» »

Težave z namestitvijo Windowsov XP

Težave z namestitvijo Windowsov XP

Tejc ::

Dones se mi je sesu windows xp. Sedaj mam trenutno gor me verzijo, ker sploh ne morem nalozit win xp-jev. Cemu je vzrok. Normalno se mi zazene cd z xp-ji in vse gre ok. Ko pa mora kopirati dolocene datoteke za namestitev xp-jev pa se zacno problemi. Napise mi po priblizno 10% tole: the file wmploc. Dll was not copied correctly... Pol je pa moznost enter kot retry, pa esc kot skip pa f3 kot quit. Npise kakor da ne more brat iz cd ja al neki podobnega. Prosim ce mi lahko pomagate kako bi lahko nalozu te xp je. Sm probu 2000 pa isti shit. :\ kje bi lahko bil vzrok da ne skopira vseh datotek?
  • spremenil: Tomi ()

sk8er ::

js sm mel enkrat podoben problem, da nism mogu naložit xp-jev.2000-ka mi je delala sam sm pol mogu bios na plati updatat drgač mi xp-jev ni uspelo spravt gor...





Flip It!

R33D3M33R ::

Pa si poskusil formatirat?
[pa naslov ti bojo ziher spremenili:D ]
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tejc ::

Ja probu vse mogoce. A je Lahko RAM kriv. WIn Me je su brez problema. XP je sm mel pa ze gor sam sedaj pa ne grejo vec... ;((

AngelOfDeath ::

si poskusil z 2 cdjem ali v 2 cdromu ?

R33D3M33R ::

Glede na to da določenih fajlov ne gre skopirat (napaka pri prenosu morda) bi lahko bil ram. Če maš kaj navito odvij, timinge nastavi na normalne...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ReSpEcT ::

1.) Sistemske zahteve za Windows XP Professional
PC s procesorjem s taktom 300 MHz ali hitrejšim; 233 MHz je najmanjša zahtevana hitrost takta (sistem z enim ali dvema procesorjema priporočeno procesor iz družine Intel Pentium/Celeron, AMD K6/Athlon/Duron ali združljiv procesor.
Priporočeno 128 MB pomnilnika RAM ali več (Whistler XP sicer potrebuje najmanj 64 MB, vendar je pri tej velikosti pomnilnika omejena zmogljivost, nekatere funkcije pa niso na voljo).
1,5 GB prostora na disku.*
Monitor in grafično kartico z ločljivostjo Super VGA (800 × 600) ali večjo.
Pogon CD-ROM ali DVD.
Tipkovnico in miško Microsoft Mouse ali združljivo kazalno napravo.
2.1) Pripravite se za namestitev programa Windows XP
CD s programom Windows XP l: CD je v embalaži programa.
Ključ izdelka: Ključ izdelka je na hrbtni strani embalaže.
Pisalo: Morda si boste morali zapisati nekatere nastavitve in druge pomembne informacije.
Informacije za internetno povezavo: Če se nameravate povezati z internetom, boste morali vnesti dodatne informacije. Nastavitve lahko konfigurirate med namestitvenim postopkom, ali ko je Windows XP nameščen.
Če ste ob nakupu računalnika prejeli ponudbo za nov internetni račun ali pa ga že imate, se za te informacije obrnite na ponudnika internetnih storitev.
Informacije o omrežju: Če je računalnik, ki ga trenutno uporabljate, povezan z omrežjem, si pred namestitvijo programa Windows XP priskrbite te informacije:
Ime računalnika.
Ime delovne skupine ali domene.
Če je računalnik član domene, boste potrebovali tudi uporabniško ime in geslo za domeno.
Naslov TCP/IP (če omrežje nima strežnika DHCP).
Preden začnete, bi si morda morali ogledati še:
Datoteko Read1st.txt na CD-ju s programom Windows XP.

hruske ::

Sam sem imel podobne težave.

WinXP se na vsak način niso hoteli instalirati. Zamenjal sem *vse* komponente razen matične plošče, zato sem krivil njo. QDI Advance 10T-A pa ima težave z ACPI pod windows xp, zato zahteva poseben način namestitve - pri inštalaciji, ko ti ponuja "Press F6 if you want to install RAID drivers" (približno), pritisneš F5 in F7.

Ko sem to rešil, se še vedno ni hotel namestiti. Po daljšem mučenju sem ugotovil, da je kriv ram, ker sem ga preizkusil tako, da sem ga dal v drug računalnik (z nizkimi timingi!) in... BSOD.

Kljub zamenjanemu ramu se mi šeee veednoo ni hotel namestiti in sem ob tvojem sporočilu moral zamenjati cd, da je šlo vse po maslu.

Tejc ::

Hja , sedaj sem pregledu RAM s programom MemTest86 in Doc Ram. Oba sta pokazala ne zelo veliko verjetno "faliranega" rama. Bom v pon. zamenju ram pa da vidm ce bo slo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava operacijskega sistema ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13310309 (8520) Assass1n
»

Problem z instalacijo XP

Oddelek: Operacijski sistemi
201002 (686) Icematxyz
»

težave pri namestitvi WINXP home edition

Oddelek: Operacijski sistemi
51140 (1060) Pyr0Beast
»

V čem je problem?

Oddelek: Operacijski sistemi
51681 (1563) andrej_brucek
»

Ne morem instalirat Win98 SE

Oddelek: Operacijski sistemi
141495 (1290) Sp|di

Več podobnih tem