» »

Cene RAMa

Cene RAMa

Jaz - Ok, to je samo preventivno opozorilo. Iz več različnih virov sem zasledil informacije, da se bo RAM v bližnji prihodnosti precej podražil. Čeprav je prva podražitev že bila, in sicer kakšna dva tedna nazaj, se ima stanje še precej za spremeniti. Po nekaterih informacijah naj bi se RAM že podražil za približno 40%, toda tega ne morem potrditi. Sicer so se cene v naših trgovinah opazno zdebelile, toda 40% podražitve še ni za opaziti.
S to novico nikakor ne mislim povzročiti kakšne panike, toda vseeno bodite previdni...

25 komentarjev

whatson ::

huh... in ti viri so kako zanesljivi?
namreč v bližnji prihodnosti.. (konec tega meseca) nameravam kupit dodatnih 256 rama... naj kupim zdaj ali bodo cene do takrat zdržale?

luni ::

ce so zanesljivi ne vem, ampak ce od vec razlicnih slisis enako, pol se ze vprasas ane

element ::

Dinarčki so, zato bom rajš nabavu AMD 1.333mhz + DDR ram k se je pocenu! :D

whatson ::

aja.. ok .. tnx za informacijo... bom verjetno malo prej kupil... saj itak je vseeno kdaj kupim... vsaj kaj $ profitiram...

Dalmatinc ::

tale ram je pa k kaka skakalnica>:D

KOLAPS ::

u čemu je pa fora da se ram tako draži in pol spet ceni...ponavadi je tko da se komponente, skos cenijo, ram je pa ena velka izjema ...Zakaj?

Alec999 ::

zaradi potresov :D

Ribicija ::

KOLAPS: V bistvu je stvar v tem da so vsi večji proizvajalci pred časom zaprli kar nekaj tovarn in tako je prišlo do pomanjkanja rama na trgu. Poleg vsega pa je tudi Hunday v resnih težavah in oni so eni izmed ta velikih proizvajalcev.

lp

singular ::

hmm, enkrat je ze blo recen da se bo podrazal in jst sm su kupt 128 za 20k.. pol se je pa pocenil na 15..

MaverickT ::

S temi rami je ful dela. Pa cena gor, pa cena dol... Ampak novica je skor 90% resnična, ker sem zadevo izvedu že na 13 websitih8-)

g0Run7 ::

cisto konkretno: v essediju je iz najnizjih 74.000 lir (brez ive,128 modul) ze skocil na 95.000. to je cca. 2.000 sit podrazitve...

VASkO ::

pri mlacomu iz 27 jurjev na 33, skoda, bom ze spet brez ostal

sleby ::

Skaara men se je zgodil enako, s tem, da sm jest dal se par tisoc sit vec kot ti :)

Elemen_T ::

Jaz imam zato sankcije...takoj ko kak tak vir pride ven - nekaj naredim...tak sem si pred enim tednom kupil 128Mb RAMa za pičlih 12 prešernov. Tolko pa ja ima vsak od vas al ne?

Mate ::

No jest sm šprvic zajebu... kupu 1x128 po 35 pa se 2x128 po 20... pol pa zanc 256 po 25 zdej sm pa preskrbljen :)

element ::

Ej Mate, a maš kej odvečnga rama za prodat? :D

BlackHole ::

Jaz sem se ravno preskrbel in imam dovolj 256 MB za lep cajt.

Mitja 34 ::

Drži pr Mlacolmu je 128 mb pc133 7ns po novem 17k,prejšn tedn pa so bli 13k.

Rott-von-weiler ::

pa še zmeraj je poceni jas sn ob istem cajtu lani 256 kupo za 80k:O

Boeing ::

pa kaj če se draži, itak je edina prava varjanta za OC Asus A7M266, Tb1333 in 128 DDR CAS2 ram...aja, pa na ultro sm pozabu :D

Mate ::

Pelcijan ne vec... sem mel dva 128mb modula pred dvema tednoma po 11k pa sta oba sla... zdej mam jest lepo 384MB rama in bom s tem lepo zivel se nekaj casa... no ja do DDR rama :)

element ::

Hja Mate, ok. Se strinjam z Boeingom, razn tist del 128 je 256mb DDR rama! :D Komi čakam nov comp... 8-)

whatson ::

jaz pa komaj čakam da kupim dodatne rame... 256... mogoče že ta teden ... :D

Webmojster ::

Raje kupite puter ce bo rame zmanjkalo 8-)Klikni tu za puter

ABX ::

Ram se je vedno podražil v tem obdobju. Velike firme kot Compaq, Dell, IBM,... ga zdaj pokupijo na tone za prihodno sezono, potem na podlagi tega kolko mašin prodajo se konec/začetek naslednjega leta cena rama ali obdrži na isti nivoj ali pa kot letos ( prodaja računalnikov je bila porazna) grozno pade.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9227841 (23541) Dami
»

Euro in podrazitve

Oddelek: Problemi človeštva
353781 (2050) grex
»

podražitev CD-R

Oddelek: Kaj kupiti
201364 (909) ABX
»

Prihaja strašni 1. junij

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
141734 (1734) baghera
»

20% povišanje telefonskih stroškov

Oddelek: Novice / Ostale najave
181805 (1805) luni

Več podobnih tem