» »

TEAC CD-RW 40/12/48

TEAC CD-RW 40/12/48

CD Freaks - TEAC se je ponovno postavil po robu konkurenci s svojim najnovejšim dirkačem - 40x zapisovalcem CDR plošč, ki slednje bere celo z 48x hitrostjo. Pečka že v osnovi podpira Easy Write oziroma tako imenovani Mount Rainier standard, CDRW plošče pa piše in briše pri danes standardni 12x hitrosti. Pri CD Freaks so spisali temeljit test, ki vključuje tudi kopiranje zaščitenih plošč ter zapisovanje na 99 minutne nosilce, zelo dober pa je tudi test pri CDRLabs. Obe strani sta Teacu prisodili skoraj čisto desetko.

17 komentarjev

mafijc ::

8-) jou jou

jst dobivam feeling da mate na slo-techu na much radi teacove pekače. jse mislm da so teacovi pekači navadno sranje. sam tko izražam mnenje da ne bo kdo kj tazga mislu.0:)
8-) 8-) 8-) :( :( :O

Dami ::

Jst ga dobim v pondelk. Bomo vidl če je res tak dober.

Wolverine ::

Al Capone: stavim, da Teaca sploh se nisi vidu, da govoris taksne bedarije. Cena/zmogljivost je bila zmeraj v prid Teaca.>:D

ender ::

mafijc, a si že kdaj sploh videl kakšnega TEAC-a od blizu (pa ne v trgovini)? že 2.5 leta imam TEAC CD-R55S, s katerim v povprečju zapečem 20 CDjev na mesec, in dela brez problemov.
Po tem testu, pa tudi že vem, kateri bo naslednji pekač

JLP ::

Ja itak Teac je zakon. Sploh če je SCSI. Škoda da tale ni SCSI. Lohk bi kdo kake novejš SCSIje vn dav.

tha_man ::

Osebno ne vidim prav nobene prednosti v SCSI pekačih več. Sam sem normalno pekel z 12X IDE pekačem že na starem K6/233 in 10G diskom, sem se moral že fajn potrudit da sem dosegel buffer-underrun, ki pa itak ni škodoval ker ima pekač burn-proof. Tako da se mi ne bi zdelo vredno odštevat veliko več denarja za SCSI pekač. V časih starih kišt in bolj občutljivih pekačev pa je blo drugače.

JLP ::

Kaj pa če maš sam SCSI u kompu pa nč IDEja?

Tr0n ::

Itaq da Teac r0x0rs :).

undefined ::

Če še niste sprobali Teaca doma, potem ne govorit bedarij. Itak da so Teac pogoni zakon na splošno. Najslabši pa so seveda Mitsumi... Teac vs. Mitsumi je nekaj takega, kot Intel vs. Cyrix... Plextor pa je recimo tak kot AMD (AMD se greje - Plextor ropota, vsaj bolj kot Teac). ;)

alien-w ::

Teac rules! Glihkar sem svojemu 24-kratniku zamenjal LED diodice... zdej sveti modro ko bere in rdeče ko peče... pa se zmer dela :D .

mafijc ::

ej al sm meu jst teacovo pečico doma pa ni bla bredna 2 pičke slane vode pa sm kupoplextorja in bi reku da je plextor kot ferari med formulo al pa merdžo med avtomobili.....
tako je pač moje mnenje če je vaše drgačno tut prou ane??
;)

MadMax ::

Ledenko, ne klati neumnosti.
Ja, lahko je s tujim kurcom po koprivah mlatit (pac nimam boljsega opisa).
Daj mi povej, kateri CD ROM pogoni pocasnejsi od 16x se delujejo, pa da ni Funai???
In kateri CD R (W) 2x ali 4x lahko zapece 1000+ plosckov in se vedno deluje?
Odgovor: Mitsumi. (+ kaka redka izjema)
Njihova edina slabost je pocasnost.

Teac ima sicer res najbolj ugodno razmerje cena/kvaliteta/zanesljivost, kar pa velja le za pekace!
To pa nikakor ne pomeni, da je najboljsi, a ne?

undefined ::

Dragi Max, Mitsumija sem imel osebno, pa mi je (reader) prebral komaj 1/10 posedujočih CD-jev... kar ti lahko veliko pove o njihovi kvaliteti. Glede Mitsumi pekačev pa še NIKJER nisem zasledil ene same dobre ocene, kot vem sta do pred kratkim bila na vrhu Plextor in Yamaha, sedaj pa je Teac nadomestil Yamaho. :)

AtaStrumf ::

Moj pečica TEAC 4x seka gate in naslednja bo 100% TEAC. Pa ne samo da peče tko kt se spodob ampak bere kar niti Pioneer DVD 106s ne in to 100x tišje. Pomoje sploh ne bom prodal 4x-ke ampak bom mel raje namest CD-ROM-a, ki je sicer tudi TEAC 32x samo ta pa ni glih najboljši, čeprav je čist v redu.

MadMax ::

Vidis, IceMan, jaz sem imel ravno obratne izkusnje.
Teac CD ROM namrec ni prebral 1/2 plosckov, ki sem jih posedoval, Mitsumi pa skoraj vse.
Nato sem sicer pristal pri Lite-On, ki prebere vse.
Da ne govorim o hitrosti DAE....

btw: le zakaj je toliko tezav pri Teacih v kombinaciji z WinXP? (in le z Teaci?)

undefined ::

btw: le zakaj je toliko tezav pri Teacih v kombinaciji z WinXP? (in le z Teaci?)


Ne vem kje si to sploh slišal... imaš kake linke, ki to potrjujejo? :)

MadMax ::

link1

in posledicno link2

Drugje se mi ne da iskat.

Bo dovolj?

P.S.: Ker te dolgo ni, je tukaj se 3. link.

Se kaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje z G31 chipsetom?

Oddelek: Kaj kupiti
111922 (1565) opeter
»

Omejitev hitrosti pri peki CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
282957 (2957) Dr_M
»

Toshiba 1802 ali 1912?

Oddelek: Kaj kupiti
231669 (1372) TheJack
»

hitrost in peka cd-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
323859 (3417) frenk
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515186 (4499) wilecoyot

Več podobnih tem