» »

podražitev CD-R

podražitev CD-R

Fantom ::

Nekje na internetu sem zasledil, da se bodo cene CD-R v kratkem dvignile za 100-200%. :(Razlog za to naj bi bil plačilo avtorskih pravic. Se pravi, da bi cena vključevala plačilo avtorskih pravic. Zanima me če je še kdo videl to informacijo?? In če kdo ve kdaj?? mail
  • spremenil: Fantom ()

OZZY ::

to, da se bojo podražili cd-r cdji je bilo objavljeno že nekaj časa nazaj. tako da se verjetno bojo.
Go with the flow.

Dami ::

Jst sn si že napravu 'ozimnico' :D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Fantom ::

Po najnovejših podatkih bo podražitev tudi do 300%, pričakujemo pa jo lahko že to poletje.
Druga možnost pa je, da hočejo podjetja le povečati prodajo nc račun lažnih informacij.

Trdi ::

Ze mnogo casa znano, ampak iz tega po mojem ne bo nic.
Trdota d.o.o.

kuky ::

ista fora je bila z ramom, kao da bo sla cena gor pol pa je padla in to precej.
obzalujem trenutek ko sem za 128 mb dal 25.000 sit

whatson ::

kuky.. ne se sekirat.. jaz se m128 ramov kupil za skoraj 40k sit... :-)

drugace pa ne vem ce si mi splaca delat zalogo s cd-rji... kdaj natančneje bi se naj začele cene dvigovati?
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

OZZY ::

Jest spremembe cen še nisem zasledu. Še vedno lahko dobim cdje brez plastičnega ovitka za 110 flik. In tiste z ovitkom za 130.
Go with the flow.

Vuco ::

Jst lahko samo upam da se bodo res podrazili :]

Fantom ::

Jaz sem dal za 4Mb rama 24000sit. Za prazne cd-je pa sem v začetku plačeval od 400 do 500sit/kom!!!

_Mortal_ ::

Jaz ne bi to nikol dal tok dnarja
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Trdi ::

Ja, jest sem pa iz nemcije presvercal ram za 100 mark :)... 4 mb, ja
Trdota d.o.o.

BaTeMaN ::

V času 286k smo dal za 1MB rama tudi nad 100dem,... drugače namreč WOLF3d ali pa DUNE2,.. ali celo GoldenAxe ni delal :) Seveda to še v času SUPER VGA grafičnih ter v časih ko je PC SPEAKER bil pomemben del systema :))))
Drugače pa ne verjamem v CD podražitev,.. ker že mal predolgo tole traja,.. efekta pa nobenega ???
less then zero

Trdi ::

Enako. Unih igric pa ne omenjaj vec, ker me nostalgija grabi. Wolf3d :O, pa Golden Axe,... oh:'(
Trdota d.o.o.

Fantom ::

Pa se prince of persia in gp1 in...

ABX ::

Pa recimo da se bojo CD-ji res podražili, kaj mislite da vam bojo to prodajalci povedali? Zdrava kmečka pamet bi bila tiho nakupila veliko količino zase in potem prodajala na veliko, ko se zadeva podraži okoli.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Vuco ::

abx: ti bos dobr ekonomist :]

ABX ::

...ne dober ekonomist poleg tega da ravna pravilno, okoli laže ko prasec:)


Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

whatson ::

ABX: ko bi le bilo tako lahko...
prodajalec ima določeno maximalno maržo, ki si jo lahko nabije na nabavno ceno. Torej on ne more zaloge cdjev, ki imajo/so imeli nabavno ceno 85 sit, sedaj prodajat za naprimer 250...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

MadMax ::

whatson: lahko.
Pride nova posiljka enakega artikla z visjo nabavno ceno, ti pa imas se staro zalogo. Ker ni logicno, da imas isti izdelek na dveh policah z razlicnimi cenami, naredis zapisnik o spremembi cen in tako das izdelkom iz zaloge novo ceno.
Cist simpl.

Marze pa so bolj omejene navzdol kot navzgor-vec problemov si lahko nakopljes (inspekcija), ce prodajas z 2% marzo kot z 200%, kar pa je cisto logicno: prvo je nelojalna konkurenca, drugo pa tvoja sposobnost prodat zadevo.
Aja, v drugem primeru imajo tudi dacarji vec od tega...

btw: a na bencinskah po podrazitvi prodajajo zalogo po starih cenah?:D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ABX ::

to je iz HardOCP:

FRANKFURT, Germany (AP) -- A German court has ordered computer giant Hewlett-Packard Corp. to pay fees on all compact disc burners sold in the country over the last three years, upholding a new law meant to take a bite out of music piracy.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Večdesetodstotna podražitev trdih diskov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33563468 (42730) D3m
»

Zakaj so (slovenski) proizvajalci neumni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7314323 (11960) BigWhale
»

Le še malo časa za nakupe trdih diskov, DVD-jev, USB ključkov, CF kartic, tiskalnikov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
25929594 (15124) bluefish
»

Podražitev ramov za 40%

Oddelek: Kaj kupiti
424150 (2160) opeter
»

Kdo laže? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
665947 (4265) Roadkill

Več podobnih tem