» »

hitrost in peka cd-jev

hitrost in peka cd-jev

koto ::

jaz snemam z nero programom pri hitrosti 52x in mi na koncu cd-ja prekinja posneta glasba snemam na sony-jeve cd-r če pa uporabljam mitsui pa dela ok.

ali nero program ne zazna idealno hitrost da ne uničuješ cd-r plošč?

kakšno hitrost ponavadi vi uporabljate?

lp

iration ::

24x največ za muziko, če imaš čas, raje manj.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

frenk ::

jest mam 12x al pa 8x za muziko pa mam 52x24x52 liteon in je star komaj par tednou...ta muzika je ena čudna stvar:D...podatke seveda pečem na 52x s 40x cd-ji>:D

Blisk ::

če snemaš iz CDja na CD, direkt, pol za bit problem.
Jst mam u Nerotu naštiman, da najprej naredi sliko na disk pol pa zapeče to na CD, pečem tud musko pr 48x in zmeri dela.
Sicer traja mal dlje, ampak je OK.-

koto ::

ali ni tako, da nero sam med snemanjem zmanjša hitrost, če se kaj zatika?

iration ::

Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

Sami ::

Sam imam TEAC-a 52/24/52 in muske nikoli ne snemam na več kot 12X, zase pa celo na 8X. Saj se manjša kvaliteta ne pozna takoj, če pa boste počakali 3 leta in CD veliko uporabljali pa boste videli kateri CD bo bolje deloval tisti, ki je posnet na 8X ali na 52X.

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

frudi ::

...pečem tud musko pr 48x in zmeri dela.
Sicer traja mal dlje, ampak je OK.-


lol... razvajeno prase :P. pri 48X njemu 'traja malo dlje, ampak je OK'. ja, koga briga, da je tak audio cd posnet glih za en drek... audio cdje se peče 'počasi', hitrost pa je obratno sorazmerna s poslušalcevo zahtevnostjo in kvaliteto njegovega hi-fi sistema. večina bi svetovala hitrosti 8x-12x, freaki seveda še nižje :)
sam še data cdjev ne pečem več z več kot 24x, kljub 40x recorderju. svoje cdje zato, ker vse kar zapečem, dejansko hočem kdaj še uporabiti (ne kot nekateri, ki si zapečejo miljon cdjev, jih pospravijo v 100-pack in pozabijo na njih) in mi za to ni škoda počakat celo eno minuto dlje. tuje cdje pa zato, ker mi skoraj vsi, ki želijo, da jim kaj presnamem, za to prinesejo najbolj poceni in krš cdje, na katere niti ne upam peči hitreje (in se mi tudi ne da potem prenašati njihovega nerganja, češ 'ta cd pa ne dela, presnami mi še enkrat').
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Sami ::

Točno tako!

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kihc ::

Muziko vedno pečem na 8×, podatke pa 8× ali 12×, če se mi mudi tudi 16×.
Writer: TEAC 24/12/40

Pa kaj je problem 20 min peči cd? Sam najverčkrat pečem zvečer ko sem na ircu in imam čas.

Rezlutat: V letu in pol (kolikor časa imam pekač) samo 2 zmrkana cd-ja --> za prvega je bil kriv izpad elektrike, pri drugm je bil "source CD" poškodovan in ga cdrom ni prebavil.

frenk ::

kihc: 20 min na cd je zajeban če morš zapečt 50 cd-jev...jest ponavad nafilam disk poj pa pecem:)...in odsdej naprej samo še 52x>:D

kihc ::

@Frudi: popolnoma te razumem, največkrat je tako, da moraš še sam kupiti tisti drug cd, češ: "Saj si mi ti z***** cd, zaj pa še novega kupi."

Grrr...I hate that ;((

kihc ::

@frank: počasi, pa z užitkom:P

Govorim zase, 50 CD-jev na enkrat je že masovna proizvodnja

Dr_M ::

jest sm zapeku 500+ cdjev (tut po 20 na dan) z 4x pa mi cist nc ne fali. 52x?? glupost. musko pecem z audio mastering z 4x, podatke pa z 16-24x :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

Dr_M: ti mal pretiravas...če ti paše 7 ur za compom zdet in snemat cd-je ti kr ampak men se to zdi odtrgano:O...dokler men cd normalno prebere je men ql:)

KTr1sk ::

Jz se strinjam z frenkom, ker sam pečem z največjo hitrostjo (52x-če gre, no res pa je, da imam pekač komaj dober teden) in Cdeje sem probal z programom CDcheck in ni bilo nobene napake, isto kot vsi ostali Cdeji, ki sem jih pekel z 8x pečko (celo musko sem pekel pri 52x pa ni nič preskakoval na stolpu)! Včasih sem lahko snemal cel dan (ko sem imel 8x pekač in sem imel veliko Cdejev za presnet (filmov)), zdaj pa tega ne bo več:D

KTr1sk ::

Zdajle sem probal s programom "CD-DVD Speed" oz. z "CD hitrost: Preverjanje kakovosti CD" in sem bi presenečen nad rezultatom. Imel sem dva TRAXDATA40x cdeja (filma), eden je bil posnet z Hp8x hitrost, drugi pa z Asus32x hitrostjo in tisti z 8x Hp je bil z napakami, z Asus32x snemanjem pa je bil brez napak in hitrost se je skozi višala in dosegla 52x hitrost!!
Tak, jz ne vem, drugače pa oba cdeja delujeta, če sem jih posnel na disk!
Potem sem pa probal tisti slab CD, ki je bil sneman z hp8x na DVDromu Pioneer117 in ni bilo napak, ampak je hitrost skozi nihala in ni doseglo viskoke hitrosti!

