» »

Kako prosim, Celine?

Kako prosim, Celine?

Yahoo News - Okej, tukaj se pa vse hecanje konča. Sony Music gre, vsaj tako lahko preberemo v tem članku, odločno predaleč. Glasbena industrija se oklepa še zadnje bilke proti nezakonitemu kopiranju glasbenih zgoščenk, tako da so z novo zaščito, katero so razvili sami, poskrbeli, da zgoščenka na operacijskih sistemih Windows in Macintosh preprosto sesuje računalnik ter onemogoči pravilno izustitev cedeja prek gumba. Bolno - ter protizakonito. Prosim lepo - bi bili vi srečni, če bi odšteli 3000 SIT za cede neke kanadske siničke, nato pa slišali nič in videli modri zaslon, češ da rabite glasbeni stolp za poslušanje? Prosim lepo...

14 komentarjev

experimetant ::

No ja lih nje nebi poslusu, sam ce bi mi pa moj comp razsul, bi pa zazgou CD!!!!!! >:D >:D >:D Aja, tud tako protipiradska zacsita je sucks 0:) 0:) 0:)

genni ::

Jaz bi temu rekel Petardska žaščita, ker ti razsuje/sesuje računalnik. 0:)

experimetant ::

Ampak to proti piratom je pa kr neki!!! Itaq bojo nekak use odblokeral al pa nakak presnel. Sam zakaj so to nardil na Celinki????? Ce smo mobije odblokeral, bomo se to >:D >:D >:D

tha_man ::

To je samo razlog več da ne bi niti pod razno kupil takega originalnega cd-ja (ne samo da so dragi, še delujejo ne :\ ). Nekdo bo že presnel take cd-je, pa čeprav analogno, in pol si zadevo lepo skineš z neta in zapečeš na delujoč cd :D

nojus ::

:D , sej jih bo še microsoft tožu. btw, ta dečva tako grdo poje da se še winsi sesujejo :D :D

Jeebs ::

Totalno sux, sicer ma pa ta presrana Celinarca tak prašičji glas, da se po moje še kej druzga zraven sesuje, ne samo abak. Pa tud v primeru, da sesuje samo comp, ga verjetn tok, da ni več razpoznaven ne na notr (software) ne na zuni (hardware). Slednjega verjetn še do te mere, da če imaš aluminijsko ohišje se stopi, kot da bi abak jokal...>:D

attackiko ::

Ja kako se pa pol CD ven dobi? kr za skoz ostane notr?

ender ::

me prav zanima, kako bi deloval pri meni - moj TEAC CD-R55S (1.0Q), sploh ne opazi, da so CDji 'zaščiteni' s Cactus Data Shield 200. bo treba nekje (v knjižnjici?) dobit testni primerek za Key2Audio :)




p.s.: a se Linux tudi sesuje? >:D

Jeebs ::

Attackiko: Ne mene vprašat, očitno Celinarca (Mad Cow ™ ) misl, da tok dobr poje, da jo bo imel folk kr NON-STOP v CD-playerju (al pa CD-ROMu, če govorimo za računalnike). Kar se mene tiče je lepš poslušat prdenje kot pa to babo.:D

poweroff ::

Ma kaj se pritožujete čez Celinko? A mislite da je ona kriva? Krivce iščite drugje - krive so založbe! Če se založba odloči namontirati tako zaščito - a mislite da avtor lahko kaj "mrda"?

Založbe so pač korporacije in jih zanima izkljčno lastni dobiček. Normalno da se obnašajo tako.

Problem je drugje. Problem je v tem kaj počne država. A naj država ščiti korporacije ali državljane?
Na žalost trenutno bolj ščiti korporacije, saj korporacije veliko "vlagajo" v politiko... spomnite se samo Enrona... ;((

FireSnake ::

Bedaki pri glasbeni industriji PRIZNAVAJO, da vlozijo milijone dolarjev va zascito, ki pa je kratkotrajna (ber: takoj jo zaobidejo na tak ali drugacen nacin>:D ).
EDINA PRAVA poteza pa bi bila spustit ceno.
Ce bi bil original CD 1500SIT bi se tega prodalo ogromno!:\

msmiha ::

Če mene vprašaš se bo ta začita dala takoj razbit. Npr. tako da boš zalaufal en program, ki bo onemogočil zaščito preden boš, dal CD v pogon.

andreju ::

Ta zadeva je seveda znana ze nekaj casa in to, kaj se zgodi s tvojim PCjem, je odvisno samo od hardvera, tocneje od CDRja. Jaz sem taisti CD preizkusil na vecih CDjih in ga na koncu tudi uspel presnet - Plextor (prakticno katerikoli, v mojem primeru PXW121032A) zna CD identificirati povsem normalno, vidi normalen TOC, lahko ga presnames ali zripas. Isto velja seveda tudi za druge Key2Audio CDje.

jure1873 ::

linux še vedno rula :), ampak neki me pa res zanima: kako pa sploh uspe ta cd zrusit winse? kaj ima kaksen program v autoplayu? ker jaz tako in tako autoplaya sploh nimam vklopljenega... ali je res kej v TOC napisano tako da se zaradi tega winsi zrusijo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tipkovnica in miška na PS4 za igranje Black Ops 4

Oddelek: Konzole
61665 (1544) Gagatronix
»

Predsednik vlade podpira piratstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
524879 (3792) Caligula
»

naj mi nekdo razloži jazz (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
615566 (4671) Tr0n
»

Darilo za birmo??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
889960 (8568) T0RN4D0
»

Zvočna izolacija sobe

Oddelek: Loža
1610980 (10672) Brane2

Več podobnih tem