljam sploh in pa ima vgrajen SP2
kateri zgleda ni lih za tako star hardware,
saj pozre nekaj vec rama.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493031 (1791) Azrael
»

video na celeron 300mhz?

Oddelek: Zvok in slika
71080 (1000) Tomay
»

Koliko minimalno ram-a za Windows XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
454616 (3712) Jan987
»

dvix na slabšem pc-ju

Oddelek: Strojna oprema
171667 (1380) Phoebus
»

Zakaj mi ne vrti normalno DIVX-ov...

Oddelek: Zvok in slika
231411 (1004) roCkY

Več podobnih tem