Probal sem tudi CD, ki sem ga dobil zraven pekača 52x in mi je test snemanja končal pri 53x hitrosti! V glavnem sem zelo presenečen nad rezultati, zato bom menda pekel zmeraj na max. hitrosti. Pri 52x snemanju mi začne takoj snemati t 24x hitrostjo in potem se je končala pri natančno pri 52.8x hitrosti:D

Dr_M ::

frenk: kje pa pise da mors bit skos pred compom?? po tej tvoji izjavi se mi zdi, da ti to delas>:D :D :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sami ::

Tudi jaz sem imel TEAC-a 4/4/32 in na dan zapečem okoli 10 CD-jev. Zdaj gre res hitreje(TEAC 52/24/52) vendar vseeno pečem samo na 8X hitrosti. Med snemanjem pa počnem različne stvari, če pa se mi kam mudi pa naštimam, da se comp. sam izklopi.

Ne vem zakaj pa bi sedel na stolu in gledal, kako zapisovanje napreduje, kot je omenil nekdo prej! NEUMNOST!

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

frenk ::

jah a si poj slowspeedfanatiki naštimate budilko al kva:D...kako pa veš kdaj je cd zapečen in daš loh naslednga not...jest dam cd pečt, na unga k ga je lihkar zapeku pa s flomastrom napišem kva je gor in že dam loh naslednga not:)

koto ::

ali obstaja kakšen program, da ti odkrije kvaliteto cd-r medija

Sami ::

jah a si poj slowspeedfanatiki naštimate budilko al kva...kako pa veš kdaj je cd zapečen in daš loh naslednga not...


Program ti javi! (Pusti vklopljene zvočnike):D

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

frenk ::

jah sej je isto...a nej pov za kotom poslučam kdaj bo računalnik začivkal:D...no ja brezveze se kregat...jest mam po svoje prav ti pa tud...ti daš več na kvaliteto jest dam pa več na moje živce in to je to;)

Dr_M ::

i daš več na kvaliteto jest dam pa več na moje živce in to je to

jest dam pa vec na glavo, ko mi je ni treba razbijat ce neki ne dela :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

ko mi pa nakj ne bo delal bom pa začel razmišljat o nižjih hitrostih:)...ampak dokler bo pa šlo ga bom pa teral do kraja>:D...sej zato sm ga pa kupu:D...da bo delal tko k je treba

Sami ::

:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

frenk: se ti mudi umret? raj pejt na pive pa bo :)) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cuoresportivo ::

s katerim programom se da dobro obdelvat audio audio mastering je prog ali? jaz pečem z nerotom in sicer audio pri najnižji hitrosti data pa tud ne kaj preveč hitro. sam delam na pc servisu in lahko verjamete tistim ki zagovarjajo slow speed varianto, saj nekaterih cd jev spečenih pri 52 x sploh ne prebavijo nekateri pogoni.
lep pozdrav(best regards)

frenk ::

Dr_M: alkohol se mi je zadn vikend zagarvžal ker sm pil enga chardoneja, poj sm pa spal tko da je bla glava niži od telesa in je vs alkohol splaval v glavo...ceu dan me je bolela glava k hudič:D...no ja ampak peku bom pa še vsen do fula:)

p.s.: sej avdio cd-je pa itaq pečem na 8x al pa 12x...ker mam ene slabe komponente(hq):8)

Blisk ::

A mi lahk nekdo dejansko razloži, kje u praksi se pozna, če pečem na 2x ali pa na 52x, musko, ali data cd, ali karkoli že.
Ker kar se tukaj piše nima nobenega smisla niti nobene praktične podlage da bi blo to res.
Snemal sem CDje, ki so bli deklarirani za 16x in to noname CDje na 48x in sem potem preveril crc errorje, pa ni blo nobenga, ne glede na to, ali sm peku musko ali karkoli drugega.
Naj kdo napiše, kje se da to preveriti u praksi in kako in ne s takimi, da naj počakam 30 let pa pol probam.
Ker dejansko tole, da pečete na 8x, je precej za lase privlečeno in brez prave znanstvene podlage.
Torej, hočem dejstva katera bom lahko tudi sam preveru.

koto ::

zdaj vem, da bom glasbo peku vedno na 8x brzino. če pretiravamo z brzinami se zgubljajo podatki so napake pa čeprav test (cdcheck) kaže da je vse ok. Muska je delikatna reč.
lp

Dr_M ::

standard za musko na cdjih je mal starejsi kot standard za dato, zato ma tut manj servo podatko, tko da zelo hitro prihaja do napak. ce pride do napake na data cdju pac ta ne dela, prii muski pa napake slisis v obliki sumenja ali pokov. ma pa tut velik pogonov problemov z branjem cdjev ki so bli peceni z zelo visoko hitrostjo.
pa se to, nimajo usi pekaci preverjanje kvalitete cdjov. recimo moja yamaha ksnih levih cdjev sploh noce pect nad 8x (tut nekatere TDKje ceprov so deklarirani za 16x). lepo pa pece cdje Ultra, MMore, Acer itd.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

men je včasih avdio cd pokal in šumel če sm pekel na več kot 8x ampak to samo ko sem pekel z acer20x10x40...zdej z liteon dela vse BP ampak avdio cd-je pa še vsen pečem na 12x al pa 8x samo zarad tega ker ponavad spečem enga al pa dva in nič več

torej če maš vredu pekač nebi smel delat problemov niti pri višjih hitrostih

p.s.: uporabljajte cd-je proizvajalca ritek(al kva je že:\):)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teac vs Liteon

Oddelek: Strojna oprema
241254 (959) Caligula
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379504 (5828) jastreb
»

CD-R do 52X !? - Kater !?

Oddelek: Kaj kupiti
91139 (956) frenk
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776202 (4113) pingo76
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515147 (4460) wilecoyot

Več podobnih tem